Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Czy do stażu wliczanego do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej wlicza się okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych?

Kadry Płace Ubezpieczenia HR
Czy do stażu wliczanego do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej wlicza się okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych, jeśli w regulaminie...
W ramach topiku:
Grupy pracowników Urlopy i zwolnienia od pracy Zatrudnienie Wynagrodzenia Dokumentacja płacowa Rynek pracy Ubezpieczenia emerytalne i rentowe

Czy do stażu wliczanego do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej wlicza się okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych, jeśli w regulaminie wynagradzania obowiązującym w jednostce jest tylko zapis "wlicza się wszystkie okresy zatrudnienia niezależnie u jakiego pracodawcy..."?
Zgodnie z art. 79 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 99, poz. 1001 z późn. zm.), okresy pobierania zasiłku i stypendium przyznanych bezrobotnym wlicza się do okresu pracy wymaganego do nabycia lub zachowania uprawnień pracowniczych oraz okresów składkowych w rozumieniu przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Okresów pobierania zasiłku i stypendium nie wlicza się jednak do:
- okresów wymaganych do nabycia prawa i długości okresu pobierania zasiłku;
- okresu zatrudnienia, od którego zależy nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego;
- stażu pracy określonego w odrębnych przepisach, wymaganego do wykonywania niektórych zawodów.

Powyższe powoduje, iż w sytuacji określonej w pytaniu pracownikowi należy wliczyć okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych do okresu wymaganego do nabycia nagrody jubileuszowej.

Paweł Ziółkowski
lista dokumentów

Produkty polecane

Dochodzenie roszczeń związanych z mobbingiem, dyskryminacją i molestowaniem

W książce w sposób kompleksowy przedstawiono problematykę dochodzenia roszczeń związanych z...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

System ubezpieczeń społecznych. Zagadnienia podstawowe

Zakres podręcznika obejmuje ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe. Dokonano w...
Cena: 89.00
Promocja: 80.10 zł

Pokolenia - co się zmienia? Kompendium zarządzania multigeneracyjnego

"Istotną trudność nastręcza praktykom biznesu zrozumienie specyfki potrzeb i podejmowanie decyzji...
Cena: 119.00
Promocja: 107.10 zł

 

Czytaj kolejny
artykuł

Czy mając spełnione warunki do wcześniejszej emerytury muszę do końca 2007 r. złożyć dokumenty o ustalenie prawa do ww. świadczenia żeby było naliczane wg starych zasad?