Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Aktualności

W nowym kodeksie pracy urlop na żądanie będzie fikcją

20.03.2018
Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy zdecydowała, że urlop na żądanie pozostanie w kodeksie, ale skorzystanie z niego będzie dużo trudniejsze niż obecnie.
Więcej

Jest porozumienie w sprawie dyrektywy o pracownikach delegowanych

20.03.2018
Ograniczenie okresu delegowania ustalono na 12 miesięcy z możliwością wystąpienia o dodatkowe 6 miesięcy w określonych przypadkach. Po tym czasie pracownik delegowany zostanie objęty prawem pracy kraju przyjmującego.
Więcej

Po zniesieniu limitu składek ZUS specjaliści uciekną z Polski?

20.03.2018
Zniesienie limitu podstawy składek ZUS to w pewnym sensie kolejny podatek nakładany na najlepiej zarabiających podatników. Zmiana może mieć dodatkowy skutek w postaci odpływu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z polskiego rynku pracy - obawia się tego co trzecia firma.
Więcej

Jak szybko znaleźć nową pracę po zwolnieniu

20.03.2018
Utrata pracy to często szok, ogromne emocje, które jednych mobilizują, a innych paraliżują. Im szybciej zaczniemy działać, tym większa szansa na znalezienie nowej pracy. Najwięcej siły i optymizmu mamy do trzech miesięcy po zwolnieniu.
Więcej

Zakaz handlu: pomoc rodziny tylko okazjonalnie - czyli jak często?

19.03.2018
Właściciel sklepu musi sam stanąć za ladą, jeśli chce handlować w niedziele objęte zakazem. Okazjonalnie i nieodpłatnie może mu pomóc rodzina. Zapytaliśmy Państwową Inspekcję Pracy, jak to rozumieć - czy każda niedziela objęta zakazem to wciąż tylko okazjonalna pomoc?
Więcej

Szkoła branżowa też może dać prestiżowy zawód

19.03.2018
– Szkoły branżowe i technika muszą przyciągać młodych ludzi, a młodzi ludzie muszą wiedzieć, po co idą do tego typu szkoły – mówiła wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek, która w poniedziałek w Rzeszowie uczestniczyła w konferencji „Zawód – perspektywa na przyszłość”.
Więcej

Wirtualne zespoły pracy – trend czy konieczność?

19.03.2018
Czy każdy lokalny menedżer może zarządzać wirtualnymi zespołami, szczególnie wielokulturowymi? Czy wystarczą mu do tego jego codzienne kompetencje menedżerskie?
Więcej

PPE, PPK, a może coś jeszcze? Pracodawcy stoją przed wyborem

19.03.2018
Pomysł wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) sprawił, że plany emerytalne znalazły się w centrum uwagi. Jako pierwsi będą podejmować decyzję najwięksi pracodawcy i w praktyce to oni przetrą szlaki dla mniejszych firm.
Więcej

Pracodawcą są wszyscy wspólnicy spółki cywilnej, a nie sama spółka

19.03.2018
W sprawach dotyczących podleganiu ubezpieczeniom społecznym pracownika spółki cywilnej strona będąca płatnikiem składek na te ubezpieczenia musi być reprezentowana przez wszystkie osoby, które były wspólnikami w okresie objętym sporem - orzekł Sąd Apelacyjny w Białymstoku.
Więcej

Przy ministrze sprawiedliwości powstanie zespół, który przyjrzy się przepisom prawa pracy

16.03.2018
Będzie dobra zmiana w obszarze ochrony praw pracowniczych oraz ochrony praw związkowych – zapowiedział w piątek w Gdańsku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji zorganizowanej przez NSZZ "Solidarność".
Więcej

Za miesiąc dowiemy się, co dalej z projektem kodeksu pracy

16.03.2018
14 marca Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy zakończyła prace nad nowymi kodeksami pracy. O ich dalszym losie zdecyduje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Minister Rafalska zapowiedziała, że na ocenę zaproponowanych rozwiązań potrzebny jest co najmniej miesiąc.
Więcej

Zakaz handlu dotyczy też pracowników na zleceniach

16.03.2018
W niedzielę 18 marca po raz kolejny zamknięta będzie większość sklepów. Pierwsze kontrole Państwowej Inspekcji Pracy pokazały, że nie wszyscy właściciele sklepów pamiętali, iż zakaz pracy dotyczy nie tylko zatrudnionych na umowy o pracę, ale także umów zlecenia. Jeśli przedsiębiorcy chcą otworzyć sklepy, muszą sami stanąć za ladą.
Więcej

GUS: średnia krajowa w lutym to 4599,72 zł

16.03.2018
GUS opublikował najnowsze dane na temat przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w lutym 2018 roku.
Więcej

Umowa o pracę z ciężarną nie zawsze jest fikcyjna

16.03.2018
Sprawy umów o pracę zawieranych z kobietami w ciąży często znajdują swój finał w sądzie. ZUS kwestionuje je jako zawierane wyłącznie w celu uzyskania świadczeń z ubezpieczenia społecznego.
Więcej

Sejmowa komisja: zniesienie limitu składek zgodne z Konstytucją

15.03.2018
Nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, dotycząca zniesienia górnego limitu składek na ZUS jest zgodna z Konstytucją - to stanowisko, za którym opowiedziała się w czwartek sejmowa komisja ustawodawcza.
Więcej

Stresujesz się w pracy? Co trzeci pracownik ma ten problem

15.03.2018
Polscy pracodawcy nie są zainteresowani dobrym samopoczuciem pracowników. Tymczasem wielu z nich cierpi z powodu nadmiernego stresu. Najgorzej jest w finansach i korporacjach.
Więcej

Mało sklepów naruszyło zakaz handlu

15.03.2018
Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy wszczęli 80 postępowań w sprawie złamania zakazu handlu w niedzielę 11 marca. Często "na kasie" stał właściciel, ale pomagał mu pracownik.
Więcej

NIK: poprzedni system zatrudniania obywateli Ukrainy sprzyjał wyłudzeniom wiz

15.03.2018
W 2012 roku wprowadzono uproszczony system pozyskiwania pracowników z niektórych krajów zza wschodniej granicy Polski. Skorzystało z niego wielu Ukraińców – polskie konsulaty na Ukrainie w latach 2014 – 2016 wydały ponad 3 mln wiz, w tym 1,3 mln wiz pracowniczych. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak działał ten system.
Więcej

Specjaliści i menedżerowie pokochali pracę tymczasową

15.03.2018
Jeszcze do niedawna zatrudnienie tymczasowe było utożsamiane z pracą niewymagającą specjalnych kwalifikacji i niepożądaną alternatywą dla stałego zatrudnienia. Dziś to dla wielu profesjonalistów świadoma i przemyślana decyzja.
Więcej

Prywatne wyjście w czasie pracy - czy trzeba odpracować

15.03.2018
Wizyta u lekarza, sprawa w urzędzie czy wywiadówka w szkole - każdemu pracownikowi może zdarzyć się potrzeba wyskoczenia na chwilę z pracy. Kodeks pracy przewiduje taką możliwość - zawsze za zgodą pracodawcy.
Więcej
1  2  3  4  5    1085

Produkty polecane

Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przewiduje, że od 1 stycznia 2017 r.,...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego

Publikacja stanowi kompendium wiedzy z zakresu ubezpieczenia społecznego - z podziałem na...
Cena: 69.00
Promocja: 62.10 zł

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Stan prawny na 2 stycznia 2018 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie z dniem: KODEKS PRACY: 17...
Cena: 69.00
Promocja: 62.10 zł