Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Analizy i opinie

MFW i Bank Światowy zaniepokojone zmianami w reformie emerytalnej na Ukrainie

22.09.2017
Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy są zaniepokojone zmianami w reformie emerytur, która oczekuje na ostateczne czytanie w parlamencie Ukrainy - oświadczyła w piątek dyrektor BŚ ds. Ukrainy, Białorusi i Mołdawii, Satu Kahkonen.
Więcej

Wcześniejsza emerytura może oznaczać wzrost długów!

21.09.2017
Blisko 3,2 mld zł wynosi dług ponad 238 tys. emerytów notowanych w Krajowym Rejestrze Długów. Powody zadłużania się emerytów są niezmienne od lat: zmniejszenie dochodów po przejściu na emeryturę, wykorzystywanie przez rodzinę do zaciągania zobowiązań i większa umieralność mężczyzn.
Więcej

Prezes ZUS: Emerytura jest prawem, nie obowiązkiem

20.09.2017
Ani obecni, ani przyszli emeryci nie mają się czego obawiać, jeżeli mówimy o bieżących wypłatach emerytur przez ZUS i terminowym wydawaniu decyzji o przyznaniu świadczenia - zapewnia w środowym "Naszym Dzienniku" prezes ZUS Gertruda Uścińska.
Więcej

Eksperci: w Polsce będą potrzebni pracownicy z innych krajów

19.09.2017
Zmiany demograficzne oraz sytuacja na rynku pracy spowodują, że będzie potrzeba sprowadzania do Polski pracowników z zagranicy - podkreślali eksperci uczestniczący w konferencji "Pracownicy migracyjni na rynku pracy - ocena sytuacji z perspektywy wschodniej i zachodniej Europy".
Więcej

Akcjonariat pracowniczy może się przysłużyć polskiej gospodarce i poprawić rynek pracy

19.09.2017
Akcjonariat pracowniczy – popularny w USA i Europie Zachodniej – przynosi wymierne korzyści gospodarce oraz firmom. Wzmacnia więzi między pracownikami a pracodawcami, co może być rozwiązaniem na bolączki polskiego rynku pracy zmagającego się z niedoborem pracowników i ich dużą rotacją.
Więcej

Łapiński: obniżenie wieku emerytalnego dla kobiet - przywilej, nie dyskryminacja

18.09.2017
Prawo kobiet w Polsce do wcześniejszego przejścia na emeryturę to przywilej, a nie dyskryminacja - powiedział w poniedziałek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Podkreślił, że wcześniejsze przejście na emeryturę nie jest obowiązkowe.
Więcej

Morawiecki: w ciągu kilku miesięcy rząd zdecyduje, co dalej z OFE

15.09.2017
W ciągu kilku miesięcy rząd zdecyduje, co dalej z OFE - mówił w czwartek w Sejmie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że jest blisko konsensusu z minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.
Więcej

Rafalska: 80 proc. wydatków na emerytury może pokryć FUS

14.09.2017
Dobra sytuacja finansowa Funduszu Ubezpieczeń Społecznych może spowodować, że wypłata emerytur będzie w 80 proc. sfinansowana właśnie przez FUS - powiedziała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Więcej

Kowalczyk: środki z OFE powinny trafić do ZUS-u

13.09.2017
Co do zmian w OFE, to naprawdę trudno mi ocenić, ile będą trwały uzgodnienia w sprawie tej reformy. Moim zdaniem najzdrowszym sposobem jest rozwiązanie OFE i przeniesienie zgromadzonych tam środków do ZUS-u - mówi PAP szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.
Więcej

Stabilna sytuacja na rynku pracy napędza polską gospodarkę

12.09.2017
Z najnowszych badań barometru rynku pracy przeprowadzonych przez Work Service wynika, że Polacy są bardzo spokojni w podejściu do swojego zatrudnienia.
Więcej

Pracownicy firm powyżej 10 osób mają szanse na podwyżki!

12.09.2017
Według ekonomisty Łukasza Komudy, dobra koniunktura na rynku sprzyja teraz podwyżkom, bo duża część pracodawców ma na nie środki. Jednak zatrudnieni muszą nauczyć się negocjować lepsze warunki pracy. Powinni zwiększyć swoją świadomość w zakresie wysokości zarobków w danej branży i zbiorowo bronić wspólnych interesów.
Więcej

330 tys. pracowników odejdzie na emeryturę już w październiku?

11.09.2017
Przewiduje się, że ok. 330 tys. emerytów będzie chciało skorzystać z przywileju już w październiku – twierdzi Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich
Więcej

Wicepremier: szkolnictwo zawodowe potrzebne do rozwoju gospodarczego

11.09.2017
Szkolnictwo zawodowe jest fundamentalnie potrzebne dla rozwoju gospodarczego - mówił w poniedziałek wicepremier Mateusz Morawiecki. Wziął on udział w konferencji na UW na temat szkolnictwa zawodowego, współorganizowanej przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową.
Więcej

Inwestycje w szkolenia przekładają się na wyniki i pozycję rynkową firmy

11.09.2017
Doskonalenie kompetencji zawodowych i samorozwój na gruncie osobistym stały się nieodłączną częścią pracy menadżera. Inwestycje kadry zarządzającej w wiedzę i umiejętności przekładają się na wyniki firmy, pozwalają nadążać za rynkiem i dają dobry przykład innym pracownikom.
Więcej

Premier: szukamy kompromisu ws. pracowników delegowanych

09.09.2017
Praca nad dyrektywą o pracownika delegowanych budzi duże emocje, ale szukamy w tej sprawie kompromisu – deklaruje premier Beata Szydło. Twierdzi, że polski rząd ma w tym zakresie sojuszników i prowadzi dalsze rozmowy.
Więcej

Już 90 tysięcy wniosków o emerytury w ZUS

08.09.2017
Największe oblężenie placówki ZUS przeżyły w piątek 1 września. Tego dnia wnioski o przyznanie świadczenia w obniżonym wieku emerytalnym złożyło przeszło 30 tys. osób.
Więcej

Przedsiębiorcy komentują współpracę z inspekcją pracy

07.09.2017
Business Centre Club, we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, przeprowadził w sierpniu badanie ankietowe wśród Członków BCC, aby poznać lepiej oczekiwania i relacje pomiędzy Państwową Inspekcją Pracy a przedsiębiorcami. Wynika z nich, że ośmiu na dziesięciu przedsiębiorców jest usatysfakcjonowanych wynikami kontroli.
Więcej

Mniej pielęgniarek przy łóżkach to efekt reformy emerytalnej

07.09.2017
Eksperci są zgodni: obniżenie wieku emerytalnego będzie czynnikiem, który zwiększy i tak duży obecnie deficyt pielęgniarek i położnych w szpitalach.
Więcej

Najważniejsze kwestie dotyczące nowych emerytur

05.09.2017
Od 1 października 2017 roku nastąpi obniżenie wieku emerytalnego poprzez przywrócenie obowiązujących przed 2013 rokiem progów wiekowych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z tym tematem.
Więcej

Więcej śmiertelnych wypadków przy pracy

05.09.2017
Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie 2017 roku nastąpił wzrost śmiertelnych wypadków przy pracy, względem do analogicznego okresu w 2016 roku. Ogółem liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy wyniosła 39093 osoby i była mniejsza o 0,4% w porównaniu do I półrocza 2016 r, kiedy to wypadkom przy pracy uległo 39 233 osób.
Więcej
1  2  3  4  5    107

Produkty polecane

System prawa pracy. TOM II. Indywidualne prawo pracy. Część ogólna

Tom II "Systemu Prawa Pracy" obejmuje część ogólną indywidualnego prawa pracy. Jest to problematyka...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł

Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przewiduje, że od 1 stycznia 2017 r.,...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

Świadectwo pracy na nowych zasadach oraz inne zmiany w prawie pracy w 2017 r.

Od 1.01.2017 r. w sposób istotny zmieniły się zasady wydawania i wypełniania świadectwa pracy....
Cena: 79.00
Promocja: 67.15 zł