Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Artykuły

Wnioski o 500 plus na nowy okres już od 1 sierpnia

21.07.2017
Korzystanie ze świadczenia wychowawczego w zbliżającym się okresie zasiłkowym wymaga złożenia nowego wniosku. Będzie to możliwe już od 1 sierpnia. Od tego dnia można ubiegać się także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres, informuje Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

Uwaga! Lato to czas wypadków w pracy

21.07.2017
Słońce i ładna pogoda powodują, że zamiast myśleć o pracy, często skupiamy się na wypoczynku. Bywamy rozkojarzeni i tracimy czujność, a to może skończyć się tragicznie. Latem rośnie zagrożenie wypadkiem przy pracy, informuje NSZZ Solidarność.

Ukraińscy pracownicy nie zostają na długo na Węgrzech

21.07.2017
Ukraińcy, którzy otrzymali na Węgrzech pozwolenie na pracę, często wyruszają z nim dalej na Zachód, a jeśli zostają, ich integracja nie jest wolna od wstrząsów – pisze w czwartek dziennik „Magyar Idoek”.

Pracownicy SN boją się utraty pracy

20.07.2017
Pracownicy Sądu Najwyższego zaapelowali do władz i związków zawodowych o ochronę ich praw pracowniczych; obawiają się, że nowa ustawa o SN spowoduje wymianę kadr. To rozwiązanie jest zgodne z konstytucją i przepisami - powiedział PAP wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Strajk pracowników greckich hoteli przeciwko reformom rynku pracy

20.07.2017
W Grecji trwa w czwartek 24-godzinny strajk pracowników hoteli i restauracji, którzy sprzeciwiają się reformom rynku pracy, których od władz w Atenach domagają się wierzyciele w zamian za fundusze pomocowe.

Ponad 500 skazanych na Śląsku ukończyło kursy zawodowe

20.07.2017
Od jesieni ubiegłego roku ponad pół tysiąca skazanych, odbywających karę więzienia w woj. śląskim, ukończyło kursy zawodowe - wynika z informacji śląskiej Służby Więziennej. Do końca 2020 r. szkolenia obejmą dalsze prawie 5 tys. osób.

6 milionów Polaków pracuje w sektorze przedsiębiorstw

20.07.2017
– Nominalnie płace rosną wyraźnie powyżej oczekiwań, w najszybszym tempie od 65 miesięcy. Uwzględniając jednak efekt wzrostu cen, który istotnie przyspieszył kilka miesięcy temu, realna dynamika przeciętnego wynagrodzenia nie prezentuje się równie korzystnie, jak rok temu. Liczba zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw przekroczyła zaś 6 mln, co jest rekordowym wynikiem – komentuje Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

Boom na magazynierów i kierowców!

20.07.2017
Rozwijający się rynek usług przyspiesza wzrost branży logistycznej. Oznacza to, że coraz większe będzie też zapotrzebowanie na kadrę, przede wszystkim pracowników operacyjnych – kierowców i magazynierów. W III kwartale tego roku wzrost zatrudnienia przewiduje co siódmy przedsiębiorca z sektora transport/logistyka. Pracodawcy kuszą pracowników stabilnym zatrudnieniem, wsparciem w podnoszeniu kwalifikacji i pakietami socjalnymi.

Dodatkowe 100 mln zł na podwyżki dla pracowników ZUS?

20.07.2017
Dodatkowe 100 mln zł uzyska ZUS na podwyżki dla pracowników – dowiedziała się nieoficjalnie PAP w dwóch źródłach związanych z rządem. O środki zabiegała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w związku z trwającym w zakładzie sporem zbiorowym.

Szydło: V4 wspólnie wystąpi ws. pracowników delegowanych

20.07.2017
Będzie nasze wspólne stanowisko, jeśli chodzi o delegowanie pracowników; mandat do negocjacji V4 w tej sprawie uzyskał premier Węgier Viktor Orban - poinformowała w środę w Budapeszcie premier Beata Szydło po spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

W Sosnowcu dzięki funduszom unijnym można tanio zatrudnić nianię

20.07.2017
Rekrutacja do programu "Mogę wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi" rozpoczęła się właśnie w Sosnowcu (Śląskie). Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej rodzice mogą po niższych kosztach zatrudnić nianię.

40 proc. kierowników w Komisji Europejskiej mają stanowić kobiety

20.07.2017
Do 1 listopada 2019 roku przynajmniej 40 proc. zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych w Komisji Europejskiej mają stanowić kobiety. To założenie przyjętej w środę strategii kadrowej KE.

Poznaj wysokość przeciętnego wynagrodzenia w czerwcu 2017 r.

19.07.2017
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu 2017 r. wyniosło 4508,08 zł brutto - podał we wtorek GUS.

Po wakacjach będzie jeszcze trudniej o siłę roboczą

19.07.2017
Podaż wolnej siły roboczej po wakacjach będzie malała - uważają analitycy komentujący dane GUS o wzroście zatrudnienia w średnich i dużych firmach do rekordowego poziomu 6 mln osób.

W ZUS 150 zł podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r.

19.07.2017
O 150 zł brutto podwyżki płac z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r. dla wszystkich pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zdecydowała we wtorek prezes ZUS Gertruda Uścińska wraz ze związkami zawodowymi i zespołem negocjacyjnym.

Cudzoziemcy walczą o legalny pobyt w Polsce

19.07.2017
Więcej Ukraińców, ale także Białorusinów i Hindusów stara się o zezwolenia na pobyt. Powód: praca – czytamy w środowej "Rzeczpospolitej".

Pracownicy Fiata w Serbii demonstrują, domagając się podwyżki płac

18.07.2017
Kilkuset strajkujących od ponad dwóch tygodni pracowników fabryki Fiata w serbskim mieście Kragujevac przemaszerowało pod ratusz, domagając się od prezydenta i rządu interwencji w sporze z zagranicznym pracodawcą o warunki płacowe.

500 zł za utracone prawo do wcześniejszej emerytury

18.07.2017
Taką kwotę dodatkowo mogą dostać osoby, które planują zakończenie aktywności zawodowej. Warunkiem jest dostarczenie do ZUS dokumentów potwierdzających pracę w szkodliwych warunkach, informuje "Rzeczpospolita".

Co wolno firmom w social mediach

18.07.2017
Potencjalni pracodawcy mogą przekopywać się przez profile społecznościowe kandydatów do pracy, aby upewnić się, że ich zatrudnienie nie będzie błędem, czytamy w "Rzeczpospolitej".

Węgry zniosły obowiązek zezwoleń na pracę dla części Ukraińców i Serbów

18.07.2017
Węgry zniosły obowiązek uzyskania pozwolenia na pracę przez Ukraińców i Serbów w zawodach, w których brakuje siły roboczej – poinformował w czwartek portal gospodarczy portfolio.hu, powołując się na oświadczenie ministerstwa gospodarki.
1  2  3  4  5    1046

Produkty polecane

System prawa pracy. TOM I. Część ogólna

Tom I Systemu Prawa Pracy w swych założeniach pomyślany został jako prezentacja ustawodawstwa pracy...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł

MERITUM Ubezpieczenia społeczne 2017

Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami...
Cena: 228.00
Promocja: 114.00 zł

Dochodzenie roszczeń związanych z mobbingiem, dyskryminacją i molestowaniem

W książce w sposób kompleksowy przedstawiono problematykę dochodzenia roszczeń związanych z...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł