Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Dokumentacja

Czy pracownik może domagać się sprostowania świadectwa pracy?

22-03-2017
Skoro pracownik złożył oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę i treść tego oświadczenia nie budziła żadnych wątpliwości to brak jest podstaw do przyjęcia, iż umowa rozwiązała się w trybie natychmiastowym - wskazuje Agata Kamińska, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Konstytucja Biznesu może być przełomem w realacji przedsiębiorca-urzędnik

09-03-2017
Konstytucja Biznesu może pomóc w odblokowaniu potencjału przedsiębiorczości i gospodarki, w szczególności w aspekcie wzajemnych relacji przedsiębiorców i organów władzy publicznej - napisała Konfederacja Lewiatan w stanowisku, oceniającym pakiet ustaw Konstytucji Biznesu.

Świadectwa pracy 2017 r. krok po kroku

24-02-2017
Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują nowe zasady wydawania świadectw pracy. Pracodawcy mogą mieć wątpliwości, jak zastosować je w praktyce. Przepisy tłumaczy krok po kroku ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Katarzyna Pietruszyńska.

"DGP": sporne oceny prezydenckich zmian w kodeksie pracy

07-02-2017
Związki zawodowe i pracodawcy mają odmienne zdanie na temat prezydenckiego projektu zmian w kodeksie pracy. Rozbieżności dotyczą przede wszystkim propozycji odnoszących się do dyskryminacji w zatrudnieniu i wydawania świadectw pracy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Dane osobowe pracownika: 8 informacji, których może wymagać pracodawca

03-02-2017
Innych danych, niż te 8 wymienionych, pracodawca może żądać tylko wtedy, jeżeli obowiązek ich podania wynika z odrębnych przepisów.

Rachunek do umowy zlecenia - czy zleceniodawca ma obowiązek wystawiać go co miesiąc?

18-01-2017
Rachunek przy umowie zlecenia nie jest konieczny. Brak rachunku musi być jednak zrekompensowany w inny sposób, podkreśla Paweł Ziółkowski, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
1  2  3  4  5    158

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00