Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Aktualności

PSL chce wcześniejszych emerytur dla rolników

15.01.2018
Od początku 2018 roku wszyscy rolnicy zostali objęci powszechnym wiekiem emerytalnym i nie mogą już przechodzić na emeryturę w wieku 55 lat w przypadku kobiet i 60 lat w przypadku mężczyzn, jak do końca 2017 roku. PSL chce powrotu do poprzednich zasad.
Więcej

Pracodawcy nagrodzili premiera Super Wektorem 2017

14.01.2018
Prestiżowe nagrody Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej trafiły do 12 laureatów – osobistości oraz instytucji, które w ubiegłym roku osiągnęły szczególnie znaczące sukcesy lub zaważyły na rozwoju polskiej gospodarki.
Więcej

Wrocław: lekarze wypowiedzieli klauzulę opt-out, dyrektor szpitala wstrzymał im urlopy

12.01.2018
Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego we Wrocławiu wstrzymał do odwołania urlopy wypoczynkowe oraz wyjazdy na konferencje lekarzom pracującym w tej placówce. To reakcja na to, że wszyscy lekarze z tego szpitala wypowiedzieli klauzulę opt-out.
Więcej

Uniewinniony policjant będzie mógł powrócić do służby

12.01.2018
Do czytania w komisjach Sejm skierował senacki projekt ustawy, który ma umożliwić rehabilitację prawną i powrót do służby uniewinnionego w postępowaniu karnym policjanta, wydalonego ze służby za czyn wypełniający jednocześnie znamiona przestępstwa i przewinienia dyscyplinarnego.
Więcej

Do 15 lutego załoga Polskiej Grupy Górniczej otrzyma 30 proc. „czternastki”

12.01.2018
Do 15 lutego br. załoga Polskiej Grupy Górniczej (PGG) otrzyma 30 proc. tzw. czternastej pensji za 2017 rok. Związkowcy porozumieli się z pracodawcą w sprawie szczegółów wypłaty części tego zawieszonego wcześniej świadczenia.
Więcej

250 tys. podpisów pod projektem przywracającym emerytury mundurowym

11.01.2018
Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Federacji Służb Mundurowych zebrał 250 tys. podpisów pod projektem ustawy przywracającej emerytury funkcjonariuszom służb mundurowych - poinformował w czwartek przewodniczący komitetu Andrzej Rozenek (SLD).
Więcej

26 dni urlopu bez względu na staż pracy?

11.01.2018
Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy od kilkunastu miesięcy pracuje nad nowym kodeksem pracy: indywidualnym i zbiorowym. Proponuje 26 dni urlopu dla każdego pracownika, niezależnie od stażu pracy.
Więcej

Akta pracownicze będą przechowywane przez 10 lat, ale nie wszystkie

10.01.2018
Sejm przyjął w środę ustawę, która skraca okres przechowywania dokumentacji pracowniczej i dokumentacji płacowej zleceniobiorców z 50 do 10 lat. O tym, czy pracodawca będzie mógł skrócić okres archiwizacji dokumentów, decydować będzie data zatrudnienia pracownika. Druga ważna zmiana to możliwość prowadzenia dokumentacji pracowniczej w formie elektronicznej. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2019 roku.
Więcej

Składki ZUS będą uzależnione od przychodu

10.01.2018
Minister Emilewicz zapowiada zmiany w zasadach oskładkowania najmniejszych przedsiębiorców. Rocznie zaoszczędzić będzie można nawet kilkanaście tysięcy złotych. Kto skorzysta na tej propozycji?
Więcej

ZUS przypomina samozatrudnionym o opłacaniu składek

10.01.2018
Zgubiony numer indywidualnego rachunku do wpłat składek na ZUS przedsiębiorca odzyska na stronie internetowej https://www.eskladka.pl/ - przypomina rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. To ostatni moment - w środę upływa termin opłacenia składek na ZUS przez jednoosobowe firmy.
Więcej

Ok. 40 tys. osób bez rekompensat za utracony węgiel. Opozycja chce nowelizacji ustawy

10.01.2018
Ok. 40 tys. osób, w tym też wdowy i sieroty po zmarłych górnikach, nie spełnia ustawowych warunków otrzymania 10-tysięcznej rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla – potwierdził resort energii. Platforma Obywatelska chce nowelizacji ustawy, by osoby te otrzymały świadczenia.
Więcej

Od 2016 r. wystawiono 1,76 mln elektronicznych zwolnień lekarskich

10.01.2018
Przez ostatnie dwa lata - od 1 stycznia 2016 r. lekarze wystawili 1,76 mln zwolnień w formie elektronicznej na 19-20 mln wystawianych rocznie zwolnień papierowych. Od 1 grudnia 2017 r. lekarze mogą łatwiej podpisać e-zwolnienia przez kanał autoryzacji ZUS.
Więcej

10 stycznia – ważny termin dla organizacji związkowych

10.01.2018
10 stycznia każda organizacja związkowa jest zobowiązana do przedstawienia pracodawcy informacji o łącznej liczbie członków tej organizacji – przypomina NSZZ "Solidarność".
Więcej

W 2018 roku mniej pieniędzy dla PIP. Czy to wpłynie na liczbę kontroli?

09.01.2018
Budżet Państwowej Inspekcji Pracy zmniejszy się w 2018 roku o 22,9 mln zł. Tymczasem przed Inspekcją postawiono nowe zadania związane z kontrolą przestrzegania zakazu handlu w niedziele. Czy to oznacza, że kontroli nie będzie?
Więcej

Uwaga na oszustów. Warto sprawdzić nowy numer konta do składek ZUS

09.01.2018
10 stycznia upływa termin wpłaty pierwszych składek ZUS na nowe, indywidualne konta. Na zmianach próbują skorzystać przestępcy, którzy rozsyłają fałszywe wiadomości z numerami rachunków. Tymczasem poprawny numer można łatwo sprawdzić.
Więcej

Dla kogo urlop szkoleniowy?

09.01.2018
Pracownik, który podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, może skorzystać z urlopu szkoleniowego. Jego wymiar zależy od rodzaju nauki i wynosi od 6 do 21 dni. Adwokat Joanna Jasiewicz z kancelarii Gide Loyrette Nouel wyjaśnia, kto może z takiego urlopu skorzystać i na jakich warunkach.
Więcej

Darmowa aplikacja do mierzenia nierówności płac już dostępna

09.01.2018
MRPiPS przygotowało dla pracodawców proste narzędzie do badania różnic w wynagrodzeniach pracowników. Statystycznie bowiem kobieta, wykonując taką samą lub porównywalną pracę co mężczyzna, zarabia od niego mniej, a im wyższe stanowisko, tym różnica jest większa. Aplikacja pomoże pracodawcom sprawdzić, czy za taką samą pracę wynagradzają w równy sposób.
Więcej

W grudniu nieco więcej bezrobotnych niż w listopadzie

08.01.2018
Są najnowsze dane o liczbie bezrobotnych w Polsce. Grudniowe odczyty są lepsze niż przed rokiem, ale nieco gorsze niż w listopadzie. W ostatnim miesiącu 2017 roku 6,6 proc. Polaków nie miało pracy.
Więcej

Lawina pytań o e-składkę. Do ZUS nie można się dodzwonić

08.01.2018
Infolinia ZUS przeżywa prawdziwe oblężenie. Zbliżają się terminy płatności składek ZUS, więc przedsiębiorcy dzwonią i pytają o nowe numery rachunków i nowe zasady opłacania składek. Zamiast czekać w kolejce na infolinii, warto zaglądnąć do Internetu. Wszystkie informacje są bowiem powszechnie dostępne.
Więcej

Czy pracownik chory 6 stycznia też dostanie dodatkowe wolne?

07.01.2018
Święto Trzech Króli (6 stycznia) wypadło w 2018 roku w sobotę. Pracodawca musi oddać za nie inny dzień wolny – tak stanowi kodeks pracy. Czy pracownik, który był w tym dniu na zwolnieniu lekarskim, również ma do niego prawo? A co, w sytuacji gdy ktoś rozchoruje się w ten dodatkowy dzień wolny wyznaczony za sobotę?
Więcej
1  2  3  4  5    1077

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00

Meritum Ubezpieczenia Społeczne 2017 [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK PDF]

Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami...
Cena: 203.92
Promocja: 0.00 zł

Obniżenie wieku emerytalnego

Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat ochrony przedemerytalnej, ze szczególnym...
Cena: 199.00