Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Dokumentacja płacowa

Samorządowcy muszą złożyć oświadczenia majątkowe do końca kwietnia!

24-03-2017
Jak czytamy w Serwisie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, obowiązek składania oświadczeń majątkowych nałożony jest na osoby pełniące funkcje publiczne. To rozwiązanie antykorupcyjne, które ma służyć zapewnieniu zgodnego z prawem i interesem danej jednostki samorządu terytorialnego działania takich osób. Samorządowcy powinni złożyć oświadczenia do dnia 30 kwietnia.
1

Likwidacja stanowiska - odprawa dla zwolnionego pracownika

22-03-2017
Jeżeli pracodawca zatrudnia 20 i więcej pracowników, to wówczas będzie zobowiązany do wypłaty odprawy z tytułu zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracownika, wyjaśnia Michał Culepa, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

PIT–11 do końca lutego do ręki albo listem poleconym

06-02-2017
PIT-11, czyli imienną informację o dochodach i pobranych zaliczkach za poprzedni rok, pracodawca może przesłać pracownikowi pocztą elektroniczną tylko wtedy, gdy zaszyfruje ją tzw. bezpiecznym podpisem elektronicznym, za pomocą specjalnego certyfikatu.

Dowiedz się, czy rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron wyklucza odwołanie się do sądu

11-01-2017
Porozumienie stron jest „najbezpieczniejszym” trybem rozwiązania umowy o pracę. Czasami zdarza się jednak, że mimo zawarcia porozumienia sprawa i tak trafia do sądu, bo pracownik podważa zawarte porozumienie, powołując się na wadę złożonego przez siebie oświadczenia woli, wyjaśnia Magdalena Świtajska z kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Dowiedz się, ile wynosi dodatek za pracę w nocy w 2017 r.

09-01-2017
Dodatek za pracę w porze nocnej przysługuje wszystkim pracownikom wykonującym pracę w określonych przez pracodawcę godzinach stanowiących porę nocną, niezależnie od tego, czy praca ta przypadała w harmonogramowych godzinach pracy, czy też stanowiła pracę nadliczbową - czytamy w Serwisie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Walka płacowa trwa

05-01-2017
W tym roku nasili się walka płacowa o specjalistów i menedżerów. W produkcji, farmacji oraz w centrach usług finansowych stawki dobrych kandydatów wzrosną o 15–20 proc., informuje "Rzeczpospolita".
1  2  3  4  5    451

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00