Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Aktualności

Organizacje apelują o ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców

14.12.2017
W Polsce mamy do czynienia z ogromnym kryzysem demograficznym, który ostatecznie przekłada się również na problemy dotyczące rynku pracy, w tym przede wszystkim niedobór pracowników - stwierdza grupa organizacji bizensowych. Pod apelem w tej sprawie podpisało się kilkanaście organizacji pozarządowych i izb handlowych.
Więcej

Francuski sąd unieważnił uchwałę dyskryminującą pracowników delegowanych

14.12.2017
Wymaganie znajomości języka francuskiego od pracowników budowlanych jest posunięciem dyskryminacyjnym – orzekł w środę sąd administracyjny w Lyonie, odnosząc się do tzw. klauzuli Moliera.
Więcej

Work Service: 84 proc. badanych za jawnością stawki wynagrodzenia w ogłoszeniu o pracę

14.12.2017
84 proc. ankietowanych uważa, że stawki z wynagrodzeniem powinny być jawne już w ogłoszeniu o pracę; przeciwnego zdania jest blisko 14 proc. - wynika z najnowszego badania Work Service.
Więcej

Włosi też chcą ograniczyć handel w niedziele

13.12.2017
Prace nad naszą krajową ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele dobiegają końca. Być może już wkrótce podobne regulacje zaczną obowiązywać we Włoszech.
Więcej

Kielce: 379 zarzutów dot. fałszywych zwolnień lekarskich

13.12.2017
379 zarzutów dotyczących wystawiania fałszywych zwolnień lekarskich usłyszała jedna z lekarek z woj. świętokrzyskiego - poinformował PAP w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Podejrzanych jest także ośmioro pacjentów.
Więcej

Eurostat: zatrudnienie w Polsce w III kwartale wzrosło o 1,4 proc.

13.12.2017
Zatrudnienie w III kwartale w Polsce wzrosło o 1,4 proc. rok do roku, po wzroście o 1,9 proc. w II kwartale - podał w środę Eurostat. (PAP)
Więcej

Sejm: komisja za zniesieniem limitu składek na ZUS od 2019 r.

12.12.2017
Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zarekomendowała poprawkę Senatu do ustawy znoszącej górny limit składek na ZUS. Zgodnie z poprawką nowe przepisy znoszące m.in. tzw. 30-krotność weszłyby w życie na początku 2019 roku.
Więcej

Podkarpackie: nagrodzono firmy, które współpracują ze szkołami zawodowymi

12.12.2017
Cukiernia Orłowski&Rak, Pilkington Automotive Poland, BorgWarner Poland oraz Huta Stalowa Wola zostali zwycięzcami trzeciej edycji konkursu Biznes Klasa 2017. Organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie konkurs nagradza firmy, które współpracują ze szkołami zawodowymi w regionie.
Więcej

Rekompensaty za deputat węglowy mają być wypłacone przed świętami

12.12.2017
Mamy nadzieję, że do świąt wszyscy uprawnieni otrzymają rekompensatę - powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Jak dodał, 11 grudnia br. zostały podpisane umowy o przyznanie dotacji budżetowej na finansowanie wypłaty świadczeń rekompensacyjnych pomiędzy Ministrem Energii i spółkami wypłacającymi.
Więcej

Senat zajmie się ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta

12.12.2017
Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Senat rozpatrzy ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Od 1 marca 2018 r. handel ma być dozwolony w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca, od 1 stycznia 2019 r. – tylko w ostatnią niedzielę miesiąca, a od 1 stycznia 2020 r. zakaz handlu obowiązywać ma we wszystkie niedziele (z pewnymi wyjątkami).
Więcej

Borys: dla premiera Morawieckiego ważny rynek pracy i inwestycje

12.12.2017
Ważnym elementem dla premiera Morawieckiego będzie w najbliższych dwóch latach rynek pracy i inwestycje - ocenił w poniedziałek prezes Polskiego Funduszy Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że w 2018 r. inwestycje będą przyspieszały.
Więcej

Całodobowy strajk w służbie zdrowia we Włoszech

12.12.2017
40 tysięcy operacji, zabiegów, badań i setki tysięcy wizyt lekarskich, zaplanowanych na wtorek we Włoszech odwołano z powodu strajku pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia. „Zamykamy służbę zdrowia na jeden dzień, by nie zamknąć jej na zawsze”- mówią lekarze.
Więcej

Elżbieta Rafalska nadal ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej

11.12.2017
Dziś o godz. 17.00 w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania Mateusza Morawieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów wraz z Radą Ministrów. Mamy nowego premiera i stary rząd.
Więcej

ZUS przyjął ok. 400 tys. wniosków emerytalnych i wydał decyzje dla 88,9 proc. uprawnionych

11.12.2017
Ok. 400 tys. wniosków emerytalnych wynikających z obniżenia wieku emerytalnego przyjął do 8 grudnia ZUS - poinformowano w Zakładzie. Wydano już 364,4 tys. decyzji - 84 proc. ze wszystkich 410 tys. osób, które do końca roku mogą złożyć taki wniosek.
Więcej

W przyszłym tygodniu możliwa wypłata rekompensat za utracony deputat

11.12.2017
Przedstawiciele spółek węglowych liczą, że rozpoczęcie wypłaty 10-tysięcznych rekompensat za utracone prawo do bezpłatnego węgla będzie możliwe w przyszłym tygodniu, po przekazaniu dotacji budżetowej. Pieniądze będą wypłacane stopniowo - nie wszyscy uprawnieni otrzymają je w jednym czasie.
Więcej

Śląskie: liczba zawodów nadwyżkowych jest marginalna

11.12.2017
Z roku na rok zmniejsza się liczba zawodów nadwyżkowych, czyli tych, w których znalezienie pracy może być trudniejsze; obecnie jest ona marginalna – podał w poniedziałek Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Katowicach w wydanym "Barometrze zawodów" na 2018 r. dla woj. śląskiego.
Więcej

Pracownicy HR coraz bardziej doceniani

11.12.2017
Średnie wynagrodzenia na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich zwiększyły się w roku 2017 prawie o 14 procent. Największe podwyżki dotyczyły działów HR i wyniosły 21 procent - informuje Rzeczpospolita.
Więcej

Już wkrótce dodatkowy dzień wolny od pracy

11.12.2017
Początek 2018 r. przynosi pracownikom jeden dodatkowy dzień wolny. Święto Trzech Króli (6 stycznia) wypada bowiem w sobotę. To oznacza, że pracodawca musi za ten dzień udzielić pracownikom wolnego w innym terminie.
Więcej

Zmiany w prawie pracy to jedno z wyzwań dla nowego premiera

10.12.2017
Zmiana prawa pracy na bardziej przejrzyste oraz zachęta dla pracodawców, by opierali swój biznes na innowacjach i jakości usług, a nie niskich płacach to - zdaniem ekspertów: Instytutu Spraw Publicznych i Business Centre Club - wyzwania rządu desygnowanego na premiera Mateusza Morawieckiego.
Więcej

Morawiecki: będzie program pomocy seniorom

09.12.2017
Programy społeczne dla seniorów i osób niepełnosprawnych, czyli tzw. "dostępność plus" oraz bezpieczeństwo zewnętrzne - to według desygnowanego na premiera Mateusza Morawieckiego niektóre z wyzwań, jakie stoją przed nowym rządem.
Więcej
1  2  3  4  5    1073

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00

Zatrudnianie pracowników tymczasowych. Komentarz

W książce w sposób kompleksowy i przystępny przedstawiono zasady zatrudniania pracowników...
Cena: 119.00

MERITUM Bezpieczeństwo i higiena pracy

Nowości w wydaniu 2017: omówienie zmienionych regulacji Kodeksu pracy dotyczących obowiązkowych...
Cena: 259.00