Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Analizy i opinie

Grywalizacja - mechanizmy zaczerpnięte z gier pomagają motywować i angażować pracowników

18.10.2017
Gamifikacja, znana też jako grywalizacja, to wykorzystywanie mechanizmów z gier do budowania motywacji i aktywizowania ludzi, którzy codzienne czynności zaczynają traktować jako zabawę i wyzwanie. Takie podejście cieszy się coraz większą popularnością w edukacji i biznesie jako przydatne menadżerom narzędzie do zarządzania.
Więcej

Ćwiczenia sposobem na monotonię i stres

17.10.2017
Nasza zdolność do koncentracji maleje. Dlaczego tak się dzieje? Życie w ostatnich latach bardzo się zmieniło. Kiedyś byliśmy dużo bardziej skoncentrowani na pojedynczych zdaniach. Dziś już tak nie jest - twierdzi Anna Borzeszkowska, dyrektor HR w firmie Mondi.
Więcej

Morawiecki: przyjezdny nie zabiera nam pracy, tylko tworzy miejsca pracy

17.10.2017
Gospodarka to dziś mechanizm skomplikowanych naczyń połączonych, w którym przyjezdny czasem nie zabiera nam pracy, tylko tworzy miejsca pracy - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki.
Więcej

Pracodawcy RP: sposób spędzania niedzieli powinien być naszym wyborem

17.10.2017
Co jest wyjątkowego właśnie w tym sektorze gospodarki? Co sprawia, że należy go zamykać w ten dzień tygodnia, podczas gdy branże gastronomiczna, hotelarska, kulturalna, rozrywkowa pracują na pełnych obrotach? – pyta Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski i dodaje, że to, w jaki sposób będziemy spędzać niedzielę jest naszym wyborem. Nie jest rolą państwa decydowanie o tym za nas.
Więcej

Lepsza opieka medyczna przyniosłaby oszczędności pracodawcom

17.10.2017
W ubiegłym roku Polacy spędzili na zwolnieniu lekarskim łącznie 220 milionów dni. Koszty z tym związane, ponoszone zarówno przez ZUS, jak i samych pracodawców, są liczone w miliardach złotych. Dzięki inwestycji w efektywną opiekę medyczną można je znacznie obniżyć, nawet o 11,8 mld zł – wynika z raportu „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2012–2016” opracowanego przez Medicover Polska.
Więcej

W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników

16.10.2017
W pomieszczeniach typu open space efektywność pracowników spada nawet o 15 proc. w stosunku do biur z systemem gabinetowym - do takich wniosków doszli brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Exeter.
Więcej

Studia bez obronionej pracy magisterskiej nie wliczają się do stażu pracy

16.10.2017
Odkładanie obrony pracy magisterskiej pozbawia prawa do dłuższego odpoczynku – okres nauki w szkole wyższej podlega wliczeniu do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, pod warunkiem, że został on ukończony i jest potwierdzony dyplomem ukończenia studiów.
Więcej

Coraz więcej kandydatów sprawdza warunki w miejscu pracy

15.10.2017
Elementem walki o pracownika jest obecnie nowoczesne biuro oraz atrakcyjny wystrój wnętrz, który zapewni komfortową pracę. 80 proc. pracowników przed podpisaniem umowy zwraca uwagę na warunki, w jakich będzie pracować. Sytuacja na rynku nieruchomości sprawia, że pracodawcy mają w czym wybierać.
Więcej

Rafalska: obniżenie wieku emerytalnego to prawo przejścia na nią wcześniej

13.10.2017
Na wysokość emerytury ma wpływ długość pracy - przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Podkreśla, że obniżenie wieku emerytalnego nie oznacza, że PiS i rząd wysyła kogoś na emeryturę, ale daje prawo do przejścia na nią wcześniej.
Więcej

Lewiatan: kształcenie osób niepełnosprawnych na kwalifikacyjnych kursach zawodowych wymaga zmian

13.10.2017
Proces kształcenia osób niepełnosprawnych w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych nie tworzy równych szans dla wszystkich uczestników – wskazuje Konfederacja Lewiatan i proponuje zmiany, które zachęcą Centra Kształcenia Praktycznego do organizowania tego typu zajęć.
Więcej

Przekazanie HR na zewnątrz wymaga dobrego przygotowania

13.10.2017
Jeśli organizacja podejmie decyzję o przeniesieniu pewnych procesów do firmy zewnętrznej, musi bardzo starannie zaplanować komunikację. Powinna być ona wcześniej uzgodniona i przekazywana etapami - pisze w Personelu Plus Anna Flis z General Electric.
Więcej

Lewiatan: zamiast zakazywać handlu w niedziele zmieńmy Kodeks pracy

12.10.2017
W Sejmie toczą się prace nad projektem ustawy ograniczającej handel w niedziele, który budzi wiele kontrowersji i powoduje skrajnie różne komentarze. Konfederacja Lewiatan ma inny pomysł i przekonuje, że ta propozycja pozwoli osiągnąć ten sam cel: zapewni pracownikom handlu wolne niedziele, aby mogli spędzać więcej czasu z rodziną, a jednocześnie pozwoli klientom na robienie zakupów w dowolny dzień. Poznaj szczegóły tego pomysłu.
Więcej

Walka o pracowników się zaostrza - nie tylko wysokość wynagrodzenia ma znaczenie

12.10.2017
Coraz więcej branż zmaga się z niedoborem pracowników. Problem z rekrutacją może negatywnie wpływać na funkcjonowanie firmy i znacznie podnosić koszty pozyskania pracowników. Dlatego coraz więcej firm stawia na budowanie wizerunku dobrego pracodawcy, próbując wyróżnić się na rynku pracy.
Więcej

Porady prawne dla pracowników do opodatkowania

12.10.2017
Pracodawca musi naliczyć przychód pracownikom, jeśli zapewnia im bezpłatnego prawnika – uważa resort finansów. Jeśli porady są prywatne, np. dotyczą prawa rodzinnego albo podatkowego, to taki bonus jest dla pracownika przychodem, który trzeba opodatkować - dodaje MF.
Więcej

Pozapłacowe benefity kluczem do pozyskania wykwalifikowanych kadr

11.10.2017
Tworzący się w wielu branżach rynek pracownika, będący następstwem m.in. postępującego rokrocznie niżu demograficznego oraz spadku bezrobocia, stawia pracodawców przed nowymi wyzwaniami. Wymusza na działach HR przedefiniowanie myślenia o dotychczas stosowanych schematach rekrutacji kadr - twierdzi Joanna Skoczeń, prezes zarządu firmy VanityStyle.
Więcej

BCC: sytuacja na rynku pracy hamuje wzrost gospodarczy

11.10.2017
Według ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz szacunków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej bezrobocie w Polsce jest na historycznie niskim poziomie – 7,1 proc. Większość polskich firm we wrześniu nie zwiększyła zatrudnienia, co zdarzyło się pierwszy raz od 4 lat - czytamy w opinii Business Centre Club.
Więcej

„Zawodowi pomagacze” szczególnie narażeni na wypalenie zawodowe

10.10.2017
Na wypalenie zawodowe najbardziej narażeni są tzw. zawodowi pomagacze, czyli osoby stale udzielające pomocy innym, jak pracownicy medyczni oraz bliscy przewlekle chorych – alarmowali we wtorek eksperci podczas VI Warszawskiego Forum Psychiatrii Środowiskowej w Warszawie.
Więcej

Sondaż: większość pracowników handlu samodzielnie decyduje o pracy w niedziele

10.10.2017
Wpływ na grafik i możliwość wyboru dni pracujących zadeklarowało 2/3 pracowników centrów handlowych. Natomiast aż 93 proc. decyduje się na pracę zarówno w dni robocze, jak i w dni weekendowe, czyli w sobotę i w niedzielę – wynika z badania Kantar Millward Brown.
Więcej

Dane kandydatów do pracy trzeba chronić jak dane pracowników i klientów

10.10.2017
Utrata lub wyciek danych osobowych wiążą się z poważnymi konsekwencjami wizerunkowymi dla firm. Przepisy RODO, które wejdą w życie w maju 2018 roku, dołożą do tego poważne konsekwencje prawne i finansowe.
Więcej

Prezes ZUS: zaczęliśmy już wypłacać emerytury po obniżeniu wieku

09.10.2017
Weszły w życie przepisy obniżające wiek emerytalny z 67 lat do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Jak informuje prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, wypłacono już pierwsze emerytury dla osób, które uzyskały je w wyniku obniżenia wieku do nich uprawniającego.
Więcej
1  2  3  4  5    109

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Książka zawiera kompleksowe omówienie nadzwyczajnego sposobu ustania stosunku pracy – rozwiązania...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

Terminowe umowy o pracę

Monografia stanowi piewsze na rynku wydawniczym kompleksowe omówienie ostatnich nowelizacji...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł