Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Aktualności

Nowoczesne systemy motywacyjne - sprawdź kogo dotyczą!

28.03.2017
Jeszcze kilka lat temu w ogłoszeniu o pracę pojawiały się takie pozycje jak: karta sportowa, czy telefon służbowy. Dziś pracodawcy prześcigają się w pomysłach na benefity pozapłacowe. Powód? Pojawienie się na rynku pokolenia Y oraz zmiana nastawienia wśród firm, które coraz większą wagę przywiązuję do komfortu pracy i atmosfery.

Polacy zarabiają coraz więcej

27.03.2017
342 tys. osób zatrudnionych na etatach zarabiało w ubiegłym roku przynajmniej 10 tys. zł miesięcznie. Ich liczba stale rośnie, pensje również.

Schyłek umów o pracę = praca na etat się skończyła

24.03.2017
Uważam, że trzeba mówić prawdę, a ona jest właśnie taka, że w przyszłości etatów nie będzie powiedziała Henryka Bochniarz w rozmowie z "Plus Minus".

Samorządowcy muszą złożyć oświadczenia majątkowe do końca kwietnia!

24.03.2017
Jak czytamy w Serwisie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, obowiązek składania oświadczeń majątkowych nałożony jest na osoby pełniące funkcje publiczne. To rozwiązanie antykorupcyjne, które ma służyć zapewnieniu zgodnego z prawem i interesem danej jednostki samorządu terytorialnego działania takich osób. Samorządowcy powinni złożyć oświadczenia do dnia 30 kwietnia.
1

Czy okupacja siedziby przez związkowców to desperacja czy skuteczny nacisk?

24.03.2017
W środę 22 marca nie doszło do podpisania porozumienia płacowego w koncernie hutniczym ArcelorMittal Poland. Co więcej związkowcy, którzy w siedzibie zakładu przebywają od wtorku, nadal tam pozostali. – Strajk okupacyjny jest niezgodny z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych – podkreśla mecenas Monika Gładoch, doradca prezydenta Pracodawców RP.

Wiosenne zmiany w prawie: co zmienia się 1 kwietnia 2017 r.?

24.03.2017
1 kwietnia 2017 r. wchodzą w życie zmiany prawne, które mogą zainteresować pracodawców, pracowników i przedsiębiorców. Zapoznaj się z przeglądem przepisów, które zaczynają obowiązywać od 1 kwietnia!

Jak pracownik może krytykować pracodawcę?

24.03.2017
W ramach swobody komunikowania się pracownicy coraz częściej wypowiadają się na portalach społecznościowych na temat czy to procesu pracy, czy samego przełożonego. Należy jednak pamiętać, że krytykowanie pracodawcy w Internecie, nawet jeżeli krytyka jest dozwolona, ma charakter publiczny i może być przez pracodawcę oceniana przy użyciu szczególnie surowych kryteriów, czytamy w "Personelu Plus".

Co tak naprawdę składa się na zakład pracy?

23.03.2017
Prywatyzacja gospodarki w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia wywołała wrażenie, że prywatyzacji uległy także relacje w zakładach pracy. Jednakże zakład pracy był i jest strukturą społeczną. Na pytanie, co obecnie tworzy zakład pracy i jaka jest jego aktualna definicja, odpowiada Arkadiusz Sobczyk w książce "Państwo zakładów pracy".

Urodzeni w latach 90. będą pracować do 75 r.ż. - to fakt!

23.03.2017
Obecni 20-latkowie muszą się liczyć z podniesieniem wieku emerytalnego. Inaczej trzech na czterech otrzyma minimalne świadczenie, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Roboty będą pracować obok ludzi w każdej branży

23.03.2017
Wkrótce każdy rodzaj biznesu będzie wspierany przez sztuczną inteligencję – przekonuje David Rowan, wieloletni redaktor naczelny magazynu „Wired”. Wirtualna rzeczywistość jest coraz częściej stosowana w firmach. Postępująca automatyzacja z jednej strony wspomaga prowadzenie biznesu, ale niesie też zagrożenia.

Bochniarz: zamiast zakazu handlu w niedziele - zgoda na pracę lepiej płatną

22.03.2017
Zamiast zakazu handlu w niedziele, bardziej racjonalne byłyby rozwiązania dotyczące zgody pracownika na podjęcie zatrudnienia za większą płacę - uważa przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Henryka Bochniarz.

Studia dualne rozwiązaniem problemów kadrowych polskich firm

22.03.2017
Europejski rynek pracy od lat zmaga się z niżem demograficznym. Sytuacja osiągnie swoje apogeum w latach 2020–2035, kiedy liczba osób w wieku produkcyjnym mobilnym zmniejszy się aż o 3,5 miliona. Jak pracodawcy przygotowują się na niedobór wykwalifikowanej kadry pracowniczej?

Zakaz konkurencji w umowach zlecenia - jak go sformułować?

22.03.2017
Dowiedz się, co zrobić, by zakaz konkurencji nałożony na zleceniobiorcę był wiążący i przestrzegany.

Podstawowy błąd, przez który marnujesz 3 dni robocze rocznie

21.03.2017
Nawet do 3 dni w roku managerowie i senior managerowie tracą przez bezproduktywne spotkania. Dowiedz się, jak efektywnie wykorzystać czas!

Pracodawco, najwyższa pora zająć się ZUS IWA!

21.03.2017
Do 20 kwietnia przedsiębiorcy, którzy złożyli ZUS IWA za 2016 r. i za dwa lata wstecz dostaną z ZUS decyzję o wysokości składki wypadkowej, która będą płacili przez najbliższy rok, poczynając od 1 kwietnia 2017 r.

Jak zdobyć młode talenty, które odmieną Twój biznes?

21.03.2017
Młody talent – niepokorny, szukający wyzwań, dynamiczny, nastawiony na rozwój. Taką definicją Piotr Wielgomas, Prezes BIGRAM, otworzył debatę pod tytułem „Młode talenty – wyzwanie dla rekrutacji, ale i szansa na innowacje dla biznesu”.

Sprawdź, kiedy przedawnia się prawo do urlopu wypoczynkowego!

20.03.2017
Zaległy urlop wypoczynkowy to taki, którego pracownik nie wykorzystał w roku w którym nabył prawo do niego. Jeśli pracownik nie wybierze całego urlopu w danym roku, pracodawca powinien udzielić mu go najpóźniej do 30 września roku następnego po roku.

Niedobór pracowników zagraża równowadze praca-życie

17.03.2017
GUS podał, że przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lutym br. wzrosło o 4 proc. względem lutego 2016 r., a zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 4,6 proc. w porównaniu sprzed rokiem. Sytuację komentują eksperci Business Centre Club.

Razem czy osobno, rano czy wieczorem - jak lubimy pracować?

17.03.2017
Więcej niż co drugi pracujący Polak wolałby zmienić przestrzeń, w jakiej pracuje. Aż 36% osób przyznaje, że pracuje także w czasie wolnym, a co trzeci badany często pracuje w domu. Dla respondentów najważniejsza w pracy jest dobra atmosfera, właściwe warunki i wygodny dojazd do biura.

Czy trzeba mieć (budżet na) jabłko, żeby pracownik mógł jabłko zjeść?

17.03.2017
Czy samochód służbowy jako benefit to przywilej który musi być dostępny tylko dla managementu? W jaki sposób możemy rozwiązać „problem samochodowy” pracowników nie dysponując budżetem pozwalającym na świadczenie pozapłacowe za dziesiątki tysięcy złotych rocznie? Jednak czy do końca rozgraniczenie zero-jedynkowe: służbowy – finansowany przez pracodawcę, prywatny – w posiadaniu pracownika, jest w 100% celne?
1  2  3  4  5    91

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00