Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

6 pytań o LinkedIn, na które musisz sobie odpowiedzieć jako pracodawca

W dzisiejszych czasach przebudowy zawodowego paradygmatu działania i myślenia dobrze zaplanowana obecność wirtualna jest kluczowa. To element zarówno employer brandingu, jak i personal brandingu. Dowiedz się, jaki będzie idealny profil na LinkedIn. Mocny profil szefa HR na portalu LinkedIn to emanacja pozycji w organizacji i branży, czytamy w marcowym "Personelu Plus".
W ramach topiku:
Trendy HR Technologie w HR
Warto wiedzieć: Organizacje, które nie posiadają profilu na portalu LinkedIn i których menedżerowie nie używają tego narzędzia jako wirtualnej aktualnej wizytówki, mogą być postrzegane jako passé.
HR

Firmy i korporacje pozyskujące młodych pracowników muszą podążać za ich oczekiwaniami – przedstawiać się jako dynamiczne oraz innowacyjne. Zacznijmy od siebie – to do szefa HR należy nadanie tonu tej sprawie, to jego profil powinien kształtować oczekiwania wobec innych pracowników firmy.

Z duchem czasów

Zastanawiacie się Państwo, kto korzysta z portalu LinkedIn i dlaczego jest to tak ważne? Otóż będziecie zaskoczeni – są to zarówno nasi pracownicy, jak i kandydaci, konkurenci, partnerzy biznesowi, headhunterzy, przyszli pracodawcy, dziennikarze, przyjaciele i znajomi. A także rodzice, którzy niejednokrotnie stąd właśnie dowiadują się, czym my tak naprawdę zajmujemy się zawodowo. Międzynarodowe badania, które przeprowadził LinkedIn, wykazały, iż ⅓ rodziców nie wie, czym zajmują się ich dorosłe dzieci1.

Jak twierdzi dr Sergiusz Prokurat w swojej książce „Praca 2.0 – nie ukryjesz się przed rewolucją rynku pracy”, nasza praca będzie wykonywana przez programy komputerowe, różnego rodzaju aplikacje, a my będziemy musieli nauczyć się z nich korzystać skupiać się na nabywaniu umiejętności, jak budować relacje i uczestniczyć w społecznościach on-line. Nikt nie będzie płacił nam pensji wyłącznie za pojawianie się w pracy. Pracodawcy będą mieli nowe oczekiwania wobec swoich pracowników, tym samym tworząc bardziej elastyczny, niezależny, kolaboratywny i mniej bezpieczny socjalnie świat pracy. Będzie on zarządzany przez ludzi z nowymi wartościami, napędzanymi przez nastanie pracy 2.02.

Dowiedz się więcej z książki 397,79
Personel Plus - PRENUMERATA roczna
Darmowa dostawa od 50zł Darmowa dostawa już od 50 zł Sprawdź 

Efektywne narzędzie

Popatrzmy z perspektywy chociaż jednej wybranej pozycji – headhuntera. Według niego obecność na LinkedInie jest faktem, który bardzo dużo mówi nam o potencjalnym kandydacie, plasuje go w hierarchii, nadaje jakość. Jeśli dana osoba rozumie potrzebę posiadania profilu, przygotowała go starannie, w przemyślany sposób, ponieważ to pomaga jej funkcjonować zawodowo i społecznie w dzisiejszej rzeczywistości, jest to dla nas informacja, że dekoduje trendy i za nimi podąża. W szczególny sposób dotyczy to osób pracujących w działach HR. Przewidywania są następujące: LinkedIn będzie podstawowym narzędziem wyszukiwania potencjalnych pracowników wewnątrz samych firm, a jeśli dzisiejszy dział HR jeszcze nie wspiera się tym narzędziem przy swoich projektach rekrutacyjnych, to sygnał ostrzegawczy, iż zaniedbuje bardzo efektywne i dodatkowo bezpłatne narzędzie, które stanowi jednocześnie nieocenione źródło referencji.

A teraz krótka lista sprawdzająca:

1. Kto posiada profil na LinkedInie?

2. Kto jest z niego zadowolony?

3. Kto już rekrutuje przez LinkedIn?

4. Czy Twoja firma ma profil?

5. Czy Twój zarząd/prezes i kluczowi menedżerowie posiadają profil?

6. Kto zajmuje się profilem firmy na LinkedInie w Twojej firmie: dział marketingu, dział personalny czy też dział PR?

5 błędów, których nie zobaczysz w funkcjonalnym biurze 5 błędów, których nie zobaczysz w funkcjonalnym biurze 10-03-2017 Szkolenie

Weź odpowiedzialność w swoje ręce

Każdy musi się zaopiekować swoim profilem i swoją siatką kontaktów. Jest to główne założenie świata cyfrowego, zatem zacznijmy już dzisiaj.

Jak sprawić, aby Twój profil spełniał podstawowe kryteria? Oto wskazówki:

- konkretnie i treściwie przedstaw głębię doświadczenia;

- w wyjątkowy sposób podsumuj swój profil zawodowy – każde słowo w Twoim profilu to wyszukiwane słowo kluczowe;

- napisz dokładnie o wykształceniu, dodaj szkolenia/certyfikaty z ostatnich pięciu lat;

- podaj kontakt – bardzo ważny element to prywatny adres e-mail, ewentualnie numer telefonu;

- napisz, jakie masz zainteresowania, czy należysz do jakiejś fundacji lub bierzesz udział w wolontariacie.

Całość napisz obrazowo, kreatywnie, wiarygodnie – nie zlecaj nikomu wykonania swojego profilu. Dołącz dobre profesjonalne zdjęcie. Nie zapomnij o linkach do własnych artykułów, ciekawych prezentacji, portfolio projektów, audycji radiowych. Dołącz do faktycznych grup zainteresowań. I najważniejsze w społecznościach on-line – popracuj nad jakością swoich kontaktów, czyli zastanów się, kogo zapraszasz i przyjmujesz do grona znajomych. Kontakty to niepowtarzalne relacje – przygotuj je jakościowo, nie ilościowo.

Temat „Mocny Profil Szefa HR na LinkedIn – to emanacja pozycji w organizacji i branży – jak go zbudować” prezentowany był przez autorkę 4 października 2016 r. podczas konferencji „Rozwiązania HR”. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o nowoczesnych technologiach w HR, zapraszamy na HR Tech Summit 2017 r., największą bezpłatną konferencję HR, podczas której poznasz m.in. trendy technologiczne w prowadzeniu rekrutacji.

Autor: Maja Meissner

lista dokumentów
 

Produkty polecane

MERITUM HR

Meritum HR to profesjonalny i kompleksowy poradnik z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W...
Cena: 230.00

HR Business Partner. Koncepcja i praktyka [EBOOK PDF]

Koncepcja zmiany roli specjalistów HR w kierunku HR Business Partnerów jest rozwijana od pewnego...
Cena: 99.00
Promocja: 79.20 zł

Serwis HR - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

Serwis HR - nowoczesna publikacja tworzona z myślą o dyrektorach i specjalistach ds. personalnych...
Cena: 4457.52
Promocja: 0.00 zł

Więcej na temat

Cyber-efektywni pracownicy

09-03-2017
Kolejne miesiące na rynku IT upłyną pod znakiem wirtualnej rzeczywistości, internetu rzeczy i machine learningu. Po nowe technologie coraz częściej sięgają firmy, które w ten sposób chcą zwiększać efektywność pracowników i eliminować błędy.

 

Czytaj kolejny
artykuł

Ocena ryzyka zawodowego w 5 krokach