Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Zbiorowe prawo pracy

Personel naziemny lotnisk w Berlinie porozumiał się z pracodawcami

28-03-2017
Personel naziemny na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld porozumiał się z pracodawcami w sporze płacowym, który doprowadził do odwołania ok. 1,8 tys. lotów i przejściowego paraliżu obu portów lotniczych - poinformował we wtorek związek zawodowy Verdi.

Trwa bezterminowy strajk generalny w Gujanie Francuskiej

28-03-2017
W Gujanie Francuskiej, jednym z pięciu departamentów zamorskich Francji, trwa bezterminowy strajk generalny. Jak informują we wtorek francuskie media, podczas gdy w kraju trwa kampania wyborcza, w Gujanie od kilku dni obserwowane są silne niepokoje społeczne.

Związkowcy z ArcelorMittal zakończyli okupację budynku dyrekcji, ale porozumienia brak

27-03-2017
Związkowcy z koncernu ArcelorMittal Poland, którzy od blisko tygodnia nie opuszczali budynku dyrekcji spółki w oczekiwaniu na zawarcie porozumienia płacowego, zdecydowali w poniedziałek o przerwaniu akcji w tej formie. Stronom nie udało się jednak wypracować porozumienia.

Czy okupacja siedziby przez związkowców to desperacja czy skuteczny nacisk?

24-03-2017
W środę 22 marca nie doszło do podpisania porozumienia płacowego w koncernie hutniczym ArcelorMittal Poland. Co więcej związkowcy, którzy w siedzibie zakładu przebywają od wtorku, nadal tam pozostali. – Strajk okupacyjny jest niezgodny z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych – podkreśla mecenas Monika Gładoch, doradca prezydenta Pracodawców RP.

Prace nad nowym Kodeksem pracy potrwają dłużej

22-03-2017
Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Kodyfikacyjnej podniesiono kwestię czasu, który wyznaczono na opracowanie projektu nowego Kodeksu pracy. Wskazano na celowość jego wydłużenia, co powinno umożliwić obu Zespołom przygotowanie przemyślanych i spójnych propozycji rekodyfikacji indywidualnego i kodyfikacji zbiorowego prawa pracy.

Europosłowie chcą walczyć z wyzyskiem w przemyśle odzieżowym

22-03-2017
Europosłowie z komisji Parlamentu Europejskiego ds. rozwoju wezwali we wtorek Komisje Europejską do opracowania unijnych przepisów, zobowiązujących przemysł odzieżowy do poszanowania praw pracowniczych i praw człowieka na każdym etapie łańcucha produkcji.
1  2  3  4  5    352

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00