Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Artykuły

Czy to koniec swobodnego przepływu na wyspy?

27.02.2017
Premier Theresa May zapowie w przyszłym miesiącu, że osoby, które przyjadą do Wielkiej Brytanii po formalnym rozpoczęciu negocjacji w sprawie jej wyjścia z UE, nie otrzymają automatycznego prawa pobytu po Brexicie - napisał w poniedziałek dziennik "Telegraph".

"Dziennik Gazeta Prawna": kilka rekordów na rynku pracy

27.02.2017
Od lat nie było tak dużej liczby zatrudnionych, tak niskiego bezrobocia, tak wielu ofert dla Ukraińców i takiego spadku liczby umów terminowych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Pomysły resortu na rozwiązanie problemu groszowych emyrytur

27.02.2017
Resort pracy analizuje kryterium minimalnego stażu pracy, które warunkowałoby nabycie praw emerytalnych. To miałoby rozwiązać problem groszowych emerytur, których według ZUS przybywa z roku na rok. Kluczowym założeniem reformy emerytalnej jest likwidacja OFE i rozdzielenie zgromadzonych w nich aktywów pomiędzy Fundusz Rezerwy Demograficznej a otwarte fundusze inwestycyjne. Zmiany miałyby wejść w życie w przyszłym roku.

28 lutego upływają ważne terminy, o których nie możesz zapomnieć!

27.02.2017
28 lutego upływa termin sporządzenia i przekazania pracownikom i urzędom skarbowym informacji PIT-11, ale to nie jedyny obowiązek, o którym musi pamiętać pracodawca!

Budżet stracił na nielegalnym zatrudnieniu ponad 6 miliardów

24.02.2017
Spośród 12,5 miliona pracowników w 2015 roku około 600 tys. wykonywało pracę nielegalnie; budżet państwa stracił na tym ponad 6 miliardów. zł - oszacował w piątek Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć, przedstawiając w Sejmie sprawozdanie z działalności PIP za tamten rok.

Kryterium dochodowe 500 plus - w 2017 r. bez zmian

24.02.2017
Nie będzie zmian kryteriów dochodowych uprawniających do korzystania z programu "Rodzina 500 plus" - powiedziała w piątek minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Wsparciem objęto 3,82 mln dzieci - podała, podsumowując program na koniec stycznia 2017 r.

Nietypowy fakt - coraz mniej kobiet pracuje zawodowo

24.02.2017
W 4. kwartale 2016 r. liczba pracujących wzrosła o 45 tys. w stosunku do 4. kwartału 2015 r., w tym liczba pracujących mężczyzn wzrosła o 51 tys., ale liczba pracujących kobiet spadła o 6 tys. - podał GUS.

Szokująco niskie bezrobocie w styczniu

24.02.2017
Podany przez GUS wskaźnik bezrobocia w Polsce w styczniu jest wyjątkowo niski jak na ten miesiąc - powiedział dr Grzegorz Baczewski, dyrektor Departamentu Pracy, Dialogu i Spraw Społecznych Konfederacji Lewiatan.

Propozycja zmian w delegowaniu ma protekcjonistyczny charakter - ocenia ekspert

24.02.2017
Zaproponowane przez KE zmiany w dyrektywie o pracownikach delegowanych mają protekcjonistyczny charakter i zachwieją zdrową konkurencyjnością na korzyść państw przyjmujących - ocenia wiceprezes Inicjatywy Mobilności Pracy dr Marek Benio.

4 optymistyczne wieści z rynku pracy

24.02.2017
Firmy tworzą coraz więcej etatów. Dobra koniunktura i zmiany w przepisach wypychają umowy cywilnoprawne z rynku pracy - pisze "Puls Biznesu".

Administracja Trumpa rozważa zmiany w wizach dla specjalistów

23.02.2017
Administracja prezydenta Donalda Trumpa rozważa ograniczenie dostępności programu wizowego H-1B przeznaczonego dla wysoko wykwalifikowanych obcokrajowców korzystających z ofert zatrudnienia w USA - poinformowały w czwartek amerykańskie media.

Świadczenia z ZUS 2017 r. - nowe kwoty od 1 marca!

23.02.2017
1000 zł brutto emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renty rodzinnej, 750 zł renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - to kwoty najniższych świadczeń, które od 1 marca będzie wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Pozwy do sądu pracy coraz mniej popularne - ma to 3 kluczowe przyczny

23.02.2017
W ciągu pięciu lat liczba odwołań od wypowiedzenia lub dyscyplinarki spadła o jedną trzecią. Wydłużenie czasu na złożenie pozwów nie odwróci tego trendu, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Mniej pracy w Austrii dla nowych imigrantów z UE

23.02.2017
Przedsiębiorcy w Austrii mogą liczyć na znaczne ulgi w opłatach na ubezpieczenie społeczne, jeżeli zamiast nowych imigrantów z innych krajów UE zatrudnią pracowników już przebywających w kraju - podał w czwartek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Ukraińcy potrzebni cały rok

23.02.2017
Liczba składanych w urzędach pracy oświadczeń o zamiarze zatrudnienia pracowników z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Mołdawii, Gruzji i Armenii była w pierwszym półroczu 2016 r. podobna, jak w drugim – wynika z danych Ministerstwa. A to oznacza, że nastąpiła zdecydowana zmiana w zapotrzebowaniu na pracę cudzoziemców, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Chińscy weterani chcą emerytur

23.02.2017
Setki weteranów chińskiej armii demonstrują od środy w centrum Pekinu, domagając się wypłacenia im zaległych świadczeń emerytalnych. Protest uwidacznia wyzwania, przed którymi stoją władze ChRL w związku z demobilizacją setek tysięcy żołnierzy - pisze Reuters.

Rozpoczął się proces związkowca, który walczył o lepsze warunki pracy na kolei

22.02.2017
Przed krakowskim sądem w wydziale pracy ruszył proces zwolnionego z WARS-u konduktora i związkowca, który domaga się przywrócenia do pracy i zadośćuczynienia za dyskryminację. Obserwatorem procesu jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Styczniowy rynek ofert pracy w pigułce

22.02.2017
Handel i sprzedaż, bankowość/finanse/ubezpieczenia, przemysł ciężki oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie - w tych branżach najczęściej w styczniu poszukiwano pracowników, wynika z raportu Pracuj.pl.

20 lokalizacji, o których marzą europejscy pracownicy

22.02.2017
Rośnie zainteresowanie możliwością pracy za granicą wśród europejskich pracowników – ujawniamy najbardziej popularne lokalizacje.

FUS ofiarą patologii w outsoucingu

22.02.2017
To nie pracownicy są poszkodowani przy oszustwach dotyczących "outsourcingu" pracowniczego, lecz Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, na który nieuczciwy przedsiębiorca nie przelewał składek, i firmy, które mu zaufały, przekazując środki - mówił wiceszef MRPiPS Marcin Zieleniecki.
1  2  3  4  5    1015

Produkty polecane

Ocena zintegrowana - Assessment i Development Center. Nowa metodologia sytuacyjnej oceny...

Książka przedstawia zagadnienie potencjału i rozwoju oraz Assessment/Development Center –...
Cena: 199.00
Promocja: 179.10 zł

HR Business Partner. Koncepcja i praktyka

Koncepcja zmiany roli specjalistów HR w kierunku HR Business Partnerów jest rozwijana od pewnego...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Kodeks pracy. Przepisy

Publikacja zawiera tekst ustawy – Kodeks pracy wraz z przepisami ją wprowadzającymi. Artykuły...
Cena: 13.90
Promocja: 12.51 zł