Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Czas pracy

Do wakacji zakończą się prace nad projektem ws. handlu w niedzielę

27-03-2017
Moją intencją jest, żeby przed początkiem wakacji obywatelski projekt ws. ograniczenia handlu w niedzielę został przyjęty przez Sejm - powiedział PAP poseł Jan Mosiński (PiS), przewodniczący sejmowej podkomisji stałej ds. rynku pracy.

Jak zmiana czasu z zimowego na letni wpływa na rozliczenie czasu pracy?

24-03-2017
Wielu pracodawców może zastanawiać się, jak rozliczyć czas pracy pracowników, którzy pracują w nocy z soboty 25 marca na niedzielę 2017 r., kiedy ma miejsce zmiana czasu z zimowego na letni. Czy pracownikom przysługuje dodatek za pracę w nocy za tę nieprzepracowaną godzinę? Co z nadgodzinami tej nocy? Wątpliwości rozwiewa Joanna Stępniak, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Zakaz handlu w niedziele - co ze sklepami internetowymi?

23-03-2017
Na wtorkowym posiedzeniu rząd poparł pomysł ograniczenia handlu w niedziele, ale rekomenduje dalsze prace nad projektem. – Przepisy powinny być tak przeredagowane, aby wprost i całkowicie wyłączały handel w internecie spod wprowadzanego zakazu – napisano w komunikacie CIR. Objęcie takim ograniczeniem e-sklepów byłoby dla branży bardzo dotkliwe.

Wkrótce zmiana czasu z zimowego na letni

23-03-2017
W tym roku przejście z czasu zimowego na letni nastąpi w nocy z 25 marca (sobota) na 26 marca 2017 r. (niedziela), czyli już w najbliższy weekend! Osoby, które tego dnia będą pełnić nocną zmianę, popracują krócej. Za niewypracowaną godzinę przysługuje im jednak normalne wynagrodzenie.

Bochniarz: zamiast zakazu handlu w niedziele - zgoda na pracę lepiej płatną

22-03-2017
Zamiast zakazu handlu w niedziele, bardziej racjonalne byłyby rozwiązania dotyczące zgody pracownika na podjęcie zatrudnienia za większą płacę - uważa przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Henryka Bochniarz.

Zakaz handlu w niedziele – projekt do poprawki

22-03-2017
Rada Ministrów zajmując się obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, powinna wziąć pod rozwagę racje wszystkich zaangażowanych stron – czyli konsumentów, przedsiębiorców oraz pracowników. Obywatelski projekt ma bowiem wiele mankamentów, które mogą być szkodliwe z gospodarczego lub społecznego punktu widzenia, zaznaczają Pracodawcy RP.
1  2  3  4  5    138

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00