Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Razem czy osobno, rano czy wieczorem - jak lubimy pracować?

Więcej niż co drugi pracujący Polak wolałby zmienić przestrzeń, w jakiej pracuje. Aż 36% osób przyznaje, że pracuje także w czasie wolnym, a co trzeci badany często pracuje w domu. Dla respondentów najważniejsza w pracy jest dobra atmosfera, właściwe warunki i wygodny dojazd do biura.
W ramach topiku:
Czas pracy Trendy HR
Warto wiedzieć: Więcej niż co drugi badany deklaruje, że efektywnie pracuje jedynie przez 4-6 h w ciągu dnia.
Kadry

Badanie przeprowadzone w styczniu br. przez Kantar TNS Polska na zlecenie Brain Embassy miało na celu uzyskanie odpowiedzi na pytania, jak mieszkańcy Polski lubią i jak chcieliby pracować oraz czy są już gotowi na zmieniające się na całym świecie sposoby pracy. Uzyskane wyniki potwierdziły, że duża część pracujących Polaków jest gotowa na zmiany.

Co jest najważniejsze w pracy?

Najistotniejsza dla badanych pracowników okazała się atmosfera pracy, właściwe warunki pracy oraz wygodny dojazd do biura. Natomiast wśród najmniej ważnych aspektów pracy znalazły się: prestiż budynku, lokalizacja w pobliżu przedszkoli/szkoły i dostęp do stołu pingpongowego czy konsoli gier. Dla niektórych pracowników ważne były takie aspekty środowiska pracy jak wyodrębnione w biurze miejsca relaksu, lokalizacja w pobliżu punktów gastronomicznych, dostęp do sprzętów typu stoły pingpongowe, konsole do gier czy możliwość kontaktu z innymi ludźmi.

Chcesz dowiedzieć się jaki jest najbardziej pożądany przez młodych pracowników benefit? Dowiesz się tego podczas jednego z wystąpień podczas największej bezpłatnej konferencji HR - HR TECH Summit 2017 r. już 27 kwietnia!

Ponad połowa Polaków byłaby skłonna do zmiany miejsca pracy

Więcej niż co drugi Polak byłby skłonny zmienić biuro, w którym pracuje. Najliczniejszą grupą (64%) deklarującą chęć zmiany są osoby młode między 25 a 40 rokiem życia, natomiast najmniej skłonne do zmiany są osoby powyżej 50 r.ż. (36%). Zdecydowana większość, bo aż 77% osób chciałaby mieć swoje stałe uporządkowane biurko do pracy, laptop, lampkę oraz ergonomiczne krzesło. Im młodsi respondenci, tym częstsze wskazanie potrzeby wygodnego fotela z podnóżkiem. Aż 23% osób 25-30 lat wybrało tę odpowiedź w porównaniu do jedynie 11% osób w wieku 51 lat i więcej. Osoby pracujące najczęściej z domu częściej niż pozostali wskazały na wygodny fotel z podnóżkiem, natomiast pracownicy spędzający większość czasu w biurze częściej niż pozostali wybrali uporządkowane biurko.

5 błędów, których nie zobaczysz w funkcjonalnym biurze 5 błędów, których nie zobaczysz w funkcjonalnym biurze 10-03-2017 Szkolenie

Elastyczne formy pracy

Coraz bardziej popularna wśród pracowników jest praca z domu tzw. home office. Ponad jednej trzeciej badanych zdarza się pracować z domu, a 36% osób przyznaje się do tego, że w wolnym czasie często zajmuje się obowiązkami zawodowymi (aż 28% osób pracuje w weekendy).

Chcielibyśmy zaczynać pracę wcześnie rano

Dwóch na trzech badanych najchętniej rozpoczynałaby pracę o godz. 7.00 lub 8.00 rano (67%). Jednak osoby pracujące głównie w domu, chętniej niż pozostali, zaczynałyby pracę zdecydowanie później - o godz. 10.00. Więcej niż co drugi badany deklaruje, że efektywnie pracuje jedynie przez 4-6 h w ciągu dnia. Ponad 40% osób badanych twierdzi, że przy biurku pracuje 5-7 h w ciągu dnia. Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni deklarują, że spędzają przy biurku powyżej 7 h. Mężczyźni natomiast częściej deklarują, że przy biurku spędzają 3-5 h dziennie.

Serwis HR Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie Serwis HR Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów Sprawdź 

Efektywność w pracy

Dobrą efektywność w pracy większość osób osiąga dzięki dobrze sprecyzowanemu zadaniu do wykonania (65%). Kolejnymi aspektami, dzięki którym Polacy są efektywni w pracy są: możliwość wyznaczania sobie samemu tempa pracy (61%) oraz praca w lubianym przez siebie zespole (50%). Blisko połowa badanych twierdzi, że najlepiej im się pracuje, kiedy nikt ich nie pogania i nie czują presji. Te same elementy okazały są najważniejsze, gdy badani musieli wskazać, jak lubią pracować.

Źródło: The Brain Embassy

lista dokumentów
 

Produkty polecane

MERITUM HR

Meritum HR to profesjonalny i kompleksowy poradnik z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W...
Cena: 230.00

HR Business Partner. Koncepcja i praktyka [EBOOK PDF]

Koncepcja zmiany roli specjalistów HR w kierunku HR Business Partnerów jest rozwijana od pewnego...
Cena: 99.00
Promocja: 79.20 zł

Personel Plus - PRENUMERATA roczna

Personel Plus to czołowy miesięcznik branży HR. Skierowany do dyrektorów i specjalistów HR,...
Cena: 467.99
Promocja: 397.79 zł

 

Czytaj kolejny
artykuł

Czy trzeba mieć (budżet na) jabłko, żeby pracownik mógł jabłko zjeść?