Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Aktualności

Koniec sporu zbiorowego w ZUS, będą nagrody

17.10.2017
Porozumieniem związków zawodowych w ZUS z zarządem zakładu zakończył się spór zbiorowy w firmie - dowiedziała się we wtorek PAP. Z porozumienia przedstawicieli prezes Zakładu i szefów związków wynika, że pracownicy otrzymają nagrody 1 tys. lub 1,5 tys, zł.
Więcej

GUS: wynagrodzenie brutto we wrześniu wzrosło do 4 tys. 473,06 zł

17.10.2017
Przeciętne wynagrodzenie brutto we wrześniu wyniosło 4 tys. 473,06 zł, co oznacza, że licząc rok do roku wzrosło o 6 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie rok do roku wzrosło o 4,5 proc.
Więcej

Solidarność nie zmienia zdania ws. handlu w niedziele

17.10.2017
Wszystkie niedziele muszą być wolne od handlu. Solidarność nie zmienia zdania - powiedział przewodniczący Solidarności Piotr Duda we wtorek dziennikarzom.
Więcej

Górnicza Solidarność przygotowała poprawki do ustawy dot. rekompensat za utracony deputat

17.10.2017
Górnicza Solidarność przygotowała poprawki do ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Ustawą w środę ma zająć się Senat i senackie komisje. Związkowcy wybierają się do Warszawy, by przedstawić senatorom swoje argumenty.
Więcej

Prezes PWPW został odwołany wz. ze sporem ze związkami zawodowymi

17.10.2017
Podzielę się z prokuratorem swoimi informacjami, a nawet powiem, dowodami, które posiadam w tej sprawie - powiedział we wtorek dziennikarzom szef "S" Piotr Duda, pytany przez dziennikarzy o komentarz do odwołania Piotra Woyciechowskiego z funkcji prezesa PWPW.
Więcej

Transpłciowi pracownicy mają problem ze świadectwami pracy

17.10.2017
Dużym problemem osób transpłciowych na rynku pracy jest fakt, że posługują się dokumentem tożsamości z oznaczeniem płci biologicznej, która jest niezgodna z płcią odczuwalną.
Więcej

Szef PIP chce ubezpieczenia wszystkich umów o pracę

17.10.2017
Nowy szef Państwowej Inspekcji Pracy Wiesław Łyszczek chce, by zostały podjęte działania legislacyjne ukierunkowane na wprowadzenie powszechnego obowiązku ubezpieczenia społecznego od przychodów z wszystkich rodzajów umów, w tym o dzieło, w oparciu o które wykonywana jest praca najemna w Polsce.
Więcej

PE: komisja przegłosowała stanowisko ws. pracowników delegowanych

16.10.2017
Komisja zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego przegłosowała w poniedziałek poprawki do nowelizacji unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych. Propozycja dyrektywy jest niekorzystna z punktu widzenia interesów gospodarczych Polski.
Więcej

ZUS: Decyzje emerytalne wydane dla blisko 100 tys. osób

16.10.2017
Zakład Ubezpieczeń Społecznych do piątku 13 października wydał decyzje emerytalne dla blisko 100 tys. osób, które złożyły wniosek - dowiedziała się w poniedziałek PAP z Zakładzie.
Więcej

Firmy coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

16.10.2017
Wyraźnie rośnie odsetek firm deklarujących chęć zatrudnienia pracowników 50+. Badanie z lata tego roku wykazało, że do 26,7 proc. wzrósł odsetek pracodawców deklarujących chęć zatrudniania w najbliższych miesiącach dojrzałych pracowników.
Więcej

Rząd niechętny podwyżce chorobowego dla policjantów

16.10.2017
Chorzy funkcjonariusze nadal będą otrzymywać 80 proc. uposażenia w czasie zwolnienia lekarskiego (chodzi o pierwsze 30 dni niedyspozycji zdrowotnej). Nie spełniły się więc zapowiedzi rządu o „niezwłocznym” wzroście do 100 proc.
Więcej

KE: 235 mln osób w UE ma pracę; bezrobocie spada

13.10.2017
235 mln osób w UE ma pracę, zatrudnienie jest wyższe niż przed światowym kryzysem, a bezrobocie wynosi 7,6 proc., czyli zbliża się do poziomu sprzed recesji - informuje KE w opublikowanym w piątek raporcie.
Więcej

Górnicza "S" krytycznie o ustawie o rekompensatach za utracony deputat węglowy

13.10.2017
Górnicza Solidarność negatywnie ocenia ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Według związku przyjęte rozwiązanie pomija część emerytów, a pozostałym nie daje wyboru między rekompensatą a dalszym otrzymywaniem bezpłatnego węgla.
Więcej

PIP: nielegalne zatrudnienie w co trzeciej kontrolowanej firmie

12.10.2017
Nielegalne zatrudnienie w co trzeciej kontrolowanej firmie, problemy z wypłatami wynagrodzeń i nierzetelne ewidencjonowanie czasu pracy - to niektóre z nieprawidłowości przedstawionych w sprawozdaniu z działalności Państwowej Inspekcji Pracy za 2016 r.
Więcej

Żołnierz zarabia średnio 4,8 tys. zł

12.10.2017
Średnie uposażenie żołnierza zawodowego wyniosło w bieżącym roku ponad 4,8 tys. zł brutto; średnia płaca cywilnego pracownika wojska 3,7 tys. zł - poinformowało w czwartek MON sejmową komisję obrony.
Więcej

Sejm uchwalił ustawę o rekompensatach za deputat węglowy

12.10.2017
Sejm przyjął w czwartek Ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, na podstawie której ponad 235 tys. emerytów i rencistów górniczych do końca roku otrzyma po 10 tys. zł rekompensaty za utracony deputat węglowy.
Więcej

Sejm: większość klubów za ustawą o rekompensatach za deputat węglowy

12.10.2017
Kluby poselskie PiS, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL poparły w czwartkowej debacie rządowy projektu ustawy o 10-tysięcznej rekompensacie za utracony deputat węglowy, z poprawkami Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa. Platforma Obywatelska zamierza zgłosić poprawki do projektu.
Więcej

Minister nie obawia się "wyrwy w rynku pracy" po obniżeniu wieku emerytalnego

12.10.2017
Przywrócony wiek emerytalny nie musi spowodować "wyrwy w rynku pracy”, bo część osób, która złożyła wnioski ws. emerytur, nie była obecna na rynku pracy - mówiła w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Więcej

Sejm: podkomisja zmienia tytuł projektu ustawy dot. handlu w niedziele

12.10.2017
"O ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni" - tak brzmi nowy tytuł projektu ustawy dot. handlu w niedziele zaakceptowany w środę przez sejmową podkomisję ds. rynku pracy. Podkomisja będzie kontynuowała prace nad projektem w czwartek w południe.
Więcej

Wstrzymano prace nad mikroskładką z małej działalności gospodarczej

12.10.2017
Ministerstwo Finansów i Rozwoju potwierdziło wstrzymanie prac nad wprowadzeniem niższych składek dla osób o dochodach poniżej 5 tys. zł miesięcznie z działalności gospodarczej.
Więcej
1  2  3  4  5    1060

Produkty polecane

System prawa pracy. TOM I. Część ogólna

Tom I Systemu Prawa Pracy w swych założeniach pomyślany został jako prezentacja ustawodawstwa pracy...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Stan prawny na 24 stycznia 2017 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie z dniem: KODEKS PRACY: 12...
Cena: 63.00
Promocja: 31.50 zł

Ochrona roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Komentarz

W komentarzu w sposób przystępny, a jednocześnie kompleksowy, zaprezentowano skomplikowaną...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł