Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Świadczenia pozapłacowe

Rafalska: Polacy nie marnotrawią pieniędzy z 500 plus

27-03-2017
Polacy nie marnotrawią środków z Programu 500 plus; nie potwierdziły się też obawy, że program spowoduje odpływ kobiet z rynku pracy - mówiła w sobotę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

"Puls Biznesu": marchewka dla pracownika, czyli o benefitach

13-03-2017
Na wiosnę pracownicy podchodzą do obowiązków z większą pasją. System benefitów podtrzyma ich dobry nastrój - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu". Dodaje, że według polskich pracodawców marchewka jest skuteczniejszą metodą motywowania niż kij.

Fundacje pracownicze - zobacz, dlaczego zależy na nich pracownikom

20-02-2017
Pracownicy, zwłaszcza z młodego pokolenia, coraz większą wagę przykładają nie tylko do wysokości zarobków, lecz także do pozapłacowych benefitów w firmie. Ważnym elementem takich działań są fundacje pracownicze, które pomagają pracownikom finansowo w trudnych sytuacjach życiowych. Wspierają też lokalne społeczności.

HR w 2017 roku: najważniejsze wyzwania to przywództwo, szkolenia i rozwój

13-01-2017
Najważniejsze dwa wyzwania dla dyrektorów HR w Polsce to rozwój przywództwa oraz szkolenia i rozwój. Biorąc pod uwagę rozwój HR-u na świecie, to według raportu Deloitte najważniejsze w kontekście pracy dyrektorów HR są efektywne zmiany organizacyjne (w Polsce na 5. miejscu), a także rozwój przywództwa.

Czy paczki świąteczne dla pracowników można zakwalifikować jako darowiznę?

19-12-2016
Nie można uznać, że paczki świąteczne wręczane pracownikom, to darowizna. Idąc tym torem, można byłoby wyłączyć z opodatkowania PIT i oskładkowania praktycznie każde świadczenie ze stosunku pracy, wyjaśnia Paweł Ziółkowski, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

KE chce zmiany zasad dostępu do zasiłków, ale nie na dzieci

14-12-2016
Komisja Europejska zaproponowała we wtorek zmiany zasad wypłacania zasiłków obywatelom UE, którzy pracują w innym państwie unijnym niż kraj pochodzenia. Nie chce jednak zmian dotyczących zasiłków na dzieci mieszkające innym państwie niż kraj pracy rodzica.
1  2  3  4  5    101

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00