Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

74 proc. Polaków chce pracowników z zagranicy

Widać wyraźnie, że w sytuacji coraz większych niedoborów na rynku pracy pracodawcy są zmuszeni, aby sięgać po pracowników z spoza Polski. Gotowość do zatrudniania emigrantów zarobkowych jest dobrą wiadomością, ale należy pamiętać, że podstawowym powodem migracji są wyższe płace.
W ramach topiku:
Zatrudnienie Rekrutacja Rynek pracy
Warto wiedzieć: Niskie bezrobocie, rosnące wynagrodzenia i niedobór pracowników - są niezaprzeczalne na polskim rynku pracy.
HR

Problem braku rąk do pracy widzą sami pracownicy i całe społeczeństwo – powiedział Marcin Ganclerz, specjalista ds. komunikacji w Work Service S.A. – Tylko 4% Polaków uważa, że dzisiaj w naszym kraju nie brakuje pracowników. W sytuacji powiększających się deficytów 73% badanych uważa, że Polska powinna przyciągać na rynek emigrantów zarobkowych. Może sprzyjać temu Brexit, który wiąże się z pewną niepewnością. Zapewne część osób, które pracują w tej chwili w Wielkiej Brytanii, będzie gotowa wrócić do Polski. Sprzyja temu dobra sytuacja na tutejszym rynku pracy – spada bezrobocie i rosną wynagrodzenia. Polskim firmom oczywiście nadal trudno konkurować z zachodnimi przedsiębiorstwami, które są w stanie zaoferować kilkukrotnie wyższe zarobki. Gotowość do zatrudniania emigrantów zarobkowych jest dobrą wiadomością, ale należy pamiętać, że podstawowym powodem migracji są wyższe płace. Te z kolei poza granicami Polski są nadal większe, dlatego masowego powrotu Polaków do kraju nie należy się spodziewać – podsumował Ganclerz.

Serwis HR Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie Serwis HR Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów Sprawdź 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Wynagrodzenie za pracę i inne świadczenia płacowe ze stosunku pracy. Część 1

Przystępny przewodnik po zagadnieniach związanych z naliczaniem płac pomoże w rozwiązaniu...
Cena: 169.00
Promocja: 152.10 zł

RODO. Ochrona danych osobowych w zatrudnieniu ze wzorami

Publikacja porusza problematykę ochrony danych osobowych w zatrudnieniu w kontekście rozporządzenia...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Ryzyko niezdolności do pracy

Publikacja stanowi monograficzne opracowanie ryzyka niezdolności do pracy. Jego doniosłość...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Więcej na temat

Jeszcze w tym kwartale bezrobocie poniżej 7 proc.

27-07-2017
"Już wkrótce liczbę Polaków bez pracy będziemy mogli liczyć w setkach tysięcy, a nie w milionach" - tak spadek stopy bezrobocia w czerwcu do 7,1 proc. skomentował dyrektor Zespołu Analiz w Work Service S.A. Andrzej Kubisiak.

 

Czytaj kolejny
artykuł

Rozwijaj kompetencje HR w Centrum Kształcenia Podyplomowego Łazarskiego!