Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Artykuły

Odpis na ZFŚS w 2017 r. - do 31 maja pierwsza rata!

26.05.2017
Równowartość dokonanych na dany rok odpisów i zwiększeń pracodawca przekazuje na rachunek bankowy ZFŚS w terminie do dnia 30 września. Do 31 maja ma jednak obowiązek przekazać kwotę stanowiącą co najmniej 75% równowartości odpisu ustalonego na 2017 r.

Dziś Dzień Matki! Polskie mamy wykształcone i aktywne zawodowo

26.05.2017
Polskie mamy w większości mają wyższe wykształcenie, na pierwsze dziecko decydują się przeciętnie w wieku 27 lat. Matki z rodzin wielodzietnych są na ogół aktywne zawodowo - wynika z danych GUS i Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus". W piątek obchodzimy Dzień Matki.

Macron i Juncker o dyrektywie, której sprzeciwia się Polska

25.05.2017
Dyrektywa o pracownikach delegowanych była głównym tematem rozmowy prezydenta Francji Emmanuela Macrona i szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Projektowi tej dyrektywy sprzeciwia się Polska, która obawia się o miejsca pracy.

Szybki sposób na długą pracę tymczasową

25.05.2017
Firmy znalazły metodę na obejście nowych obostrzeń w zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Chcą w tym celu wykorzystać umowy o outsourcing usług, czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

W 2017 r. z urlopów rodzicielskich skorzystało 2 tys. mężczyzn

25.05.2017
Tylko 2 tys. ojców od stycznia do kwietnia 2017 r. skorzystało z urlopów rodzicielskich; z kolei z urlopów ojcowskich skorzystało ponad 50 tys. mężczyzn - podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Radziwiłł chce podwyżek w służbie zdrowia już od 1 lipca!

25.05.2017
Przyszłość NFZ, losy ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników medycznych i podwyżki dla ratowników - to, jak powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, niektóre tematy poruszane podczas środowego spotkania Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia w Centrum "Dialog".

PSL i Partia Razem apelują o prace nad "godziną dla rodziny"

25.05.2017
Politycy PSL i Partii Razem zaapelowali w czwartek do posłów PiS, aby nie głosowali za odrzuceniem projektu, autorstwa ludowców, tzw. ustawy "godzina dla rodziny". Ich zdaniem, efektem rozwiązań proponowanych przez PSL będzie polepszenie jakości życia rodzin.

Kim naprawdę jest kreatywny księgowy i co łączy go ze strażakiem?

25.05.2017
Księgowy biernym rejestratorem czy partnerem w biznesie? Odpowiedzi na takie i podobne pytania szuka Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP) - organizator ogólnopolskiego badania przeprowadzanego wśród księgowych i przedsiębiorców. Dowiedz się, jaki jest współczesny księgowy!

Japończycy biorą do pracy koty, by minimalizować stres

25.05.2017
Pracownicy jednej z firm informatycznych w Tokio mogą zabierać do biura swoje koty, by redukować stres związany z zawodowymi obowiązkami - informuje w czwartek dziennik "Japan Times". Obecność zwierząt jest akceptowana także w innych przedsiębiorstwach.

Optymistyczny OPZZ: podwyżka płacy minimalnej ożywi gospodarkę

25.05.2017
Za szybszym wzrostem wynagrodzeń pracowników budżetówki oraz kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę opowiedziało się prezydium OPZZ w stanowisku przyjętym we wtorek. Podwyżka wynagrodzeń powinna napędzać wzrost gospodarczy w Polsce - zaznaczyło OPZZ.

Związki z PGG widzą przesłanki do przywrócenia "czternastki"

24.05.2017
Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej uważają, że lepsze od zakładanych wyniki spółki w tym roku są przesłanką do przywrócenia zawieszonej 14. pensji lub jej części. Przedstawiciele zarządu PGG wskazują jednak, że wyniki firmy należy oceniać po zakończeniu, a nie w trakcie roku.

Liczysz na znaczną podwyżkę? Masz czas do 35. roku życia

24.05.2017
Jeśli liczysz na znaczny wzrost swojego wynagrodzenia, to powinieneś się pośpieszyć. Z przeprowadzonego w tym roku badania amerykańskich uczonych wynika, że to, ile będziesz zarabiał, rozstrzygnie się w dużej mierze do 35. roku życia.

Biedronka przesuwa urlopy?

24.05.2017
Dwutygodniowe urlopy w okresie letnim, jakie przysługują pracownikom sieci sklepów Biedronka zostały przez pracodawcę przesunięte na późniejszy okres. Powodem mają być problemy kadrowe - podaje Gazeta Pomorska.

Manifestacja emerytów górniczych w Warszawie

24.05.2017
Jeżeli w ciągu najbliższego miesiąca Sejm nie podejmie prac nad rozwiązaniem problemu deputatów węglowych dla emerytów górniczych, na przełomie czerwca i lipca emeryci będą demonstrować w Warszawie - zapowiada Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, który zabiega o zmianę prawa w tym zakresie

90 minut w pracy w ciszy i bez e-maili

24.05.2017
Jedna trzecia pracowników jest często rozpraszana przy wykonywaniu zadań służbowych - pokazuje badanie Human Power, o którym czytamy w środowym wydaniu "Pulsu Biznesu".

Jak nie paść ofiarą karuzel podatkowych i innych oszustw w VAT?

24.05.2017
Kancelaria Ożóg Tomczykowski, wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz BCC mają przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatną konferencję pt.: Jak nie paść ofiarą karuzel podatkowych i innych oszustw w VAT?, która odbędzie się 8 czerwca o godz. 10.00 w Hotelu InterContinental w Warszawie.

Górnicy za osłoną socjalną

23.05.2017
Ponad 7,6 tys. górników i pracowników zakładów przeróbki mechanicznej węgla skorzystało dotąd z osłon socjalnych przewidzianych w Ustawie o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. Największym powodzeniem cieszą się urlopy górnicze, z których korzysta prawie 5 tys. osób.

Konferencja: czy prawo pracy chroni życie rodzinne?

23.05.2017
Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego oraz Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” zapraszają na ogólnopolską konferencję pt.: „Ochrona życia rodzinnego w prawie pracy”

Podwyżki o 50 zł brutto nie zadowalają pracowników Tesco

23.05.2017
W czwartek pracownicy Tesco zaczynają protest przeciwko wysokości podwyżek dla pracowników. Na początku maja zarząd sieci w Polsce zaproponował załodze, że podniesie wynagrodzenia o... 50 zł brutto. - To kpina, ochłapy - skomentowali związkowcy i organizują protest, czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Składki ZUS (i nie tylko!) w 2018 r. będą wyższe

23.05.2017
Resort pracy chce, aby przyszłoroczna płaca minimalna wyniosła 2100 zł. Wyższa kwota oznacza podwyżkę wielu świadczeń, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
1  2  3  4  5    1036

Produkty polecane

Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji

W czwartym, zaktualizowanym i rozszerzonym, wydaniu książki, która w sposób kompleksowy ujmuje...
Cena: 149.00
Promocja: 134.10 zł

Meritum Ubezpieczenia Społeczne 2017 [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK PDF]

Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami...
Cena: 228.00
Promocja: 0.00 zł

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Stan prawny na 24 stycznia 2017 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie z dniem: KODEKS PRACY: 12...
Cena: 63.00
Promocja: 56.70 zł