Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Wynagrodzenia

Personel naziemny lotnisk w Berlinie porozumiał się z pracodawcami

28-03-2017
Personel naziemny na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld porozumiał się z pracodawcami w sporze płacowym, który doprowadził do odwołania ok. 1,8 tys. lotów i przejściowego paraliżu obu portów lotniczych - poinformował we wtorek związek zawodowy Verdi.

Polacy zarabiają coraz więcej

27-03-2017
342 tys. osób zatrudnionych na etatach zarabiało w ubiegłym roku przynajmniej 10 tys. zł miesięcznie. Ich liczba stale rośnie, pensje również.

Jak ustalić stawkę godzinową normalnego wynagrodzenia za nadgodziny?

27-03-2017
Do wyliczenia normalnego wynagrodzenia za prace w godzinach nadliczbowych należy przyjąć premię w kwocie faktycznie wypłaconej - odpowiada ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Magdalena Skalska.

Samorządowcy muszą złożyć oświadczenia majątkowe do końca kwietnia!

24-03-2017
Jak czytamy w Serwisie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, obowiązek składania oświadczeń majątkowych nałożony jest na osoby pełniące funkcje publiczne. To rozwiązanie antykorupcyjne, które ma służyć zapewnieniu zgodnego z prawem i interesem danej jednostki samorządu terytorialnego działania takich osób. Samorządowcy powinni złożyć oświadczenia do dnia 30 kwietnia.
1

Sprawdź, ile może dorobić emeryt lub rencista

22-03-2017
W niektórych przypadkach osoby, które uzyskują dodatkowe przychody, a jednocześnie pobierają emeryturę lub rentę, muszą liczyć się z jej zmniejszeniem lub zawieszeniem. Dzieje się tak w przypadku, gdy emeryt lub rencista zarabia sumy powyżej określonych prawem kwot, tłumaczy Piotr Kostrzewa, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
2

Likwidacja stanowiska - odprawa dla zwolnionego pracownika

22-03-2017
Jeżeli pracodawca zatrudnia 20 i więcej pracowników, to wówczas będzie zobowiązany do wypłaty odprawy z tytułu zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracownika, wyjaśnia Michał Culepa, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
1  2  3  4  5    479

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00