Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Obowiązki pracodawcy i pracownika

1 maja w Warszawie pod hasłem: przywróćmy godną pracę!

29-04-2017
1 maja w Warszawie OPZZ pod hasłem "Przywróćmy godną pracę" organizuje wiec i przemarsz z okazji Święta Pracy. W tym roku uczestnicy przejdą sprzed siedziby OPZZ przy ul. Kopernika na Plac Zamkowy; zaplanowano też pokazy kulinarne i koncerty.

Unia mówi nie eksploatacji pracowników fabryk odzieży w Azji

28-04-2017
Parlament Europejski wezwał Komisję do ustanowienia unijnych przepisów, które będą zobowiązywały dostawców tekstyliów i odzieży do przestrzegania praw pracowników. Pomoże to zapobiegać takim tragediom jak zawalenie się fabryki odzieży Rana Plaza w Bangladeszu.

Szwedzkie sprawdzone sposoby na konflikty w pracy - checklista dla szefa!

28-04-2017
Konflikty w pracy są nieuniknione. Lecz długotrwałe i notoryczne spory powodują stres, osłabiają motywację, pogarszają jakość i wydajność pracy, a w przypadkach skrajnych mogą powodować choroby lub skłonić do rezygnacji z pracy. Unikanie konfliktów uznawane jest często za cechę narodową Szwedów - dowiedz się, jakie strategie stosują szwedzcy pracownicy i pracodawcy, by atmosfera w pracy była jak najlepsza!

Dziś Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych

28-04-2017
28 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych, zwany inaczej Dniem Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy. Tematem wiodącym w 2017 roku, określonym przez Międzynarodową Organizację Pracy (ILO), jest: "Lepsze gromadzenie i wykorzystanie danych BHP".

Epokowa zmiana przepisów o danych osobowych w 2018 r.

26-04-2017
Pracodawcy mają rok na dostosowanie procesu rekrutacyjnego polecanych osób do wymogów rozporządzenia unijnego, które zastąpi w tym zakresie polską ustawę o ochronie danych osobowych, informuje "Rzeczpospolita".

W jakim języku przeprowadzić szkolenie BHP dla Ukraińców?

21-04-2017
Polscy przedsiębiorcy mogą zastanawiać się, jak zorganizować szkolenia BHP w taki sposób, by równocześnie spełnić wymogi stawiane przez prawo oraz zapewnić zrozumiały przekaz dla pracowników pochodzących z innych krajów (np. Ukrainy.) Grzegorz Łyjak, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, proponuje rozwiązania tego problemu.
1  2  3  4  5    54

Produkty polecane

MERITUM Prawo pracy 2017

Meritum Prawo pracy jest wyjątkową na rynku wydawniczym pozycją ukazującą się od 2004 r. W jednej...
Cena: 228.00
Promocja: 205.20 zł

Projektowanie systemów premiowych

Nie ma drugiego takiego narzędzia w obszarze HR, które byłoby tak ważnym elementem oddziaływania na...
Cena: 69.00
Promocja: 62.10 zł

Delegowanie pracowników za granicę

Wejście w życie ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł