Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Mały ZUS od stycznia 2019 roku

Projekt jest gotowy i liczy na szybki proces legislacyjny - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Z nowych regulacji może skorzystać nawet 200 tys. przedsiębiorców.

W sobotę podczas kongresu PiS premier Mateusz Morawiecki zapowiedział obniżkę składek ZUS dla małych firm. Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, powiedziała PAP, że projekt jest gotowy. - Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy, żeby był jak najlepiej przygotowany i przede wszystkim wyliczony pod względem kosztów dla budżet państwa. Jest też uzgodniony z ZUS, ministrami:  finansów oraz rodziny, pracy i polityki społecznej - dodała.

Czytaj: PiS planuje kolejne zmiany dla firm >>
Projekt zakłada proporcjonalne do przychodu i obniżone składki na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy uzyskują przeciętne miesięczne przychody nieprzekraczające 2,5-krotność minimalnego wynagrodzenia (w 2018 r. to 5250 zł).
- Naszym celem jest, aby przedsiębiorcy, których przychody w tym roku nie przekroczyły średniomiesięcznie 5250 zł, mogli już od 1 stycznia 2019 r. skorzystać z nowych regulacji - poinformowała minister.
W ocenie szefowej MPiT zmiany mogą dotyczyć nawet 200 tys. przedsiębiorców, głównie prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

- Liczymy więc, że małe polskie firmy, rzemieślnicy, drobni przedsiębiorcy poczują realną ulgę dzięki tym rozwiązaniom, a dla wielu osób będzie to szansa i impuls do wyjścia z tzw. szarej strefy - mówiła minister Jadwiga Emilewicz. Dodała, że ważne są też inne spodziewane efekty tych zmian, takie jak rozwój przedsiębiorczości, pobudzenie aktywności zawodowej oraz poprawa przeżywalności przedsiębiorstw. (PAP)

 

lista dokumentów
Komentarze
11.07.2018
Zgłoś! Odpowiedz Cytuj
PRZYCHÓD - UTARG ZE SPRZEDAŻY ZAKUPIONYCH TOWARÓW + MARŻA. ZAKUP - PRZY MARŻY NP 10% TO KWOTA 90 % PRZYCHODU DOCHÓD - TO 10% Z RÓŻNICY ZAKUPU TYCH TOWARÓW I PRZYCHODU. DO TEGO MINUS ZUS, MINUS KOSZTY ENERGII, WODY, ŚMIECI, CZYNSZ., ITD. I GDZIE TU LOGIKA???? PRZECIEŻ ŻADEN SKLEP NIE BĘDZIE MIAŁ OBNIŻONEJ KWOTY ZUS!!!!!!!!!

Produkty polecane

Zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy

Monografia to pierwsza na polskim rynku publikacja, która w sposób kompleksowy porusza zagadnienie...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Zatrudnianie w Polsce cudzoziemców spoza UE

Książka zawiera wzory dokumentów (np. wnioski, oświadczenia, zezwolenia) oraz rozporządzenia i...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Książka zawiera kompleksowe omówienie nadzwyczajnego sposobu ustania stosunku pracy - rozwiązania...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

 

Czytaj kolejny
artykuł

Premier zapowiada niższy ZUS dla małych firm