Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Analizy i opinie

Milenialsi chcą być przedsiębiorcami

19.11.2017
Milenialsi to osoby urodzone pomiędzy 1980 a 2000 rokiem. Chętnie rozpoczynają swoją działalność gospodarczą, a motywacji do tego dostarczają im przede wszystkim czynniki wewnętrzne: niechęć do pracy na etacie, potrzeba niezależności, indywidualizm, potrzeba zaistnienia, stawianie sobie wyzwań. Bardziej istotna od aspektu finansowego jest szeroko rozumiana jakość życia.
Więcej

Szef KE: potrzebna nowa dyrektywa ws. umów o pracę

17.11.2017
Unia Europejska potrzebuje nowej dyrektywy ws. umów o pracę - powiedział w piątek na konferencji prasowej szef KE Jean-Claude Juncker. Wyraził też zadowolenie z wyników europejskiego szczytu społecznego w Goeteborgu. Dodał, że liczy na jego efekty w 2018 r.
Więcej

Rafalska: Europejski filar spraw socjalnych pokazuje społeczną twarz UE

17.11.2017
Europejski filar spraw socjalnych to ważny dokument, który próbuje pokazać społeczną twarz UE; pozwala na zastosowanie różnorodnych polityk społecznych poszczególnych krajów członkowskich - oceniła w piątek w Goeteborgu szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
Więcej

Ekonomiści PKO BP: do końca roku dynamika płac może przekraczać 7 proc.

17.11.2017
Do końca roku dynamika płac może przekraczać 7 proc., a dynamika zatrudnienia będzie wyhamowywać - prognozują ekonomiści z banku PKO BP, komentując piątkowe dane Głównego Urzędu Statystycznego o wynagrodzeniu i zatrudnieniu w październiku.
Więcej

Solidarność krytykuje projekt likwidacji limitu składek do ZUS

17.11.2017
Przyjęcie nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych znoszącej górny limit, od którego potrąca się składki na FUS (dzisiaj to 30-krotność przeciętnego wynagrodzenia) w trybie jaki przyjął rząd, a więc z pominięciem Rady Dialogu Społecznego, będzie zdaniem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” złamaniem zasad prawidłowej legislacji i może być zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny.
Więcej

Wyższa emerytura dla bogatych?

17.11.2017
Blisko 5,5 mld rocznie wpływów do budżetu – to kwota, którą rząd zyska już w 2018 roku na wprowadzeniu zmian związanych z nowelizacją ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Czy i którzy podatnicy będą mogli spodziewać się wyższych emerytur?
Więcej

Pracodawcy RP: dobra sytuacja na rynku pracy to fakt, ale trudno to uznać za sukces rządu

16.11.2017
Ostatnie dni to czas podsumowań. Podsumowuje premier, podsumowują ministrowie, opozycja i eksperci. Minister Rafalska chwali się sukcesami: 500+, Maluch+, rekordowo niskim bezrobociem, obniżeniem wieku emerytalnego i minimalną stawką godzinową. Opozycja mówi, że to zwykła propaganda. Co na to pracodawcy?
Więcej

Firmy przekonują się do pracy z domu

16.11.2017
Pracodawcy mają więc coraz większy problem z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników, dlatego muszą inwestować, podnosić wynagrodzenia i oferować świadczenia pozapłacowe. Firmy zmieniają też środowiska pracy – unowocześniają biura i umożliwiają pracę zdalną.
Więcej

Przedsiębiorcy: abolicja ozusowania umów zleceń korzystna dla pracowników

15.11.2017
Trzeba naprawić mechanizmy obowiązujące na rynku pracy przed 1 stycznia 2016 roku. Konieczne jest systemowe rozwiązanie dla pracodawców i pracowników – czyli abolicja ozusowania umów zleceń zawieranych oraz zabezpieczenie okresów składkowych dla zleceniobiorców - uważa Federacja Przedsiębiorców Polskich.
Więcej

Niskie bezrobocie wymusza na pracodawcach inwestycje w pracowników

15.11.2017
Bez pracy jest zaledwie nieco ponad milion dorosłych Polaków. Pracodawcy mają więc coraz większy problem z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników, dlatego muszą inwestować. Pierwszą oznaką tego jest wzrost wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych.
Więcej

Pracownik tymczasowy czy outsourcing?

15.11.2017
Sytuacja na rynku pracy sprawia, że przedsiębiorcy szukają pomocy na zewnątrz organizacji. Coraz większym zainteresowaniem pracodawców cieszy się zatrudnienie tymczasowe i outsourcing pracowniczy - pisze Tomasz Dudek, dyrektor operacyjny w OTTO Work Force Polska.
Więcej

Zewnętrzny specjalista może pomóc w rozwiązywaniu problemów firmy

14.11.2017
Wyzwania społeczne, gospodarcze, prawne i technologiczne stojące przed firmami działającymi w Polsce - to temat zaplanowanej na 7 grudnia br. konferencji Interim Management.
Więcej

Dobra atmosfera w pracy wpływa na jej jakość

14.11.2017
Otwarte relacje, współpraca i dobra komunikacja to bowiem czynniki, które motywują kadrę i mają pozytywny wpływ na jakość wykonywanych zadań - twierdzi Aleksandra Grajczyk, recruitment team leader w BNP Paribas Securities Services.
Więcej

Pół miliona pracowników w szarej strefie

14.11.2017
W szarej strefie poza oficjalnym i w miarę ucywilizowanym rynkiem pracy pozostaje w Polsce 500 tys. osób. Rocznie ZUS traci z tego powodu nawet 1,5 mld zł. Dotyczy to nie tylko Polaków, ale przede wszystkim pracowników – gości z Ukrainy.
Więcej

Pracownicze Plany Kapitałowe - obiecujący projekt

13.11.2017
Projektowane przez rząd Pracownicze Plany Kapitałowe mają docelowo dotyczyć praktycznie wszystkich pracodawców w Polsce. Chociaż szczegóły systemu nie są jeszcze znane, to jego wprowadzenie może być rewolucją w polskim systemie emerytalnym - pisze radca prawny dr Marcin Wojewódka.
Więcej

Eksperci: ograniczenie szarej strefy w interesie Polski i pracowników z Ukrainy

13.11.2017
Szara strefa na rynku pracy w Polsce może obejmować nawet 500 tys. osób, co oznacza, że rocznie ZUS traci na tym nawet 1,5 mld zł - szacują eksperci. Podkreślają oni, że ograniczenie szarej strefy jest w interesie zarówno Polski jak i pracowników z Ukrainy.
Więcej

Nowe przepisy o zatrudnianiu cudzoziemców sposobem na kryzys demograficzny

13.11.2017
Dziś w wieku mobilnym jest około 14,5 mln Polaków. W 2050 roku liczba ta zmniejszy się o 4,5 mln. By utrzymać dzisiejsze proporcje pomiędzy osobami w wieku mobilnym i poprodukcyjnym potrzeba 10,6 mln osób. Jednym z rozwiązań, które może zapobiec kryzysowi demograficznemu na rynku pracy jest jego szersze otwarcie na cudzoziemców - twierdzą eksperci z Zespołu Rozwiązań dla Pracodawców Deloitte.
Więcej

Praca w korporacji ma swoje zalety

10.11.2017
Zorientowanie na sukces, samodyscyplina i wysokie umiejętności interpersonalne, to cechy idealnego kandydata do pracy. A co korporacja oferuje swoim pracownikom i dla kogo to dobra ścieżka kariery?
Więcej

Uważaj. Twoje biurko może być niebezpieczne

10.11.2017
Wydawać by się mogło, że ustawienie monitora lub miejsca przechowywania dokumentów, nie ma dużego wpływu na funkcjonowanie firmy. A jednak służbowe biurko jest wyjątkowym źródłem wiedzy o organizacji, a także o posiadanych przez nią danych - twierdzi dr Paweł Mielniczek z ODO 24.
Więcej

Pracodawcy RP: nowelizacja ustawy o związkach zawodowych prowadzi do destrukcji systemu zbiorowego prawa pracy

10.11.2017
Bardzo negatywnie oceniamy projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych. Celem tej regulacji miało być rozszerzenie prawa koalicji, tymczasem prowadzi ona do destrukcji systemu zbiorowego prawa pracy – piszą o zapowiedzianych zmianach Pracodawcy RP.
Więcej
1  2  3  4  5    113

Produkty polecane

MERITUM Ubezpieczenia społeczne 2017

Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami...
Cena: 228.00
Promocja: 114.00 zł

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Stan prawny na 24 stycznia 2017 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie z dniem: KODEKS PRACY: 12...
Cena: 63.00
Promocja: 31.50 zł

MERITUM Bezpieczeństwo i higiena pracy

Nowości w wydaniu 2017: omówienie zmienionych regulacji Kodeksu pracy dotyczących obowiązkowych...
Cena: 259.00