Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Urlopy i zwolnienia od pracy

Sprawdź, kiedy przedawnia się prawo do urlopu wypoczynkowego!

20-03-2017
Zaległy urlop wypoczynkowy to taki, którego pracownik nie wykorzystał w roku w którym nabył prawo do niego. Jeśli pracownik nie wybierze całego urlopu w danym roku, pracodawca powinien udzielić mu go najpóźniej do 30 września roku następnego po roku.

Senat zadecydował o urlopach górniczych

16-03-2017
Senat bez poprawek przyjął w czwartek nowelizację tzw. ustawy górniczej, wyłączającą nieruchomości rolne zbywane przez firmy górnicze spod reżimu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz umożliwiającą związkowcom korzystanie z urlopów górniczych.

Jaka przyszłość czeka urlopy górnicze?

15-03-2017
Dwie senackie komisje bez poprawek zaakceptowały we wtorek nowelizację tzw. ustawy górniczej. Zmiana prawa wyłącza nieruchomości rolne zbywane przez firmy górnicze spod reżimu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego i umożliwia związkowcom korzystanie z urlopów górniczych.

Na urlopie pracownik nie musi sprawdzać maila - orzekł SN

09-03-2017
Pracownik korzystający z urlopu wypoczynkowego nie ma obowiązku codziennego kontrolowania poczty elektronicznej, zwłaszcza, gdy z tego sposobu komunikacji w dotychczasowej praktyce strony nie korzystały - orzekł Sąd Najwyższy przywracając powoda do pracy.

CV nie jest podstawą do udzielenia 26 dni urlopu wypoczynkowego

08-03-2017
Czy CV jest podstawą do udzielenia 26 dni urlopu wypoczynkowego? Czy jeżeli pracownik nie dostarczył świadectw pracy, pracodawca może naliczyć mu 20 dni urlopu w skali roku? Na to pytanie odpowiada ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych - Katarzyna Pietruszyńska.

Pracownicy znanego sklepu skarżą się na skandaliczne warunki - PIP je skontroluje

03-03-2017
Grupa pracowników jednego z regionów sieci RTV EURO AGD, zwróciła się do NSZZ „Solidarność” z prośbą o pomoc. Zaapelowali, by "S" zwróciła się do Państwowej Inspekcji Pracy o kontrolę firmy.
1  2  3  4  5    226

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00