Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Artykuły

Budżet stracił na nielegalnym zatrudnieniu ponad 6 miliardów

24.02.2017
Spośród 12,5 miliona pracowników w 2015 roku około 600 tys. wykonywało pracę nielegalnie; budżet państwa stracił na tym ponad 6 miliardów. zł - oszacował w piątek Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć, przedstawiając w Sejmie sprawozdanie z działalności PIP za tamten rok.

Kryterium dochodowe 500 plus - w 2017 r. bez zmian

24.02.2017
Nie będzie zmian kryteriów dochodowych uprawniających do korzystania z programu "Rodzina 500 plus" - powiedziała w piątek minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Wsparciem objęto 3,82 mln dzieci - podała, podsumowując program na koniec stycznia 2017 r.

Nietypowy fakt - coraz mniej kobiet pracuje zawodowo

24.02.2017
W 4. kwartale 2016 r. liczba pracujących wzrosła o 45 tys. w stosunku do 4. kwartału 2015 r., w tym liczba pracujących mężczyzn wzrosła o 51 tys., ale liczba pracujących kobiet spadła o 6 tys. - podał GUS.

Szokująco niskie bezrobocie w styczniu

24.02.2017
Podany przez GUS wskaźnik bezrobocia w Polsce w styczniu jest wyjątkowo niski jak na ten miesiąc - powiedział dr Grzegorz Baczewski, dyrektor Departamentu Pracy, Dialogu i Spraw Społecznych Konfederacji Lewiatan.

Propozycja zmian w delegowaniu ma protekcjonistyczny charakter - ocenia ekspert

24.02.2017
Zaproponowane przez KE zmiany w dyrektywie o pracownikach delegowanych mają protekcjonistyczny charakter i zachwieją zdrową konkurencyjnością na korzyść państw przyjmujących - ocenia wiceprezes Inicjatywy Mobilności Pracy dr Marek Benio.

4 optymistyczne wieści z rynku pracy

24.02.2017
Firmy tworzą coraz więcej etatów. Dobra koniunktura i zmiany w przepisach wypychają umowy cywilnoprawne z rynku pracy - pisze "Puls Biznesu".

Administracja Trumpa rozważa zmiany w wizach dla specjalistów

23.02.2017
Administracja prezydenta Donalda Trumpa rozważa ograniczenie dostępności programu wizowego H-1B przeznaczonego dla wysoko wykwalifikowanych obcokrajowców korzystających z ofert zatrudnienia w USA - poinformowały w czwartek amerykańskie media.

Świadczenia z ZUS 2017 r. - nowe kwoty od 1 marca!

23.02.2017
1000 zł brutto emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renty rodzinnej, 750 zł renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - to kwoty najniższych świadczeń, które od 1 marca będzie wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Pozwy do sądu pracy coraz mniej popularne - ma to 3 kluczowe przyczny

23.02.2017
W ciągu pięciu lat liczba odwołań od wypowiedzenia lub dyscyplinarki spadła o jedną trzecią. Wydłużenie czasu na złożenie pozwów nie odwróci tego trendu, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Mniej pracy w Austrii dla nowych imigrantów z UE

23.02.2017
Przedsiębiorcy w Austrii mogą liczyć na znaczne ulgi w opłatach na ubezpieczenie społeczne, jeżeli zamiast nowych imigrantów z innych krajów UE zatrudnią pracowników już przebywających w kraju - podał w czwartek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Ukraińcy potrzebni cały rok

23.02.2017
Liczba składanych w urzędach pracy oświadczeń o zamiarze zatrudnienia pracowników z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Mołdawii, Gruzji i Armenii była w pierwszym półroczu 2016 r. podobna, jak w drugim – wynika z danych Ministerstwa. A to oznacza, że nastąpiła zdecydowana zmiana w zapotrzebowaniu na pracę cudzoziemców, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Chińscy weterani chcą emerytur

23.02.2017
Setki weteranów chińskiej armii demonstrują od środy w centrum Pekinu, domagając się wypłacenia im zaległych świadczeń emerytalnych. Protest uwidacznia wyzwania, przed którymi stoją władze ChRL w związku z demobilizacją setek tysięcy żołnierzy - pisze Reuters.

Rozpoczął się proces związkowca, który walczył o lepsze warunki pracy na kolei

22.02.2017
Przed krakowskim sądem w wydziale pracy ruszył proces zwolnionego z WARS-u konduktora i związkowca, który domaga się przywrócenia do pracy i zadośćuczynienia za dyskryminację. Obserwatorem procesu jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Styczniowy rynek ofert pracy w pigułce

22.02.2017
Handel i sprzedaż, bankowość/finanse/ubezpieczenia, przemysł ciężki oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie - w tych branżach najczęściej w styczniu poszukiwano pracowników, wynika z raportu Pracuj.pl.

20 lokalizacji, o których marzą europejscy pracownicy

22.02.2017
Rośnie zainteresowanie możliwością pracy za granicą wśród europejskich pracowników – ujawniamy najbardziej popularne lokalizacje.

FUS ofiarą patologii w outsoucingu

22.02.2017
To nie pracownicy są poszkodowani przy oszustwach dotyczących "outsourcingu" pracowniczego, lecz Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, na który nieuczciwy przedsiębiorca nie przelewał składek, i firmy, które mu zaufały, przekazując środki - mówił wiceszef MRPiPS Marcin Zieleniecki.

Nie będzie dodatkowych opłat za opóźnioną składkę

22.02.2017
Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zawiesiła omawianie poselskiego projektu zmian w prawie zakładającego uchylenie przepisów o obowiązkowej opłacie dodatkowej nakładanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jeśli płatnik spóźni się z opłaceniem składki.

Nieziemska branża, która potrzebuje pracowników

22.02.2017
Polski rynek kosmiczny szybko się rozwija. Rośnie też zapotrzebowanie na specjalistów z branży. Choć polskie uczelnie oferują kierunki związane z przemysłem kosmicznym, brakuje osób wykształconych ściśle w tym zakresie. Potrzebni są jednak również programiści, inżynierowie czy elektronicy. Wraz z rozwojem przemysłu będzie rosło zapotrzebowanie na pracowników.

"S": niektóre firmy próbują obejść przepisy o minimalnej stawce godzinowej

22.02.2017
Zmuszanie pracowników do wynajmowania za określoną sumę odkurzacza albo munduru, naliczanie kar za kilkuminutowe spóźnienia - to tylko niektóre nieprawidłowości przy wypłacaniu minimalnej stawki godzinowej, alarmuje NSZZ "Solidarność".

Będzie nowa forma uwierzytelniania elektronicznych zwolnień lekarskich

22.02.2017
Rząd przyjął projekt wprowadzający dodatkową formę uwierzytelniania elektronicznych zwolnień lekarskich - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów.
1  2  3  4  5    1015

Książki polecane

Ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Komentarz

Publikacja zawiera szczegółowe i kompleksowe omówienie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i...
Cena: 329.00
oszczędzasz: : 296.10 zł

HR Business Partner. Koncepcja i praktyka

Koncepcja zmiany roli specjalistów HR w kierunku HR Business Partnerów jest rozwijana od pewnego...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł

Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji

W czwartym, zaktualizowanym i rozszerzonym, wydaniu książki, która w sposób kompleksowy ujmuje...
Cena: 149.00
oszczędzasz: : 134.10 zł