Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Czy trzeba mieć (budżet na) jabłko, żeby pracownik mógł jabłko zjeść?

Czy samochód służbowy jako benefit to przywilej który musi być dostępny tylko dla managementu? W jaki sposób możemy rozwiązać „problem samochodowy” pracowników nie dysponując budżetem pozwalającym na świadczenie pozapłacowe za dziesiątki tysięcy złotych rocznie? Jednak czy do końca rozgraniczenie zero-jedynkowe: służbowy – finansowany przez pracodawcę, prywatny – w posiadaniu pracownika, jest w 100% celne?
W ramach topiku:
Trendy HR Świadczenia pozapłacowe Technologie w HR
Warto wiedzieć: Wiele firm boryka się z tzw. "problemem samochodowym".
HR

Czy rzeczywiście Compensation&benefits Manager nie mając budżetu na wpisanie szerokiej grupy pracowników do polityki samochodowej firmy może jedynie rozłożyć ręce?

A co jeśli pracownik mógłby pokryć tylko połowę kosztów użytkowania auta, a drugą połowę… zaoszczędzilibyśmy dzięki optymalizacji procesów biznesowych przez  współpracę pracodawcy z wyspecjalizowaną w tym firmą?

Niezawodny sposób na to, by pokazać pracownikowi, że jest cenny Niezawodny sposób na to, by pokazać pracownikowi, że jest cenny 28-02-2017 Szkolenie

Jest to mechanizm dobrze znany z systemów benefitowych dających dostęp do prywatnej opieki medycznej czy klubów sportowych. Efekt skali daje wartość dodaną. Jednak korzyści w przypadku samochodów są zdecydowanie większe niż kilkadziesiąt złotych miesięcznie zaoszczędzone na karnecie na siłownię. Oszczędność czasu pracownika oraz podnoszenie jego komfortu życia wydaje się w ostatnim czasie wspinać na listę priorytetów działów HR podczas projektowania polityki benefitowej w firmie – pozwala to utrzymywać najcenniejszych pracowników i walczyć o talenty na rynku. Dodatkowo jeśli weźmiemy pod uwagę koszty ponoszone przez pracowników na ich prywatne samochody to oszczędność w budżecie domowym może być liczona nawet w dziesiątkach tysięcy złotych. W jaki sposób można zatem wykorzystać te mechanizmy, aby zapewnić pracownikom benefit dający im tak znaczącą wartość dodaną do ich wynagrodzenia?

Odpowiedzi na te pytania uzyskają Państwo podczas konferencji HR Tech Summit gdzie partner konferencji, firma Getin Fleet S.A. zaprezentuje Państwu dokładną analizę „problemów samochodowych” pracowników oraz innowacyjny sposób na ich rozwiązanie – program CarBenefit.

lista dokumentów
 

Produkty polecane

MERITUM HR

Meritum HR to profesjonalny i kompleksowy poradnik z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W...
Cena: 230.00

Serwis HR - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

Serwis HR - nowoczesna publikacja tworzona z myślą o dyrektorach i specjalistach ds. personalnych...
Cena: 4457.52
Promocja: 0.00 zł

Personel Plus - PRENUMERATA roczna

Personel Plus to czołowy miesięcznik branży HR. Skierowany do dyrektorów i specjalistów HR,...
Cena: 467.99
Promocja: 397.79 zł

Więcej na temat

6 pytań o LinkedIn, na które musisz sobie odpowiedzieć jako pracodawca

17-03-2017
W dzisiejszych czasach przebudowy zawodowego paradygmatu działania i myślenia dobrze zaplanowana obecność wirtualna jest kluczowa. To element zarówno employer brandingu, jak i personal brandingu. Dowiedz się, jaki będzie idealny profil na LinkedIn. Mocny profil szefa HR na portalu LinkedIn to emanacja pozycji w organizacji i branży, czytamy w marcowym "Personelu Plus".

 

Czytaj kolejny
artykuł

6 pytań o LinkedIn, na które musisz sobie odpowiedzieć jako pracodawca