Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Artykuły

ZNP: strajk 31 marca - konieczny i legalny

27.03.2017
Planowany na 31 marca ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty jest konieczny i legalny – powiedział w poniedziałek prezes ZNP Sławomir Broniarz; zaapelował do rodziców o wyrozumiałość, a do nauczycieli o wytrwałość.

Apel opozycji o zmianę ustawy dezubekizacyjnej

27.03.2017
O zmianę tzw. ustawy dezubekizacyjnej, obniżającej emerytury i renty byłych pracowników aparatu bezpieczeństwa PRL oraz ich rodzin – zaapelowali w poniedziałek w Sejmie emerytowani funkcjonariusze służb mundurowych i specjalnych oraz politycy UED, Nowoczesnej i SLD.

Mosiński zapowiada, że do wakacji zakończą się prace nad projektem ws. handlu w niedzielę

27.03.2017
Moją intencją jest, żeby przed początkiem wakacji obywatelski projekt ws. ograniczenia handlu w niedzielę został przyjęty przez Sejm - powiedział PAP poseł Jan Mosiński (PiS), przewodniczący sejmowej podkomisji stałej ds. rynku pracy.

Ogromne zainteresowanie pracą w zagranicznych biurach PAIH

27.03.2017
Blisko 700 osób ubiega się o pracę w nowo powstających zagranicznych placówkach Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - poinformował szef PAIH Tomasz Pisula. Podkreślił, że poziom kandydatów jest bardzo wysoki i jest kogo wybierać. Docelowo zatrudnienie w 70 biurach znajdzie 140 osób.

Rafalska: sytuacja FUS nie jest gorsza niż w poprzednich latach

27.03.2017
Sytuacja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nie jest gorsza niż w poprzednich latach, gdy było wyższe bezrobocie - mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. "Nic dramatycznego się nie dzieje" - dodała.

Dramatyczne zmniejszenie liczby pielęgniarek i położnych

27.03.2017
Za trzy lata liczba pielęgniarek spadnie w naszym kraju o ponad 4 tysiące, a do roku 2035 - aż o ponad 16,5 tysiąca - informuje "Nasz Dziennik".

Rafalska: Polacy nie marnotrawią pieniędzy z 500 plus

27.03.2017
Polacy nie marnotrawią środków z Programu 500 plus; nie potwierdziły się też obawy, że program spowoduje odpływ kobiet z rynku pracy - mówiła w sobotę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Pracodawco, uważaj na fałszywe wezwania do zapłaty od MRPiPS!

24.03.2017
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie ma nic wspólnego z rozsyłanymi pocztą elektroniczną wezwaniami do zapłaty za potwierdzenie wpisu do Rejestru. To próba wyłudzenia pieniędzy, czytamy na stronie ministerstwa.

Solidarność: nowelizacja nie zrównuje pracy związkowca z pracą górnika pod ziemią

24.03.2017
Znowelizowana ustawa o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego nie zrównuje uprawnień emerytalnych związkowców z uprawnieniami górników dołowych – oceniają eksperci śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Innego zdania jest związek Sierpień 80. Kluczowa dla sprawy będzie interpretacja ZUS.

Polska państwem szczęśliwych pracowników

24.03.2017
Norwegia wyprzedziła Danię w rankingu najszczęśliwszych państw świata, wynika z tegorocznej edycji World Happiness Report (Ranking Najszczęśliwszych Krajów Świata). Polska zajęła 46 miejsce, w zeszłym roku była na 57 lokacie

Hindusi konkurencją dla Belgów w IT

24.03.2017
Sektor informatyczny pada ofiarą dumpingu socjalnego - alarmuje w piątek belgijski dziennik "Le Soir" wskazując, że według związkowców specjaliści IT z Indii zajmują już w Belgii prawie 10 proc. stanowisk w tej branży.

Najlepsze w historii nastroje na polskim rynku pracy

24.03.2017
W ciągu roku z 49 do 25 proc spadł odsetek negatywnych opinii na temat rynku pracy w Polsce; jednocześnie już prawie dwie trzecie (65 proc.) Polaków jest przekonanych o możliwości znalezienia pracy; z możliwością jej utraty liczy się 29 proc. - podkreśla CBOS.

Wiek emerytalny rolniczek i rolników to 60 i 65 lat

24.03.2017
Wiek emerytalny rolników jest taki sam jak dla pozostałych grup zawodowych - dla kobiet wynosi 60 lat, a dla mężczyzn - 65 lat - przypomniał w czwartek w Sejmie wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.

ZUS doradzi, kiedy przejść na emeryturę

23.03.2017
W związku z obniżeniem od 1 października wieku emerytalnego w oddziałach ZUS pojawią się doradcy, którzy wyjaśnią m.in. jak jest naliczana emerytura. Mają oni uczynić decyzję o przejściu na emeryturę bardziej racjonalną - powiedział Mariusz Kubzdyl z MRPiPS.

97 proc. lekarzy nie jest gotowych na e-zwolnienia od 2018 r.

23.03.2017
Bardzo powoli przebiega przestawianie się lekarzy z wystawiania tradycyjnych, papierowych zaświadczeń o niezdolności do pracy na elektroniczne; e-zwolnienia wystawia poniżej 3 proc. uprawnionych lekarzy - poinformowało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Warto obliczyć kapitał początkowy już dziś!

23.03.2017
Jeśli planujesz przejść na emeryturę po obniżeniu wieku emerytalnego, już dziś złóż wniosek o kapitał początkowy. Pamiętaj - im szybciej, tym lepiej, ponieważ kapitał początkowy ma wpływ na wysokość Twojej przyszłej emerytury, apeluje ZUS.

Zatrzymanie pracowników jest wyzwaniem dla 75% pracodawców

23.03.2017
W dwóch najbliższych latach największym wyzwaniem dla 3/4 przedsiębiorstw w Polsce jest zatrzymanie pracowników w firmie - wynika z raportu KPMG. Podkreślono, że kluczowe w zatrzymaniu ma być wynagrodzenie.

Co motywuje studentów do przyszłej pracy, a co ich zniechęca?

23.03.2017
Pytanie o motywacje i obawy to jedne z najczęściej zdawanych pytań przez działy HR w trakcie rekrutacji. Zapoznaj się z danymi na temat celów zawodowe przyszłych inżynierów.

Brak funduszy na aktywizację młodych bezrobotnych

23.03.2017
Prawie 70 proc. pieniędzy, którymi pośredniaki dysponują w tym roku na pokrycie kosztów aktywizacji młodych bezrobotnych, będzie przeznaczone na sfinansowanie pensji tych, którzy rozpoczęli pracę w 2016 r., informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Bezrobocie w lutym jeszcze niższe niż w styczniu!

23.03.2017
Stopa bezrobocia w lutym 2017 r. spadła do 8,5 proc. z 8,6 proc. w styczniu 2017 r. - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. W urzędach pracy zarejestrowanych było 1 mln 383,4 tys. bezrobotnych wobec 1 mln 397,1 tys. osób przed miesiącem.
1  2  3  4  5    1022

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00