Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Ubezpieczenia emerytalne i rentowe

Wyszukaj
Artykuły Aktualności Zmiany w prawie

Postępowanie z zakresu ubezpieczeń społecznych rządzi się swoimi prawami

25-05-2017
Kodeks postępowania cywilnego określa pewne odrębności w postępowaniu sądowym w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych. Ich celem tych jest przede wszystkim ułatwienie ubezpieczonemu dochodzenia ochrony prawnej przed sądem, zapewnienia zwiększonej ochrony sądowej praw ubezpieczonego oraz odformalizowanie postępowania w sposób umożliwiające szybkie i sprawne rozpatrzenie sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

ZUS od 7 lat nie potrafi wydać jednego zaświadczenia

23-05-2017
– Dzień dobry, tu infolinia ZUS, – Dzień dobry, chciałbym dostać zaświadczenie, że nie zalegam ze składkami. – Oczywiście. Dostanie pan od ręki. Potrwa to siedem minut – słychać w słuchawce. Tyle infolinia. W praktyce Zdzisław Ochocki na jedno (!) zaświadczenie z ZUS czeka siedem… lat. I końca nie widać. Mimo dwóch wyroków na jego korzyść, urzędnicy wciąż nie chcą wydać mu dokumentu.

Składki ZUS (i nie tylko!) w 2018 r. będą wyższe

23-05-2017
Resort pracy chce, aby przyszłoroczna płaca minimalna wyniosła 2100 zł. Wyższa kwota oznacza podwyżkę wielu świadczeń, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Komisja Europejska zaleca Polsce podniesienie wieku emerytalnego

23-05-2017
Komisja Europejska (KE) zaleciła Polsce m.in.: poprawę efektywności wydatków publicznych i ograniczenie stosowania preferencyjnych stawek VAT; zwiększenie udziału kobiet w rynku pracy i podwyższenie efektywnego wieku emerytalnego; usunięcie barier dla inwestycji, w szczególności tych związanych z sektorem transportowym, czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Zrezygnował wiceprezes ZUS ds. informatycznych Michał Możdżonek

23-05-2017
Wiceprezes ZUS ds. informatycznych Michał Możdżonek zrezygnował ze stanowiska - dowiedziała się PAP w ZUS. Do czasu powołania jego następcy nadzór nad tym pionem będzie sprawowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Polski Związek Emerytów i Rencistów wspólnie z ZUS doradzi emerytom

23-05-2017
Emeryci będą mogli zapoznać się z korzyściami wynikającymi ze stosowania obrotu bezgotówkowego i przekonać o bezpieczeństwie takich rozwiązań. Szkolenia na takie tematy będą prowadzili eksperci ZUS i działacze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
1  2  3  4  5    455

Produkty polecane

Delegowanie pracowników za granicę

Wejście w życie ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Psychologia dla trenerów

Ostatnimi czasy zawód trenera zdobył sobie ogromną popularność i jednocześnie uznanie społeczne....
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

System prawa pracy. TOM II. Indywidualne prawo pracy. Część ogólna

Tom II "Systemu Prawa Pracy" obejmuje część ogólną indywidualnego prawa pracy. Jest to problematyka...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł