Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Stosunek pracy

Schyłek umów o pracę = praca na etat się skończyła

24-03-2017
Uważam, że trzeba mówić prawdę, a ona jest właśnie taka, że w przyszłości etatów nie będzie powiedziała Henryka Bochniarz w rozmowie z "Plus Minus".

Jak pracownik może krytykować pracodawcę?

24-03-2017
W ramach swobody komunikowania się pracownicy coraz częściej wypowiadają się na portalach społecznościowych na temat czy to procesu pracy, czy samego przełożonego. Należy jednak pamiętać, że krytykowanie pracodawcy w Internecie, nawet jeżeli krytyka jest dozwolona, ma charakter publiczny i może być przez pracodawcę oceniana przy użyciu szczególnie surowych kryteriów, czytamy w "Personelu Plus".

Co tak naprawdę składa się na zakład pracy?

23-03-2017
Prywatyzacja gospodarki w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia wywołała wrażenie, że prywatyzacji uległy także relacje w zakładach pracy. Jednakże zakład pracy był i jest strukturą społeczną. Na pytanie, co obecnie tworzy zakład pracy i jaka jest jego aktualna definicja, odpowiada Arkadiusz Sobczyk w książce "Państwo zakładów pracy".

Prace nad nowym Kodeksem pracy potrwają dłużej

22-03-2017
Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Kodyfikacyjnej podniesiono kwestię czasu, który wyznaczono na opracowanie projektu nowego Kodeksu pracy. Wskazano na celowość jego wydłużenia, co powinno umożliwić obu Zespołom przygotowanie przemyślanych i spójnych propozycji rekodyfikacji indywidualnego i kodyfikacji zbiorowego prawa pracy.

Poradnik małego pracodawcy - nawiązanie stosunku pracy

16-03-2017
Przepisy prawa pracy nie określają definicji małego pracodawcy. Nie zawierają również kompleksowej regulacji określającej prawa i obowiązki małego pracodawcy. Poszczególne ustawy i akty wykonawcze szeroko rozumianego prawa pracy wprowadzają jednak pewne istotne różnice w tych uprawnieniach czy obowiązkach.

Czy można zwolnić rzetelnego pracownika tylko dlatego, że pozostali mają lepsze wyniki?

14-03-2017
Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę z przedstawicielem medycznym, który sam organizuje i wykonuje swoje obowiązki, realizuje plany sprzedażowe oraz promuje produkty na rynku sprzedaży, jednak nie osiąga wyników porównywalnych z pracą innych przedstawicieli medycznych. Nie ma tu znaczenia jego zawinienie, niestaranność czy niesumienność.
1  2  3  4  5    79

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00