Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Artykuły

Nadciąga kolejna fala zwolnień w ochronie

29.05.2017
Nawet 10 tysięcy pracowników ochrony straci pracę w lokalnych spółkach security. Powód? Wyższe koszty pracy spowodowane podniesieniem stawki godzinowej i płacy minimalnej - czytamy w ''Rzeczpospolitej"

Księgowi o sobie: zapracowani, ale usatysfakcjonowani

29.05.2017
Doskonała znajomość zagadnień podatkowych - to obok oczywistych kompetencji z obszaru rachunkowości - najważniejsza cecha w pracy księgowych - wynika z raportu na temat tego zawodu, przygotowanego przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Badanie pokazuje, że księgowi są zapracowani, ale odczuwają dużą satysfakcję z pracy.

Do 31 maja - zawiadomienie ZUS o zarobkach osoby na świadczeniu przedemerytalnym

29.05.2017
Osoby pobierające zasiłek lub świadczenie przedemerytalne rozliczają się z osiągniętych dodatkowych dochodów w rocznych okresach rozliczeniowych. Zwykle taki cykl trwa od 1 marca 2016 r. do 28 lutego 2017 r. 31 maja 2017 r. upływa termin raportowania o zarobkach, które w tym czasie osiągnęli.

Przestrzegaj tych 5 zasad, a nie będziesz zabierać pracy do domu

28.05.2017
Ponad połowa pracowników w ciągu dnia odczuwa znużenie i senność. Jednocześnie podobny odsetek przyznaje, że pracuje dłużej niż 8 godzin dziennie, a jedna trzecia zabiera pracę do domu – wynika z raportu Human Power. Dowiedz się, co możesz zrobić, by pracować efektywniej, a co za tym idzie, po pracy mieć więcej czasu na cokolwiek zechcesz!

Filmy dokumentalne o ludziach pracy na 15. Gdańsk DocFilm Festival

28.05.2017
24 filmy dokumentalne traktujące o godności i pracy walczyć będą o nagrodę główną 15. Gdańsk DocFilm Festival. W ramach rozpoczynającej się w środę imprezy pokazanych zostanie także kilkadziesiąt innych filmów, w tym retrospektywy prac uznanych twórców.

Brak średniej kadry technicznej to hamulec inwestycji

28.05.2017
Polakom, którzy za pracą wyjechali zagranicę, powrót do kraju może zacząć się opłacać - mówi prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak. Według niego wiele inwestycji jest wstrzymanych, bo nie ma średniej kadry technicznej. Według eksperta pensje tej grupy będą dynamicznie rosły.

Tysiące uczestników pracowniczego marszu godności w Madrycie

27.05.2017
Dziesiątki tysięcy manifestantów uczestniczyło w marszu godności, jaki odbywał się w sobotę w Madrycie na znak protestu przeciwko warunkom zatrudnienia i niskim zarobkom. W ocenie policji w marszu wzięło udział 6 tys. osób, organizatorzy twierdzą, że 200 tys.

W tych powiatach ciężko o pracę - poznaj statystyki

27.05.2017
Najwyższa stopa bezrobocia w kwietniu wystąpiła w powiatach szydłowieckim, braniewskim i bartoszyckim, natomiast najmniejsze bezrobocie odnotowano w powiatach kępińskim, wolsztyńskim i poznańskim – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Macron i Juncker o dyrektywie, której sprzeciwia się Polska

25.05.2017
Dyrektywa o pracownikach delegowanych była głównym tematem rozmowy prezydenta Francji Emmanuela Macrona i szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Projektowi tej dyrektywy sprzeciwia się Polska, która obawia się o miejsca pracy.

Szybki sposób na długą pracę tymczasową

25.05.2017
Firmy znalazły metodę na obejście nowych obostrzeń w zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Chcą w tym celu wykorzystać umowy o outsourcing usług, czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

W 2017 r. z urlopów rodzicielskich skorzystało 2 tys. mężczyzn

25.05.2017
Tylko 2 tys. ojców od stycznia do kwietnia 2017 r. skorzystało z urlopów rodzicielskich; z kolei z urlopów ojcowskich skorzystało ponad 50 tys. mężczyzn - podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Radziwiłł chce podwyżek w służbie zdrowia już od 1 lipca!

25.05.2017
Przyszłość NFZ, losy ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników medycznych i podwyżki dla ratowników - to, jak powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, niektóre tematy poruszane podczas środowego spotkania Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia w Centrum "Dialog".

PSL i Partia Razem apelują o prace nad "godziną dla rodziny"

25.05.2017
Politycy PSL i Partii Razem zaapelowali w czwartek do posłów PiS, aby nie głosowali za odrzuceniem projektu, autorstwa ludowców, tzw. ustawy "godzina dla rodziny". Ich zdaniem, efektem rozwiązań proponowanych przez PSL będzie polepszenie jakości życia rodzin.

Kim naprawdę jest kreatywny księgowy i co łączy go ze strażakiem?

25.05.2017
Księgowy biernym rejestratorem czy partnerem w biznesie? Odpowiedzi na takie i podobne pytania szuka Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP) - organizator ogólnopolskiego badania przeprowadzanego wśród księgowych i przedsiębiorców. Dowiedz się, jaki jest współczesny księgowy!

Japończycy biorą do pracy koty, by minimalizować stres

25.05.2017
Pracownicy jednej z firm informatycznych w Tokio mogą zabierać do biura swoje koty, by redukować stres związany z zawodowymi obowiązkami - informuje w czwartek dziennik "Japan Times". Obecność zwierząt jest akceptowana także w innych przedsiębiorstwach.

Optymistyczny OPZZ: podwyżka płacy minimalnej ożywi gospodarkę

25.05.2017
Za szybszym wzrostem wynagrodzeń pracowników budżetówki oraz kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę opowiedziało się prezydium OPZZ w stanowisku przyjętym we wtorek. Podwyżka wynagrodzeń powinna napędzać wzrost gospodarczy w Polsce - zaznaczyło OPZZ.

Związki z PGG widzą przesłanki do przywrócenia "czternastki"

24.05.2017
Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej uważają, że lepsze od zakładanych wyniki spółki w tym roku są przesłanką do przywrócenia zawieszonej 14. pensji lub jej części. Przedstawiciele zarządu PGG wskazują jednak, że wyniki firmy należy oceniać po zakończeniu, a nie w trakcie roku.

Liczysz na znaczną podwyżkę? Masz czas do 35. roku życia

24.05.2017
Jeśli liczysz na znaczny wzrost swojego wynagrodzenia, to powinieneś się pośpieszyć. Z przeprowadzonego w tym roku badania amerykańskich uczonych wynika, że to, ile będziesz zarabiał, rozstrzygnie się w dużej mierze do 35. roku życia.

Biedronka przesuwa urlopy?

24.05.2017
Dwutygodniowe urlopy w okresie letnim, jakie przysługują pracownikom sieci sklepów Biedronka zostały przez pracodawcę przesunięte na późniejszy okres. Powodem mają być problemy kadrowe - podaje Gazeta Pomorska.

Manifestacja emerytów górniczych w Warszawie

24.05.2017
Jeżeli w ciągu najbliższego miesiąca Sejm nie podejmie prac nad rozwiązaniem problemu deputatów węglowych dla emerytów górniczych, na przełomie czerwca i lipca emeryci będą demonstrować w Warszawie - zapowiada Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, który zabiega o zmianę prawa w tym zakresie
1  2  3  4  5    1036

Produkty polecane

Akty wykonawcze prawa pracy. Komentarz

Akty wykonawcze prawa pracy to unikatowy zbiór komentarzy do kilkudziesięciu rozporządzeń...
Cena: 199.00
Promocja: 179.10 zł

MERITUM Ubezpieczenia społeczne 2017

Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami...
Cena: 228.00
Promocja: 205.20 zł

Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji

W czwartym, zaktualizowanym i rozszerzonym, wydaniu książki, która w sposób kompleksowy ujmuje...
Cena: 149.00
Promocja: 134.10 zł