Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Doraźne rozwiązania nie poprawią sytuacji niepełnosprawnych

Podniesienie renty socjalnej nie zakończy problemów protestujących w Sejmie. To nie zamknie sporu wokół systemu wsparcia dla osób niepełnosprawnych, bo w rzeczywistości problem jest jednak znacznie poważniejszy - pisze dr hab. Monika Lewandowicz-Machnikowska, prof. SWPS.

Zdaniem ekspertki, doraźne decyzje podjęte przez rząd w sprawie świadczeń socjalnych takie jak podniesienie wysokości renty socjalnej czy udzielenie dodatku rehabilitacyjnego którego oczekują protestujący, jeśli nawet doprowadzą do zakończenia obecnego protestu, to nie będą stanowiły rozwiązania problemu z jakim w rzeczywistości mamy do czynienia. Problemem tym jest brak kompleksowego uregulowania kwestii zabezpieczenia społecznego ryzyka niesamodzielności. Jeśli nie podejmiemy w Polsce merytorycznej debaty na ten temat z udziałem ekspertów różnych dziedzin w szczególności prawa, ekonomii i medycyny, co kilka lat będziemy świadkami dramatycznych protestów w Sejmie, ale co gorsze niepełnosprawne osoby niesamodzielne i ich opiekunowie nie będą mieli zapewnionych godnych warunków życia.  Więcej>>

  LEX Pomoc Społeczna Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie LEX Pomoc Społeczna Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów Sprawdź 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Coaching kariery. Doradztwo zawodowe w warunkach współczesnego rynku pracy

Książka jest pierwszą na polskim rynku publikacją łączącą tematykę coachingu z nowoczesnym...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Książka zawiera kompleksowe omówienie nadzwyczajnego sposobu ustania stosunku pracy - rozwiązania...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

Ryzyko niezdolności do pracy

Publikacja stanowi monograficzne opracowanie ryzyka niezdolności do pracy. Jego doniosłość...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Więcej na temat

Renta socjalna wzrośnie do 1029,80 zł

09-05-2018
Sejm przyjął nowelizację ustawy o rencie socjalnej. Od czerwca renta taka wyniesie 878,12 zł netto - to 132,94 zł więcej niż obecnie. Pierwsze renty w wyższej wysokości zostaną wypłacone we wrześniu (z wyrównaniem od czerwca).

 

Czytaj kolejny
artykuł

Efekt uboczny dyskusji o PPK: rośnie świadomość potrzeby oszczędzania na emeryturę