Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Aktualności

Różnorodność może być lekarstwem na problemy rynku pracy

21.08.2017
Z prognoz demograficznych wynika, że osoby 50+ będą coraz liczniejszą grupą pracowników. Będą tworzyć zespoły razem z przedstawicielami pokoleń X,Y i Z, z których każde ma całkiem odmienne oczekiwania i podejście do pracy. Duże zróżnicowanie pracowników, dotyczące również płci, pochodzenia, poglądów, narodowości czy sytuacji życiowej, wymaga od firm wdrożenia odpowiedniej polityki. O tym, jak to zrobić skutecznie, eksperci rozmawiać będą podczas Kongresu Różnorodności, który odbędzie się 13 października w Warszawie.
Więcej

Weryfikowany, weryfikowana

18.08.2017
W Ameryce podczas rekrutacji pracodawcy proszą kandydatów o podanie hasła do prywatnego konta na Facebooku. Czy takie praktyki rozwiną się również w Polsce?
Więcej

Rafalska: dane GUS potwierdzają pozytywne tendencje na rynku pracy

18.08.2017
Przeciętne zatrudnienie w firmach w lipcu tego roku było wyższe o 4,5 proc. rdr i wyniosło 6022,1 tys., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) było wyższe o 4,9 proc. i wyniosło 4501,52 zł.
Więcej

Eksperci pozytywnie zaskoczeni danymi GUS

18.08.2017
Dane GUS z rynku pracy są sporym zaskoczeniem, wzrost płac zwolnił, a wzrost zatrudnienia jest blisko tegorocznych maksimów - ocenił w komentarzu do czwartkowych danych Głównego Urzędu Statystycznego Paweł Radwański z Raiffeisen Polbank.
Więcej

Talent jest przereklamowany

17.08.2017
Większość firm definiuje programy rozwoju młodych kadr i pozyskiwania pracowników używając słowa „talent”. Słowo to jest jednym z najbardziej przereklamowanych, ale też zdewaluowanych rzeczowników w obszarze HR. Znaczenie słowa „talent” przez wiele grup zawodowych jest rozumiane inaczej. Jego wydźwięk zmienia się co kilka lat i nadal często „brak talentu” jest świetnym wytłumaczeniem braku determinacji – przekonuje Konrad Dębkowski z firmy Cztery P.
Więcej

Coraz mniej absolwentów informatyki - prognoza do 2020 roku

16.08.2017
Mimo rosnącego zapotrzebowania na programistów, liczba absolwentów kierunków informatycznych w Polsce nadal spada, alarmują eksperci. Dlaczego tłumy nie rzucają się na studia dające świetną pracę?
Więcej

Kompetencje cyfrowe Polaków mocno odbiegają od unijnej średniej

11.08.2017
Z danych Komisji Europejskiej wynika, że 27 proc. Polaków nigdy nie korzystało z internetu, a 40 proc. ma zaledwie podstawowe umiejętności cyfrowe. Polska jest pod tym względem w europejskim ogonie.
Więcej

Coaching kariery w rękach współczesnego HR-owca

11.08.2017
Życie zawodowe zajmuje ponad 70 proc. naszego dorosłego życia. Dlatego tak ważne jest, aby praca była źródłem satysfakcji, sensu i realizowała nasze potrzeby. Tak kluczowa decyzja jak wybór ścieżki zawodowej nie powinna być nigdy pozostawiona przypadkowi. Ryzyko zmarnowania swojego potencjału i zaangażowania się w pracę, która nie daje nic więcej poza bezpieczeństwem finansowym, jest niewybaczalnym marnotrawstwem. Stąd rola coachingu kariery - czytamy w lipcowym wydaniu "Personelu Plus".
Więcej

74 proc. Polaków chce pracowników z zagranicy

10.08.2017
Widać wyraźnie, że w sytuacji coraz większych niedoborów na rynku pracy pracodawcy są zmuszeni, aby sięgać po pracowników z spoza Polski. Gotowość do zatrudniania emigrantów zarobkowych jest dobrą wiadomością, ale należy pamiętać, że podstawowym powodem migracji są wyższe płace.
Więcej

Rozwijaj kompetencje HR w Centrum Kształcenia Podyplomowego Łazarskiego!

09.08.2017
W Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego trwa rekrutacja na rok akademicki 2017/2018. W ofercie znajdują się m.in. studia podyplomowe, a także program MBA, które mogą zainteresować osoby związane z obszarem prawa pracy i HR.
Więcej

Przedsiębiorczy emeryci zepchnięci w szarą strefę

09.08.2017
W ocenie ekspertów, z jednej strony ustawodawca zachęca seniorów do zakładania firm, ale jednocześnie część z nich ogranicza. Grozi im zmniejszeniem lub utratą świadczenia, jeżeli po przejściu na wcześniejszą emeryturę zadeklarują zbyt „wysokie” zarobki. To niesprawiedliwe, ponieważ opłacali swoje składki przez lata.
Więcej

Pracownik na stażu – poznaj rekomendacje partnerów społecznych

09.08.2017
Wakacje to okres, gdy liczba pracowników zatrudnianych jako praktykanci i stażyści znacznie wzrasta. Dlatego Pracodawcy RP przypominają, że w czerwcu w Radzie Dialogu Społecznego została przyjęta uchwała partnerów społecznych w sprawie zaleceń dotyczących jakości staży na otwartym rynku pracy.
Więcej

ZUS gotowy na 300 tys. wniosków o emeryturę

09.08.2017
1 października wejdzie w życie ustawa, która obniża wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i do 65 dla mężczyzn. Tylko w tym roku prawo do świadczenia zyska ponad 330 tys. osób. ZUS zapewnia, że terminowo poradzi sobie z obsługą nawet takiej liczby wniosków. Już dwa lata temu mierzył się bowiem z kilkuset tysiącami wniosków w sprawach emerytalnych, a dodatkowo terminowość wydawania decyzji jest bardzo wysoka. Na podstawie rozmów z klientami ZUS spodziewa się jednak, że liczba wniosków w tym roku będzie niższa niż 330 tys.
Więcej

"Koszty zatrudnienia niższe o 40 proc. bez ryzyka" - czy na pewno?

08.08.2017
„Ograniczenie kosztów zatrudnienia o 40 procent bez ryzyka”, „Bierzemy na siebie wszystkie obowiązki pracodawcy” – to tylko niektóre z ogłoszeń firm outsourcingowych, jakie możemy znaleźć w internecie. Przedsiębiorcy planujący skorzystać z outsourcingu powinni zachować czujność i zwracać uwagę na skutki zawieranych umów, ostrzega "NSZZ Solidarność".
Więcej

Dlaczego wzrost gospodarczy nie wpływa na wysokość wynagrodzeń?

08.08.2017
Dane płynące zarówno z gospodarki strefy euro, jak i amerykańskiej są wyższe od oczekiwań. To jednak nie przekłada się na szybszy wzrost płac, a więc i cen. Jak podkreśla analityk Templeton Asset Management TFI, to duża zagadka dla ekonomistów. Polska wypada korzystnie nawet na tle dobrych wyników globalnej gospodarki. Płace w naszym kraju rosną w tempie 5–6 proc. rocznie.
Więcej

Twoi pracownicy mogą tracić na tym aż godzinę pracy dziennie!

08.08.2017
Z naszych obliczeń wynika, że dziennie firmy z tego powodu, że ich pracownicy idą na papierosa, tracą blisko 31 mln złotych dziennie - powiedział o badaniu przeprowadzonym na zlecenie Work Service S.A. przedstawiciel firmy Marcin Ganclerz.
Więcej

Poznaj metody pracy lepsze niż multitasking!

07.08.2017
Polacy to mistrzowie multitaskingu. W pogoni za efektywnością i coraz lepszymi zawodowymi wynikami chcemy robić coraz więcej i to w jak najkrótszym czasie. Polskie organizacje pielęgnują kult wielozadaniowca, jako pracownika idealnego, który dostarcza efekty swojej pracy sprawnie, szybko i w jak najlepszej jakości. Tymczasem najnowsze badania alarmują: Nieustanne przełączanie się pomiędzy zadaniami powoduje co najmniej 40% utratę wydajności, a zdolności poznawcze spadają z poziomu studenta Uniwersytetu do poziomu ośmiolatka. Wskutek ciągłej wielozadaniowości, wspieranej przez pełne bodźców środowisko pracy oraz naszej własnej potrzeby zajmowania się kilkoma rzeczami na raz, możemy tracić nawet 28% czasu dnia pracy. Ile kosztuje to polskie firmy? Jak odbija się na pracownikach? Z najpoważniejszym zabójcą efektywności w pracy – wielozadaniowością - rozprawia się Małgorzata Czernecka, psycholog i ekspert ds. efektywności.
Więcej

Prosty sposób na zwiększenie liczby kandydatów o 60 proc.

07.08.2017
W zdecydowanej większości ogłoszeń o pracę wynagrodzenie nie jest ujawniane, ponieważ najczęściej uzależnione jest od doświadczenia danego pracownika.. Jednak 19 proc. firm decyduje się na upublicznienie oferowanych na danym stanowisku zarobków. Podanie w ogłoszeniu widełek płacowych wpływa na wzrost zainteresowania ofertami, nawet o kilkadziesiąt procent. Presja ze strony pracowników może zmusić pracodawców do zamieszczania w ogłoszeniach takiej informacji.
Więcej

Prof. Modzelewski: mamy falę przyrostów płac

07.08.2017
Mamy pierwszą w istocie falę przyrostów płac; gospodarka, po raz pierwszy od 1990 roku, zaczęła charakteryzować się poszukiwaniem pracownika - mówi prof. Witold Modzelewski. Jak dodaje, wzrost wynagrodzeń jest bardzo ostrożny, ale narastający.
Więcej

Potrzeba ciągłego rozwoju - wywiad z TOP HR Managerem

04.08.2017
Idealny HR-owiec powinien być dociekliwy i umieć pytać „Dlaczego?”, po to by dotrzeć do prawdziwych potrzeb swoich klientów, a w ten sposób także do lepszych rozwiązań. Jego ważnymi cechami są elastyczność i umiejętność dostosowywania się do różnych sytuacji. Czasem bowiem potrzebne jest z naszej strony wsparcie i wzmocnienie, czasem doradzenie, kiedy indziej zaś – zmotywowanie do działania i celowe podnoszenie poprzeczki lub odgrywanie roli adwokata diabła. Idealny HR-owiec nie powinien też stracić z oczu ludzi, łącząc perspektywę firmy z perspektywą pracowników. To rady Top HR Managera 2017 Agnieszki Idczak-Stysiak, menedżera HR w firmie Pearson IOKI Sp. z o.o. i zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu.
Więcej
1  2  3  4  5    105

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00

Zagadnienia prawne i ekonomiczne dotyczące umów ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenia na życie w ostatnich latach podlegały dynamicznemu rozwojowi. Przede wszystkim...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

System prawa pracy. TOM IV. Indywidualne prawo pracy. Pozaumowne stosunki pracy

W tomie IV Systemu prawa pracy przedstawione zostały zagadnienia dotyczące pozaumownych stosunków...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł