Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Aktualności

Senat jeszcze poprawia ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla

18.10.2017
Senat rozpatrzył w środę ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, na podstawie której ponad 235 tys. emerytów i rencistów górniczych do końca roku ma otrzymać po 10 tys. zł rekompensaty za utracony deputat węglowy.
Więcej

Rząd Szwajcarii sprzeciwił się płatnemu urlopowi tacierzyńskiemu

18.10.2017
Rząd Szwajcarii sprzeciwił się w środę pomysłowi udzielania świeżo upieczonym ojcom płatnych dni wolnych na opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem w pierwszym roku jego życia ze względu na "zbyt wysokie koszty". W tej sprawie ma się odbyć referendum.
Więcej

Wiceszef MSZ o pracownikach delegowanych: lepszy brak porozumienia niż złe porozumienie

18.10.2017
W sprawie pracowników delegowanych lepszy jest brak porozumienia niż złe porozumienie - mówi PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański. Ta kwestia będzie jednym z tematów środowej rozmowy liderów V4 z szefem KE Jean-Claudem Junckerem. Spotkanie dotyczyć będzie także reformy Wspólnoty.
Więcej

Senackie komisje za przyjęciem bez poprawek ustawy o rekompensatach za deputat

18.10.2017
Senackie komisje: gospodarki narodowej i innowacyjności oraz budżetu i finansów publicznych opowiedziały się w środę za przyjęciem bez poprawek ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Jeszcze w środę ustawę rozpatrzy Senat.
Więcej

Wynagrodzenia i zatrudnienie rosną, ale coraz wolniej

17.10.2017
Wynagrodzenia i zatrudnienie rosną, ale wolniej niż dotychczas, pracodawcy mają coraz większe problemy ze znalezieniem pracowników - komentują wtorkowe dane GUS ekonomiści. Niektórzy spodziewają się, że wzrost wynagrodzeń jeszcze przyspieszy.
Więcej

ME: świadczenia dla emerytów górniczych - bez dodatkowych opłat

17.10.2017
10-tysięczne rekompensaty z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla będą przekazywane osobom uprawnionym do tego świadczenia bez dodatkowych opłat - zapewnia Ministerstwo Energii. Projektem ustawy przewidującej takie rekompensaty w środę zajmie się Senat.
Więcej

Impas w negocjacjach między krajami UE ws. pracowników delegowanych

17.10.2017
Państwa UE nadal nie porozumiały się co do kluczowych zapisów planowanej nowelizacji unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych. Kwestia sporna dotyczy m.in. maksymalnego okresu delegowania i okresu przejściowego dla nowych przepisów.
Więcej

Koniec sporu zbiorowego w ZUS, będą nagrody

17.10.2017
Porozumieniem związków zawodowych w ZUS z zarządem zakładu zakończył się spór zbiorowy w firmie - dowiedziała się we wtorek PAP. Z porozumienia przedstawicieli prezes Zakładu i szefów związków wynika, że pracownicy otrzymają nagrody 1 tys. lub 1,5 tys, zł.
Więcej

GUS: wynagrodzenie brutto we wrześniu wzrosło do 4 tys. 473,06 zł

17.10.2017
Przeciętne wynagrodzenie brutto we wrześniu wyniosło 4 tys. 473,06 zł, co oznacza, że licząc rok do roku wzrosło o 6 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie rok do roku wzrosło o 4,5 proc.
Więcej

Solidarność nie zmienia zdania ws. handlu w niedziele

17.10.2017
Wszystkie niedziele muszą być wolne od handlu. Solidarność nie zmienia zdania - powiedział przewodniczący Solidarności Piotr Duda we wtorek dziennikarzom.
Więcej

Górnicza Solidarność przygotowała poprawki do ustawy dot. rekompensat za utracony deputat

17.10.2017
Górnicza Solidarność przygotowała poprawki do ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Ustawą w środę ma zająć się Senat i senackie komisje. Związkowcy wybierają się do Warszawy, by przedstawić senatorom swoje argumenty.
Więcej

Prezes PWPW został odwołany wz. ze sporem ze związkami zawodowymi

17.10.2017
Podzielę się z prokuratorem swoimi informacjami, a nawet powiem, dowodami, które posiadam w tej sprawie - powiedział we wtorek dziennikarzom szef "S" Piotr Duda, pytany przez dziennikarzy o komentarz do odwołania Piotra Woyciechowskiego z funkcji prezesa PWPW.
Więcej

Transpłciowi pracownicy mają problem ze świadectwami pracy

17.10.2017
Dużym problemem osób transpłciowych na rynku pracy jest fakt, że posługują się dokumentem tożsamości z oznaczeniem płci biologicznej, która jest niezgodna z płcią odczuwalną.
Więcej

Szef PIP chce ubezpieczenia wszystkich umów o pracę

17.10.2017
Nowy szef Państwowej Inspekcji Pracy Wiesław Łyszczek chce, by zostały podjęte działania legislacyjne ukierunkowane na wprowadzenie powszechnego obowiązku ubezpieczenia społecznego od przychodów z wszystkich rodzajów umów, w tym o dzieło, w oparciu o które wykonywana jest praca najemna w Polsce.
Więcej

PE: komisja przegłosowała stanowisko ws. pracowników delegowanych

16.10.2017
Komisja zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego przegłosowała w poniedziałek poprawki do nowelizacji unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych. Propozycja dyrektywy jest niekorzystna z punktu widzenia interesów gospodarczych Polski.
Więcej

ZUS: Decyzje emerytalne wydane dla blisko 100 tys. osób

16.10.2017
Zakład Ubezpieczeń Społecznych do piątku 13 października wydał decyzje emerytalne dla blisko 100 tys. osób, które złożyły wniosek - dowiedziała się w poniedziałek PAP z Zakładzie.
Więcej

Firmy coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

16.10.2017
Wyraźnie rośnie odsetek firm deklarujących chęć zatrudnienia pracowników 50+. Badanie z lata tego roku wykazało, że do 26,7 proc. wzrósł odsetek pracodawców deklarujących chęć zatrudniania w najbliższych miesiącach dojrzałych pracowników.
Więcej

Rząd niechętny podwyżce chorobowego dla policjantów

16.10.2017
Chorzy funkcjonariusze nadal będą otrzymywać 80 proc. uposażenia w czasie zwolnienia lekarskiego (chodzi o pierwsze 30 dni niedyspozycji zdrowotnej). Nie spełniły się więc zapowiedzi rządu o „niezwłocznym” wzroście do 100 proc.
Więcej

KE: 235 mln osób w UE ma pracę; bezrobocie spada

13.10.2017
235 mln osób w UE ma pracę, zatrudnienie jest wyższe niż przed światowym kryzysem, a bezrobocie wynosi 7,6 proc., czyli zbliża się do poziomu sprzed recesji - informuje KE w opublikowanym w piątek raporcie.
Więcej

Górnicza "S" krytycznie o ustawie o rekompensatach za utracony deputat węglowy

13.10.2017
Górnicza Solidarność negatywnie ocenia ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Według związku przyjęte rozwiązanie pomija część emerytów, a pozostałym nie daje wyboru między rekompensatą a dalszym otrzymywaniem bezpłatnego węgla.
Więcej
1  2  3  4  5    1060

Produkty polecane

Psychologia dla trenerów

Ostatnimi czasy zawód trenera zdobył sobie ogromną popularność i jednocześnie uznanie społeczne....
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

Terminowe umowy o pracę

Monografia stanowi piewsze na rynku wydawniczym kompleksowe omówienie ostatnich nowelizacji...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy

Celem opracowania jest kompleksowa analiza przepisów dotyczących systemów równoważnego czasu pracy...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł