Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Zmiany w prawie

Zwariowany 1 czerwca 2017 r. - pamiętaj o tych 5 zmianach!

26.05.2017
Mimo zbliżających się wakacji, 1 czerwca 2017 r. będzie bardzo pracowity dla kadrowych - wchodzą w życie istotne zmiany m.in. w wydawaniu świadectw pracy, zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz zasadach archiwizacji akt pracowniczych. Poznaj 5 zmian, które wchodzą w życie już 1 czerwca 2017 r.

6 zmian w pracy tymczasowej już od 1 czerwca 2017 r.

26.05.2017
Rada Ministrów przyjęła 24 stycznia 2017 r. zaproponowane zmiany w zasadach zatrudnienia pracowników tymczasowych. Nowe przepisy w wielu obszarach wyrównują ochronę pracowników tymczasowych i osób zatrudnionych na umowę o pracę. Część przepisów ma wejść w życie od 1 czerwca 2017 r.

Projekt o pracy cudzoziemców - do komisji polityki społecznej i rodziny

26.05.2017
Sejm skierował w czwartek do komisji komisji polityki społecznej i rodziny rządowy projekt ustawy, który zakłada m.in. opłatę w wysokości 30 zł za rejestrację oświadczenia pracodawcy o potrzebie zatrudnienia cudzoziemców.

Pracownicy bankruta nie zostaną na lodzie

25.05.2017
Przyspieszenie pomocy finansowej dla pracowników, którzy stracili pracę wskutek niewypłacalności pracodawcy, zakłada przygotowany przez MRPiPS projekt, który w środę przyjął rząd.

Pracodawcy zapłacą za staż pracy

24.05.2017
Poselski projekt ustawy o wliczaniu okresów prowadzenia działalności gospodarczej do pracowniczego stażu pracy oraz stażu wymaganego od kandydatów na określone stanowiska budzi wiele wątpliwości. Koszty uwzględniania w stażu pracy okresów dotychczas za takie nieuznawanych poniosą wyłącznie pracodawcy - uważa Konfederacja Lewiatan.

Pracodawcy za niższym wzrostem płacy minimalnej

24.05.2017
Za niższym wzrostem płacy minimalnej w przyszłym roku niż zaproponował to resort rodziny i pracy, opowiedziały się organizacje pracodawców reprezentowane w Radzie Dialogu Społecznego. Chcą podwyżki o 50 zł, a resort - o 100 zł - z obecnych 2000 zł do 2100 zł.

Skala waloryzacji emerytur w 2018 r. wciąż nieznana

22.05.2017
Pracodawcy i związkowcy nie dogadali się co do sposobu zwiększenia rent i emerytur w przyszłym roku. Teraz pozostaje poczekać na propozycję rządu - czytamy w ''Dzienniku Gazecie Prawnej''.

Płaca minimalna w 2018 r. - poznaj propozycję resortu!

19.05.2017
Skierowaliśmy na Komitet Stały Rady Ministrów propozycję, która mówi o wynagrodzeniu minimalnym (płacy minimalnej) w 2018 r. na poziomie 2100 zł - powiedziała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Indywidualny rachunek konta ZUS od 1 stycznia 2018 r.

19.05.2017
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która pozwala na opłacanie składek przekazywanych do ZUS na jeden rachunek, zamiast dotychczasowych czterech - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej.

Przyjęto rezolucję o transporcie - złą dla Polski?

19.05.2017
Swoboda świadczenia usług transportowych w UE nie usprawiedliwia naruszania praw pracowników - wynika z przyjętej w czwartek rezolucji Parlamentu Europejskiego. Polscy eurodeputowani uważają, że nowe przepisy uderzą w firmy z Europy Środkowej i Wschodniej.

Projekt o wynagrodzeniach pracowników medycznych przyjęty przez rząd

18.05.2017
Rząd w trybie obiegowym przyjął projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych - poinformował resort zdrowia. Projekt przewiduje, że podwyżek mogą spodziewać się w pierwszej kolejności te osoby, które zarabiają najmniej, czytamy w "Rzeczpospolitej".

Papierowe zwolnienia jeszcze do 31 czerwca 2018 r.

17.05.2017
Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Ustawa wydłuża możliwość korzystania z papierowych ZLA do końca czerwca 2018 r. Głównym jej celem jest jednak ułatwienie wystawiania zaświadczeń lekarskich w formie elektronicznej.

Zasiłek pogrzebowy bez zmian

17.05.2017
Senat zdecydował o odrzuceniu przygotowanego w Izbie projektu ustawy różnicującej wysokość zasiłku pogrzebowego. Obecnie wynosi on 4 tys. zł, odrzucony projekt zakładał podwyższenie go do 6 tys. dla pozostających ze zmarłym we wspólnym gospodarstwie domowym.

MRPiPS pracuje nad doprecyzowaniem przepisów emerytalnych

17.05.2017
Rencistom, którzy po osiągnięciu wieku automatycznie nabywają prawo do emerytury, będzie przysługiwało prawo do najniższego świadczenia emerytalnego w wysokości 1 tys. zł - zakłada projekt ustawy MRPiPS.

Nowe regulacje czasu pracy na statkach żeglugi śródlądowej

16.05.2017
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą czas pracy na statkach żeglugi śródlądowej – poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta. Rządowa ustawa zakłada, że pozostawanie w gotowości do wykonywania pracy na statku będzie wliczane do czasu pracy.

Koniec rocznych urlopów dla mam - zmian jest więcej!

16.05.2017
Szykują się radykalne zmiany w unijnych przepisach o uprawnieniach rodzicielskich. Projekt dyrektywy w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów przewiduje nowości w trzech sferach uprawnień związanych z macierzyństwem: urlopach macierzyńskim, rodzicielskim i ojcowskim oraz nowy urlop opiekuńczy.
3

Tanie zasiłki dla bezrobotnych

15.05.2017
Samozatrudnieni zyskają prawo do zasiłku dla bezrobotnych już za 49 zł miesięcznie. Tyle wyniesie najniższa składka na Fundusz Pracy dla korzystających z małego ZUS - czytamy w ''Dzienniku Gazecie Prawnej".

Jeden przelew do ZUS - Sejm za poprawkami Senatu

11.05.2017
Sejm przyjął w czwartkowych głosowaniach trzy redakcyjne poprawki Senatu do zmian w prawie pozwalających na opłacanie składek przekazywanych do ZUS na jeden rachunek, zamiast dotychczasowych czterech.

Celnicy dostaną emerytury mundurowe

11.05.2017
1 stycznia 2018 roku celnicy zostaną włączeni do systemu emerytur mundurowych - zdecydował w czwartek Sejm uchwalając nowelizację ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy i ich rodzin.

PiS za odrzuceniem projektu ustawy o skróceniu czasu pracy rodziców

11.05.2017
Klub PiS złożył w czwartek wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy, który przewiduje skrócenie o godzinę czasu pracy jednemu z rodziców dzieci do 10 roku życia autorstwa PSL.
1  2  3  4  5    

Produkty polecane

System prawa pracy. TOM II. Indywidualne prawo pracy. Część ogólna

Tom II "Systemu Prawa Pracy" obejmuje część ogólną indywidualnego prawa pracy. Jest to problematyka...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł

Projektowanie systemów premiowych

Nie ma drugiego takiego narzędzia w obszarze HR, które byłoby tak ważnym elementem oddziaływania na...
Cena: 69.00
Promocja: 62.10 zł

Akty wykonawcze prawa pracy. Komentarz

Akty wykonawcze prawa pracy to unikatowy zbiór komentarzy do kilkudziesięciu rozporządzeń...
Cena: 199.00
Promocja: 179.10 zł