Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Artykuły

Rafalska: różny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn nie jest dyskryminacją

21.08.2017
Zróżnicowanie wieku emerytalnego mężczyzn i kobiet nie jest dyskryminacją. Mamy argumenty na wątpliwości Komisji Europejskiej - powiedziała w poniedziałek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Więcej

Koniec sporu zbiorowego w KGHM – zarząd zawarł porozumienie ze związkowcami

18.08.2017
Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. i Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego zawarły porozumienie, które kończy trwający od 11 kwietnia br. spór zbiorowy – poinformowały w czwartek służby prasowe kombinatu.
Więcej

Ukraińscy związkowcy proszą o w Święto Niepodległości Ukrainy

17.08.2017
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ukraińskich w Polsce prosi o skrócenie godzin pracy, udzielenie dnia wolnego, lub urlopu 24 sierpnia - w dniu Święta Niepodległości Ukrainy. W apelu do pracodawców związkowcy proszą, by umożliwić im świętowanie tego dnia.
Więcej

Najświeższe dane: zatrudnienie w lipcu wyższe o 4,5 proc.

17.08.2017
Przeciętne zatrudnienie w firmach w lipcu tego roku było wyższe o 4,5 proc. rdr, a przeciętne wynagrodzenie o 4,9 proc. rdr i wyniosło 4501,52 zł - wynika z czwartkowego komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego.
Więcej

Związkowcy z KGHM Polska Miedź negocjują podwyżki i premię za 2016 r.

16.08.2017
Premii w kwocie 2 tys. zł za 2016 r. oraz przeszeregowań na wyższe kategorie płac zasadniczych domagają się związkowcy od zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Spór zbiorowy w tej kwestii trwa od kwietnia. W czwartek kolejne negocjacje z udziałem mediatora.
Więcej

30 mln na bony szkoleniowe dla dorosłych na Podlasiu

16.08.2017
Kilka tysięcy osób w północnej części woj. podlaskiego skorzysta z bonów szkoleniowych na kursy, studia i szkolenia. Samorządy rozpoczęły realizacje projektu pt. „Rozwój kompetencji kadr subregionu suwalskiego”. Projekt ma podnieść umiejętności pracowników i ułatwiać poszukiwanie pracy.
Więcej

O to Polacy pytają najczęściej doradców ZUS

12.08.2017
Ile będzie wynosić emerytura oraz jakie dokumenty trzeba złożyć, by otrzymać świadczenie - to najczęstsze pytania kierowane do doradców emerytalnych w placówkach ZUS. Rzecznik zakładu zapewnia, że ZUS jest przygotowany na reformę i napływ wniosków emerytalnych.
Więcej

Dowiedz się, w jakim kraju najwięcej młodych uczy się i pracuje

11.08.2017
Z zatrudnieniem i edukacją wśród ludzi młodych w UE (w wieku 20-24 lata) mają problem przede wszystkim Włosi, a w dalszej kolejności Rumuni i Grecy. Najwięcej młodych pracuje i uczy się natomiast w Holandii, na Malcie i w Danii - wynika z danych Eurostatu.
Więcej

Szokująca liczba Polaków nie pracuje

11.08.2017
Współczynnik aktywności zawodowej wynosi 56,2 proc. i należy do najniższych w Europie, choć chętnie mówimy, że Polacy pracują dużo i długo. Sytuacja jest też specyficzna, bo stopa bezrobocia jest rekordowo niska i wynosi 5,4 proc. 13 mln 305 tys. osób w wieku 15+ było w Polsce biernych zawodowo w I kw br. Tylko o 5 tys. mniej niż kwartał wcześniej.
Więcej

Technik programista potrzebny od zaraz

11.08.2017
W Polsce w ciągu najbliższych 7 lat pracodawcy poszukiwać będą ok. 150 000 programistów, a w Europie do 2020 r. brakować może nawet milion specjalistów IT. W związku z tym Konfederacja Lewiatan z Pracodawcami Pomorza złożyła wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o dopisanie do Klasyfikacji Zawodów i Specjalności zawodu technik programista, i wprowadzenie nauki tego zawodu do techników.
Więcej

2 sposoby na długi weekend w przyszłym tygodniu

11.08.2017
9 dni ustawowo wolnych od pracy przypada w tym roku w dni pracujące, a 1 dzień – 11 listopada (Dzień Niepodległości) w sobotę. Pracodawcy będą musieli udzielić dodatkowego dnia wolnego pracownikom zatrudnionym w 5-dniowym tygodniu pracy, dla których wolnym dniem w każdym tygodniu jest sobota. Wybór dnia wolnego za święto przypadające w sobotę należy do pracodawcy, więc może to być 14 sierpnia, dzięki czemu pracownicy zyskają długi weekend bez wykorzystywania dnia urlopu wypoczynkowego.
Więcej
1

Szwajcaria: będzie referendum o urlopie ojcowskim

11.08.2017
W Szwajcarii odbędzie się referendum w sprawie przyznania ojcom nowo narodzonych dzieci co najmniej 20 dni płatnego urlopu. Obecnie szwajcarscy ojcowie mogą z reguły liczyć tylko na jeden - dwa dni. Decydują o tym ich pracodawcy.
Więcej

Obawy związków i spór zbiorowy ws. połączenia PERN i OLPP

10.08.2017
Związki zawodowe PERN i NSZZ „Solidarność” Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (OLPP) obawiają się o ochronę socjalną pracowników po połączeniu obu podmiotów. W sprawie tej w OLPP, czyli spółce, która od 2018 r. ma stać się częścią PERN, trwa spór zbiorowy.
Więcej

USA: 9 tys. mniej pracowników federalnych w ciągu 6 miesięcy

10.08.2017
W ciągu pierwszych sześciu miesięcy urzędowania prezydenta USA Donalda Trumpa zatrudnienie w administracji federalnej zmniejszyło się o około 9 tys. osób. Trump pierwszego dnia swojej kadencji wydał zakaz zatrudniania nowych pracowników federalnych.
Więcej

Celnicy po raz drugi idą do Trybunału

10.08.2017
Teraz skarżą przepisy, które utrudnią im uzyskanie emerytur mundurowych. Ustawodawca stawia im wymagania niespotykane w innych służbach, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Więcej

Spada liczba kobiet biernych zawodowo

09.08.2017
W pierwszym kwartale br. było o 30 tys. mniej kobiet biernych zawodowo niż pod koniec ubiegłego roku - podkreśliło MRPiPS, powołując się na dane BAEL. Zarzut o dezaktywizującym wpływie programu "Rodzina 500 plus” na kobiety nie znajduje potwierdzenia – oceniła minister Elżbieta Rafalska.
Więcej

Znaczny wzrost przeciętnych wynagrodzeń w II kwartale 2017 r.

09.08.2017
Przeciętne wynagrodzenie w II kwartale wyniosło 4220,69 zł brutto, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 5,0 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.
Więcej

Młodzi zleceniobiorcy mogą zyskać ochronę

09.08.2017
Firma, która zatrudni młodocianego na zleceniu, nie musi przestrzegać ograniczeń kodeksu pracy. PIP chce to zmienić. Posłowie nie mówią „nie”, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Więcej

Mobbing coraz droższy

09.08.2017
Zadośćuczynienie ma nie tylko zrekompensować krzywdę dręczonego, ale też wychowywać i odstraszać - informuje środowa "Rzeczpospolita".
Więcej

Prawie 100 mln zł nieuczciwych zasiłków chorobowych

09.08.2017
98,4 mln zł wróciło do funduszu chrobowego po tym, jak ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie w pierwszym półroczu 2017 r. - poinformował w środę rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz.
Więcej
1  2  3  4  5    1050

Produkty polecane

MERITUM Ubezpieczenia społeczne 2017

Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami...
Cena: 228.00
Promocja: 114.00 zł

Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu pracowniczym

W książce poddano analizie zakaz dyskryminacji zarówno na etapie nawiązania stosunku pracy, jak i...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Terminowe umowy o pracę

Monografia stanowi piewsze na rynku wydawniczym kompleksowe omówienie ostatnich nowelizacji...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł