Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Uprawnienia związane z rodzicielstwem

Zmiany w pracy tymczasowej - co sądzą o nich pracodawcy?

10-03-2017
Reprezentatywne organizacje pracodawców (Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan, BCC i ZRP) wystosowały do Sejmu RP wspólne stanowisko krytykujące procedowane zmiany w obszarze pracy tymczasowej. Zwracają w nim uwagę na negatywne konsekwencje finansowe i gospodarczo-społeczne nowych przepisów dotyczących kobiet w ciąży.

Niemcy i Irlandia chcą ograniczenia eksportu zasiłków na dzieci

03-03-2017
Niemcy, wspierane m.in. przez Austrię, Danię i Irlandię, wypowiedziały się w piątek za przyjęciem unijnych przepisów, które umożliwią ograniczenie wysokości zasiłków na dzieci imigrantów z innych państw członkowskich, mieszkające w kraju pochodzenia.

Umowa na czas określony a ciąża 2017 r. - fakty i mity!

01-03-2017
Faktycznie pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać z ciężarną pracownicą umowy o pracę. Jednakże nie zawsze umowa na czas określony lub okres próbny ulega przedłużeniu do dnia porodu. Dowiedz się, kiedy pracodawca może wypowiedzieć umowę pracownicy w ciąży!

500 plus też na Litwie?

20-02-2017
Posłowie Akcji Wyborczej Polaków na Litwie–Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) poinformowali w poniedziałek, że zgłosili w Sejmie propozycję, by - na wzór Polski - państwo wypłacało co miesiąc świadczenie na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie.

Urlop rodzicielski dla ojca - coraz popularniejszy

27-01-2017
Od stycznia do grudnia 2016 r. z urlopów przeznaczonych dla rodziców skorzystało ponad 669 tys. osób – 507,7 tys. kobiet oraz 161,3 tys. mężczyzn.

Dowiedz się, komu przysługują dni wolne na opiekę nad dzieckiem

27-01-2017
Pracownicy będący rodzicami mogą korzystać ze specjalnych uprawnień. Czy takie same przysługują osobom zatrudnionym na okres próbny?
1  2  3  4  5    61

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00