Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Artykuły

1 maja w Warszawie pod hasłem: przywróćmy godną pracę!

29.04.2017
1 maja w Warszawie OPZZ pod hasłem "Przywróćmy godną pracę" organizuje wiec i przemarsz z okazji Święta Pracy. W tym roku uczestnicy przejdą sprzed siedziby OPZZ przy ul. Kopernika na Plac Zamkowy; zaplanowano też pokazy kulinarne i koncerty.

Pracodawcy winią pracowników za wypadki

28.04.2017
Wielu pracodawców i przedsiębiorców, kiedy dojdzie do wypadku, próbuje przypisać winę wyłącznie osobie poszkodowanej - powiedział w piątek w Sejmie Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć.

Pracownicy wojska dostaną podwyżki już od maja

28.04.2017
Od maja cywilni pracownicy wojska otrzymają podwyżki wynagrodzeń - poinformowało w piątek MON. Wynagrodzenie zasadnicze wrośnie o 165 zł brutto, podniesione zostaną także premie i dodatki.

Poznaj zwyciężców konkursu TOP HR Manager!

28.04.2017
IX edycja konkursu o tytuł Top Managera w dwóch kategoriach – HR i Kadry – za nami. 27 kwietnia 2017 r. podczas uroczystej gali konkursu przedstawieni zostali finaliści konkursu oraz jego zwycięzcy. Jury przyznało też specjalne wyróżnienie za łączenie pracy z działalnością społeczną.

Unia mówi nie eksploatacji pracowników fabryk odzieży w Azji

28.04.2017
Parlament Europejski wezwał Komisję do ustanowienia unijnych przepisów, które będą zobowiązywały dostawców tekstyliów i odzieży do przestrzegania praw pracowników. Pomoże to zapobiegać takim tragediom jak zawalenie się fabryki odzieży Rana Plaza w Bangladeszu.

Tysiące pracowników handlu będzie protestować 2 maja

28.04.2017
2 maja przeciwko warunkom pracy zaprotestuje kilkanaście tysięcy pracowników handlu - poinformował przewodniczący krajowej sekcji pracowników handlu NSZZ Solidarność Alfred Bujara. Akcja będzie polegała na przesadnie skrupulatnym i dokładnym wykonywaniu powierzonych obowiązków.

6 rzeczy, o których marzą menadżerowie

28.04.2017
Nie wysokość zarobków, a wielkość i prestiż firmy - to cechy, których specjaliści i menedżerowie najbardziej oczekują od pracodawców. Duże znaczenie mają też: styl zarządzania i kultura organizacji oraz innowacyjność - wynika z raportu firmy rekrutacyjnej Antal.

Ostatnie dni na PIT - termin 2 maja nie tylko dla etatowców!

28.04.2017
Do 2 maja można składać zeznania podatkowe za 2016 rok. Termin obowiązuje osoby rozliczające się na formularzu PIT-37, które m.in. pracują na umowie o pracę czy cywilnoprawnej, oraz PIT-36, dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Ale to nie jedyne grupy podatników, które muszą rozliczyć się w ciągu najbliższego tygodnia. Obowiązek dotyczy też podatników, którzy zarobili na giełdzie i sprzedaży nieruchomości (odpowiednio formularze PIT-38 i PIT-39).

Batalia o płacę minimalną w transporcie w Austrii

28.04.2017
Komisja Europejska wszczęła w czwartek procedurę o naruszenie prawa UE przez Austrię w związku ze stosowaniem przez ten kraj przepisów o płacy minimalnej w transporcie międzynarodowym. Ten spór prawny jest dobrą wiadomością dla polskich firm.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji odcina się od strajku 2 maja

28.04.2017
Nie jesteśmy stroną ws. protestu pracowników sieci handlowych, zapowiadanego przez sekcję pracowników handlu NSZZ "S" - powiedziała Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, zrzeszającej największe sieci zagraniczne.

Dziś Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych

28.04.2017
28 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych, zwany inaczej Dniem Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy. Tematem wiodącym w 2017 roku, określonym przez Międzynarodową Organizację Pracy (ILO), jest: "Lepsze gromadzenie i wykorzystanie danych BHP".

Manifestacja przedsiębiorców przeciwko decyzjom ZUS

27.04.2017
Uchwalenia ustawy abolicyjnej oraz zawieszenia postępowań krzywdzących przedsiębiorców domagali się w środę pikietujący przed budynkiem MRPiPS poszkodowani w tzw. aferze outsourcingowej. W manifestacji wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Więcej kobiet na unijnym rynku pracy

27.04.2017
Komisja Europejska zaproponowała w środę rozwiązania, które mają m.in. zwiększyć liczbę kobiet na unijnym rynku pracy i pomóc odnaleźć rodzicom równowagę między życiem zawodowym i rodzinnym. Europejski biznes skrytykował propozycję, a związki zawodowe poparły.

Zaniżanie minimalnej stawki godzinowej w firmach

27.04.2017
9 proc. skontrolowanych firm zaniżało minimalną stawkę godzinową – poinformował Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć. To wyniki kontroli przeprowadzonej w ramach akcji „13 zł…i nie kombinuj”, zorganizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy i NSZZ Solidarność.

Handlowe protesty 2 maja mogą być nielegalne

26.04.2017
Zaplanowana na 2 maja akcja protestacyjna może być nielegalna, twierdzą prawnicy. – To nie jest strajk, chcemy tylko rozmów z pracodawcami – odpowiadają związkowcy, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak (nie) pracować w długi weekend?

26.04.2017
Jeszcze kilkanaście lat temu praca w ramach czasowych często była fikcją. W dobrym tonie było ślęczeć w weekendy, także długie, przy komputerze i być przepracowanym. Obecnie powiew Zachodu przynosi nam koncentrację nie na ilości pracy, ale na planowaniu zadań i ich optymalizacji. Pracodawcy coraz więcej uwagi poświęcają work-life balance pracowników. Wziąć urlop to jednak nie wszystko - jak odpocząć w czasie długiego weekendu?

Prezydent Białegostoku nie zgadza się z obniżką swoich zarobków

26.04.2017
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył we wtorek w biurze rady miasta wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej i projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości jego poborów. Chce przywrócenia mu poziomu zarobków sprzed obniżki, o której zdecydowali radni.

Nie ma zgody na konferencję SLD o emeryturach funkcjonariuszy

26.04.2017
Kancelaria Sejmu cofnęła zgodę na organizację w Sejmie konferencji SLD oraz Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Jak dodał, decyzja została podjęta z przyczyn organizacyjnych i bezpieczeństwa.

Jednorazowy dodatek do emerytur to populizm - ocenia Rafalska

26.04.2017
Uważam, że wymiar tej propozycji jest czysto polityczny; łatwo rozdaje się pieniądze, jeśli się o nich nie decyduje - oceniła propozycję PSL ws. dodatków dla emerytów i rencistów minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Kolejny miesiąc spadku bezrobocia

26.04.2017
Liczymy, że to będzie kolejny miesiąc spadku bezrobocia - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, pytana w środę o zapowiadane przez GUS szacunki dotyczące stanu bezrobocia w Polsce.
1  2  3  4  5    1030

Produkty polecane

Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przewiduje, że od 1 stycznia 2017 r.,...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie

Praktyczny przewodnik „krok po kroku” po planowaniu i realizacji projektów szkoleniowych,...
Cena: 69.00
Promocja: 62.10 zł

System ubezpieczeń społecznych. Zagadnienia podstawowe

Zakres podręcznika obejmuje ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe. Dokonano w...
Cena: 89.00
Promocja: 80.10 zł