Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Ubezpieczenie wypadkowe

Jeden numer konta na wpłaty do ZUS coraz bliżej

23-03-2017
Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny 22 marca pozytywnie zaopiniowała projekt, który usprawni opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych.

Były prezes ZUS podejrzewany przez CBA o nadużycia

22-03-2017
CBA zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu nadużycia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w 2013 r. przy zleceniu z wolnej ręki firmie Hewlett-Packard opieki serwisowej przez b. prezesa ZUS Zbigniewa D., b. członka zarządu i dwoje pracowników Zakładu.

RPO: trzeba uregulować odpowiedzialność za zaległe składki z tytułu uznania istnienia stosunku pracy

21-03-2017
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej z prośbą o przedstawienie stanowiska w kwestii zmiany przepisów ustawy systemowej. Obecnie brakuje regulacji prawnej, dotyczącej wzajemnych rozliczeń pomiędzy przedsiębiorcą a wykonawcą dzieła w przypadku uznania, że wykonywane zatrudnienie odbywało się w okolicznościach wskazujących na stosunek pracy.

Pracodawco, najwyższa pora zająć się ZUS IWA!

21-03-2017
Do 20 kwietnia przedsiębiorcy, którzy złożyli ZUS IWA za 2016 r. i za dwa lata wstecz dostaną z ZUS decyzję o wysokości składki wypadkowej, która będą płacili przez najbliższy rok, poczynając od 1 kwietnia 2017 r.

Rekordowe zainteresowanie uczniów ubezpieczeniami społecznymi

16-03-2017
942 uczniów z 314 szkół przystąpiło 14 marca do drugiego etapu Olimpiady ZUS "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Do finału Olimpiady przejdzie 16 najlepszych szkół w Polsce. Na laureatów czekają laptopy, czytniki ebooków, dodatkowe punkty rekrutacyjne na uczelniach, a nawet indeksy.

Nowa kontrola ZUS: odprowadzający tylko składki zdrowotne też zostaną prześwietleni

16-03-2017
Przedsiębiorcy odprowadzający za pracowników tylko składki zdrowotne muszą się liczyć z tym, że zostaną prześwietleni. Tak jak firmy wykorzystujące zbieg tytułów, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
1  2  3  4  5    12

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00