Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Dokumentacja

Dokumenty potrzebne do urlopu ojcowskiego 2017 r.: kompletna lista!

26-05-2017
Ojcowie coraz częściej korzystają z przysługujących im 2-tygodniowych urlopów ojcowskich. Dowiedz się, jakie dokładnie należy złożyć dokumenty żeby móc skorzystać z tego uprawienia w 2017 r..

Zwariowany 1 czerwca 2017 r. - pamiętaj o tych 5 zmianach!

26-05-2017
Mimo zbliżających się wakacji, 1 czerwca 2017 r. będzie bardzo pracowity dla kadrowych - wchodzą w życie istotne zmiany m.in. w wydawaniu świadectw pracy, zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz zasadach archiwizacji akt pracowniczych. Poznaj 5 zmian, które wchodzą w życie już 1 czerwca 2017 r.

Zbiorowy pozew przeciw Biedronce: byli pracownicy chcą odszkodowań

19-05-2017
Osoby w przeszłości zatrudnione w firmie łączą siły i chcą walczyć o odszkodowanie od sieci za naruszanie ich praw do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Pozew jest już na ukończeniu, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Przedsiębiorcom nie zależy na stażu pracy

18-05-2017
Posłowie Nowoczesnej chcą wliczać okres prowadzenia działalności gospodarczej do stażu pracy. Ich pomysł ma wyrównać szanse w dostępie do stanowisk w administracji publicznej – tyle, że przedsiębiorcom taka pomoc nie jest zwyczajnie potrzebna, informują "Pracodawcy RP".

Czy należy wystawić osobne świadectwo pracy za pracę na okres próbny?

17-05-2017
Pracodawca nie musi wydawać świadectwa pracy po zakończeniu umowy na okres próbny, o ile zamierza nawiązać z pracownikiem kolejną umowę o pracę w ciągu 7 dni po ustaniu umowy na okres próbny. Z jednym wyjątkiem - mianowicie nawet w przypadku nawiązania kolejnego stosunku pracy pracodawca jest obowiązany wydać świadectwo pracy obejmujące okres zatrudnienia na podstawie umowy na okres próbny, jeśli z takim wnioskiem wystąpi pracownik - wskazuje Małgorzata Skibińska, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Uważaj na różne terminy wydawania świadectw pracy!

04-05-2017
Do końca czerwca br. trwa okres przejściowy, w którym trzeba wystawić zaległe dokumenty poświadczające zatrudnienie. Wobec umów trwających na przełomie 2016/2017 należy już stosować nowe przepisy w tym zakresie, informuje "Rzeczpospolita".
1  2  3  4  5    160

Produkty polecane

Kalendarz księgowo-kadrowy 2017

Praktyczny i elegancki kalendarz zawiera m.in.: – funkcjonalne kalendarium (dzień na jednej...
Cena: 49.00
Promocja: 44.10 zł

Kodeks pracy. Komentarz

Dziesiąte wydanie komentarza uwzględnia wszystkie zmiany, które miały miejsce od czasu ostatniej...
Cena: 239.00
Promocja: 215.10 zł

Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu pracowniczym

W książce poddano analizie zakaz dyskryminacji zarówno na etapie nawiązania stosunku pracy, jak i...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł