Czy do stażu wliczanego do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej wlicza się okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych?

articleImage: Czy do stażu wliczanego do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej wlicza się okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych? fot. Thinkstock
Czy do stażu wliczanego do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej wlicza się okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych, jeśli w regulaminie wynagradzania obowiązującym w jednostce jest tylko zapis "wlicza się wszystkie okresy zatrudnienia niezależnie u jakiego pracodawcy..."?
Zgodnie z art. 79 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 99, poz. 1001 z późn. zm.), okresy pobierania zasiłku i stypendium przyznanych bezrobotnym wlicza się do okresu pracy wymaganego do nabycia lub zachowania uprawnień pracowniczych oraz okresów składkowych w rozumieniu przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Okresów pobierania zasiłku i stypendium nie wlicza się jednak do:
- okresów wymaganych do nabycia prawa i długości okresu pobierania zasiłku;
- okresu zatrudnienia, od którego zależy nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego;
- stażu pracy określonego w odrębnych przepisach, wymaganego do wykonywania niektórych zawodów.

Powyższe powoduje, iż w sytuacji określonej w pytaniu pracownikowi należy wliczyć okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych do okresu wymaganego do nabycia nagrody jubileuszowej.

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z:
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

Inne artykuły o zbliżonej tematyce

Nie znaleziono żadnych artykułów.

Perspektywy HR 2014

Zapisz się na bezpłatny Newsletter HR i Prawa Pracy

Czy do stażu wliczanego do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej wlicza się okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych?

Wyświetlanie listy artykułów

Warto przeczytać

  • Wskaźnik do wyliczenia ekwiwalentu za urlop w 2014 r.

    Obrazek do artykułu: Wskaźnik do wyliczenia ekwiwalentu za urlop w 2014 r.

    Współczynnik ekwiwalentowy służy do obliczania ekwiwalentu za niewykorzystany przez pracownika w naturze urlop wypoczynkowy i jest ustalany w każdym roku odrębnie. Stosuje się go do obliczania ekwiwalentu, do którego pracownik nabył prawo w ciągu tego roku kalendarzowego. W 2014 r. współczynnik do ekwiwalentu wynosi 20,83, czytamy w Serwisie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Więcej

  • Likwidacja stanowiska - odprawa dla zwolnionego pracownika

    Obrazek do artykułu: Likwidacja stanowiska - odprawa dla zwolnionego pracownika

    Pracownica miała zawartą umowę o pracę na czas nieokreślony od 7 kwietnia 2006 r. Pracodawca w dniu 24 września 2010 r. wypowiedział jej umowę o pracę na podstawie art. 32 § 1 pkt 3 i § 2 kodeksu pracy, z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie 31 grudnia 2010 r. Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę jest likwidacja stanowiska pracy. Likwidacja ta jest podyktowana złą... Więcej

  • Koniec wysokich zasiłków macierzyńskich dla przedsiębiorczych mam

    Obrazek do artykułu: Koniec wysokich zasiłków macierzyńskich dla przedsiębiorczych mam

    Od 2015 r. kobiety prowadzące działalność gospodarczą nie będą mogły liczyć na wysoki zasiłek macierzyński, jeśli przed urodzeniem dziecka krótko podlegały dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, czytamy w Serwisie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Więcej

Aktualności - Kadry

Tego samego autora