Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Aktualności

Prezydent Macron podpisał reformę kodeksu pracy

22.09.2017
Prezydent Francji Emmanuel Macron podpisał w piątek, w obecności mediów, reformę kodeksu pracy. Wydarzenie poprzedzone było 3,5-godzinnym posiedzeniem Rady Ministrów. Ta reforma to jeden z priorytetów Macrona.
Więcej

Rafalska komentuje finansowanie Funduszu Pracy

22.09.2017
Finansowanie wydatków z Funduszu Pracy nie może być realizowane bez powiązania z tym, co się aktualnie dzieje na rynku pracy - powiedziała w piątek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska podczas posiedzenia RDS, odnosząc się do planu finansowego Funduszu Pracy.
Więcej

Prezydent wzmacnia ochronę pracowników

22.09.2017
Zmiany w kodeksie pracy mają m.in. lepiej chronić przed mobbingiem i dyskryminacją, ale również przed utratą pracy w czasie urlopu macierzyńskiego czy rodzicielskiego.
Więcej

GUS: stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu br. wyniosła 7 proc.

22.09.2017
Stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu br. wyniosła 7 proc., wobec 7,1 proc. w lipcu br. - poinformował w piątek GUS w Informacji o Sytuacji Społeczno-Gospodarczej kraju w sierpniu 2017 r.
Więcej

Francja: Demonstracje przeciwko reformie prawa pracy prezydenta Macrona

22.09.2017
W całej Francji odbyły się w czwartek demonstracje przeciwników reformy kodeksu pracy. Po raz drugi od wyboru w maju Emmanuela Macrona na prezydenta protestowali przeciw rządowym zmianom, które według związków zawodowych ograniczają prawa pracowników.
Więcej

Pomorskie: Około 2,2 tys. miejsc pracy dzięki nowym inwestycjom

21.09.2017
Do utworzenia około 2,2 tys. miejsc pracy w województwie pomorskim mają przyczynić się zagraniczne firmy, które w tym roku zdecydowały się na inwestycje w regionie – podała wspierająca inwestorów, Invest In Pomerania. Wśród inwestorów są m.in. Swarovski, Ricoh.
Więcej

Finlandia: Strajk kierowców autobusów w Helsinkach

21.09.2017
Większość kierowców największego przewoźnika autobusowego w Helsinkach rozpoczęła w czwartek rano 24-godzinny strajk przeciwko naruszeniu praw przedstawiciela związków zawodowych. Protest może odczuć ok. 200 tys. mieszkańców stolicy Finlandii.
Więcej

Rafalska: będą rozmowy z Francją o dyrektywie dotyczącej pracowników delegowanych

21.09.2017
Będą dalsze uzgodnienia ze stroną francuską o rewizji dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników - powiedziała w środę w Paryżu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska po spotkaniu ze swoją francuską odpowiedniczką Muriel Penicaud.
Więcej

ADP Polska: Najnowsze badania pokazują przepaść między pracodawcami a pracownikami w Europie

21.09.2017
Warszawa, 20 września 2017 – Spadek bezrobocia oraz kurczenie się europejskiego rynku pracy powoduje rozbieżności między tym, co o pracy sądzą pracodawcy, a co pracownicy. ADP Research Institute® (ADPRI) przeprowadził badanie, którego wyniki pozwolą lepiej zrozumieć decyzje pracowników, którzy chcą pozostać na obecnym stanowisku pracy oraz tych, którzy mają w planach zmianę pracy.
Więcej

Niemcy: Rząd odmawia wypłaty emerytur Polakom za pracę w czasie wojny

20.09.2017
Niemiecki rząd odmawia wypłaty emerytur Polakom, którzy podczas II wojny światowej byli zatrudnieni przez niemieckich pracodawców i odprowadzali z tego tytułu składki do niemieckiego systemu emerytalnego, a po wojnie powrócili do Polski.
Więcej

Szydło odpowiada na krytyczne słowa Macrona

20.09.2017
Wszyscy politycy i środowiska, którzy chcieliby dzielić UE, dążą do jej rozbicia. My chcemy jej jedności, otwartości i rozszerzenia - oświadczyła w środę premier Beata Szydło, pytana o niedawną krytyczną wypowiedź prezydenta Francji Emmanuela Macrona o Polsce.
Więcej

Węgry: brakuje wykwalifikowanej siły roboczej

20.09.2017
Zdecydowana większość (92 proc.) dyrektorów przedsiębiorstw węgierskich uważa niedostatek wyspecjalizowanej siły roboczej za najważniejszy czynnik ograniczający rozwój ich firm – poinformowano we wtorek w Goer na północnym zachodzie Węgier.
Więcej

Polacy pracują średnio 45 godz. tygodniowo

20.09.2017
Polacy pracują średnio 45 godzin tygodniowo. Najwięcej czasu w pracy spędzają ci, którzy otrzymują wynagrodzenie ponad 3999 zł oraz osoby prowadzące własną działalność gospodarczą - wynika z badania Kantar Millward Brown dla Work Service.
Więcej

Ponad 3,3 mln zł na m.in. staże dla studentów rzeszowskiej uczelni

19.09.2017
Ponad 3,3 mln zł przeznaczy WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa na płatne staże dla studentów oraz rozwój Akademickiego Biura Karier. Uczelnia na realizację trzech projektów otrzymała pieniądze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Więcej

Gdański Urząd Pracy oferuje 17 tys. zł dotacji na założenie firmy

19.09.2017
Ponad 200 bezrobotnych zarejestrowanych w Gdańskim Urzędzie Pracy może otrzymać dotację w wysokości 17 tys. zł na założenie własnej działalności gospodarczej. Urząd pozyskał na ten cel 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Więcej

System ERP pozwala na szybszy rozwój firmy

19.09.2017
Polskie firmy coraz chętniej sięgają po systemy ERP, wynika z raportu „2017 Report on ERP Systems & Enterprise Software”. Ich stosowanie umożliwia szybszy rozwój i integrację różnego typu działań i baz danych. W przypadku małych firm nie można ich jeszcze jednak uznać za oprogramowanie stosowane powszechnie.
Więcej

Rafalska: Program Rodzina 500 plus nie odcina kobiet od rynku pracy

19.09.2017
Najniższe od 26 lat bezrobocie to między innymi efekt wejścia na rynek pracy roczników z niżu demograficznego. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że to także efekt większej aktywności przedsiębiorców. Natomiast dane statystyczne przeczą tezie o wycofywaniu się kobiet z rynku pracy wskutek działania programu Rodzina 500 Plus.
Więcej

Rosja: strajk głodowy górników zwolnionych z kopalni złota

19.09.2017
Około 20 górników w rosyjskim Kraju Zabajkalskim rozpoczęło strajk głodowy po zwolnieniach w kopalni złota - poinformowały w poniedziałek media. Górnicy protestują, ponieważ po zwolnieniach, które objęły około 500 osób, nie wypłacono im obiecanych pensji.
Więcej

Francja: na polityce rządu korzystają najzamożniejsi

18.09.2017
Ponad połowa Francuzów (53 proc.) uważa, że na polityce rządu korzystają najzamożniejsi. Jednak tylko mniejszość popiera manifestacje przeciwko reformie prawa pracy - wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę Viavoice na zamówienie dziennika "Liberation".
Więcej

Liczba Japończyków po dziewięćdziesiątce najwyższa w historii

18.09.2017
Liczba mieszkańców Japonii w wieku 90 lat i starszych po raz pierwszy sięgnęła 2 mln - podała w niedzielę agencja Kyodo. Rekord dotyczy także liczby osób starszych - po 65. roku życia - które nadal pracują. Jest ich 7,7 mln.
Więcej
1  2  3  4  5    1055

Produkty polecane

Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy

Celem opracowania jest kompleksowa analiza przepisów dotyczących systemów równoważnego czasu pracy...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

Kodeks pracy. Przepisy

Publikacja zawiera tekst ustawy - Kodeks pracy wraz z przepisami ją wprowadzającymi. Artykuły...
Cena: 15.90
Promocja: 14.31 zł

Kodeks pracy. Przepisy

Publikacja zawiera tekst ustawy – Kodeks pracy wraz z przepisami ją wprowadzającymi. Artykuły...
Cena: 13.90
Promocja: 12.51 zł