Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Pensje samorządowców będą niższe

W Senacie dobiegają końca prace nad obniżeniem uposażeń parlamentarzystów. To nie koniec zmian w wynagrodzeniach. Teraz czas na samorządy. Komisja Wspólna Rządu i Samorządu pracuje nad projektem rozporządzenia Rady Ministrów, który budzi sprzeciw środowisk samorządowych.

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu proceduje projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Mniej o 20 proc.

Zgodnie z nim zmniejszony zostanie średnio o 20 proc., z zaokrągleniem do pełnych setek złotych w górę i w dół, minimalny i maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego osób zarządzających w jednostkach samorządu terytorialnego lub w związkach jednostek samorządu terytorialnego zatrudnianym na podstawie wyboru albo powołania.

Zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia wynagrodzenie zasadnicze wójtów i burmistrzów w gminach powyżej 100 tys. mieszkańców nie przekroczy 5 tys. zł, a maksymalny poziom dodatku funkcyjnego wyniesie 2,1 tys. zł. W gminach pow. 300 tys. mieszk. dodatek nie przekroczy 2,5 tys. zł. Pensja zasadnicza prezydenta Warszawy wyniesie 5,2 tys. zł, a dodatek 2,5 tys. zł.

Uposażenie zasadnicze wójtów małych gmin do 15 tys. mieszkańców wyniosą od 3,4 tys. zł do 4,7 tys., a stawki dodatku funkcyjnego 1,9 tys. zł.          

Zgodnie z uzasadnieniem projektu wykonywanie tych funkcji tak jak w przypadku posłów i senatorów oznacza pełnienie służby na rzecz społeczeństwa i powinno „spełniać standardy wymagane w życiu publicznym”. Rząd uważa też, że „obniżenie uposażeń przyniesie pozytywne skutki finansowe” i społeczne.

Co myślą samorządowcy? Czytaj dalej w serwisie samorzad.lex.pl >>

  Senacka komisja za obniżeniem uposażenia parlamentarzystów Senacka komisja za obniżeniem uposażenia parlamentarzystów 15-05-2018 Szkolenie

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 1. Prawo oświatowe i system oświaty - z serii MERITUM

  Procedury Publikacja zawiera zbiór ponad 50 procedur stosowanych w szkołach, przedszkolach,...
Cena: 199.00
Promocja: 179.10 zł

Zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy

Monografia to pierwsza na polskim rynku publikacja, która w sposób kompleksowy porusza zagadnienie...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Książka zawiera kompleksowe omówienie nadzwyczajnego sposobu ustania stosunku pracy - rozwiązania...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

 

Czytaj kolejny
artykuł

Do 31 maja czas na I ratę odpisu na ZFŚS