Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

PiS: wprowadzamy premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka

Kadry
Dzieci i rodzina to fundament Polski, musimy zadbać o to, żeby rodziny były bezpieczne, by godnie żyły i by w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci - mówiła w sobotę wicepremier Beata Szydło. To jest dzisiaj nasze największe wyzwanie - dodała.
W ramach topiku:
Uprawnienia związane z rodzicielstwem

Jedną z propozycji PiS na zwiększenie dzietności jest premia za urodzenie w krótkim czasie drugiego dziecka (w ciągu 2 lat). Zapowiedziała ją Beata Szydło na konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Partia podumowała w sobotę 2 lata rządów i przedstawiła plany na najbliższe miesiące.

Dodatkowa emerytura dla mam

Premier Morawiecki zapowiedział wprowadzenie dodatkowej minimalnej emerytury dla kobiet, które urodziły co najmniej czworo dzieci, a po osiągnięciu wieku emerytalnego nie mają prawa do minimalnego świadczenia.

Wsparcie dla młodych mam

Beata Szydło zapowiedziała też udogodnienia dla mam, które studiują. Mają to być rozwiązania dot. organizacji studiów, toku studiów, urlopów dziekańskich oraz programy stypendialne.

Bezpłatne leki dla ciężarnych

- Wszystkim nam zależy żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieci rodziły się zdrowe, dlatego wprowadzamy program bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży - zadeklarowała Szydło.

Wyprawka szkolna

Każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia ma otrzymywać przed każdym rokiem szkolnym 300 zł, bez względu na dochody - zapowiedział Morawiecki. - To będzie kolejny ważny element naszego programu społecznego - mówił.

Proporcjonalny ZUS

Wśród zmian, które mają wspomóc przedsiębiorczość, jest proporcjonalny ZUS przy niższych przychodach do wysokości 2,5 krotności wynagrodzenia minimalnego, czyli obecnie 5300 zł.

Zapowiedzi jest więcej

To tylko niektóre ze zmian, które zapowiedział w sobotę rząd. Premier deklarował też m.in. zwiększenie środków na wsparcie seniorów, lokalne drogi, obniżenie podatku CIT z 15 do 9 proc.

PiS rusza w Polskę

Jarosław Kaczyński zapowiedział wielki objazd po Polsce. - My nie jedziemy tylko po to, żeby przekazać nasz komunikat - mówił. - My jedziemy także po to żeby słuchać i wyciągać wnioski, rozmawiać, dyskutować. Trasa ma się zakończyć w lipcu.

 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Umowa o pracę a umowa o zatrudnienie

Zamieszczone w książce opracowania dotyczą różnych aspektów problematyki związanej z podstawami...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy

Monografia to pierwsza na polskim rynku publikacja, która w sposób kompleksowy porusza zagadnienie...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

MERITUM HR

Meritum HR to profesjonalny i kompleksowy poradnik z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W...
Cena: 230.00
Promocja: 207.00 zł

 

Czytaj kolejny
artykuł

Minister Rafalska zdecydowała o losie nowego kodeksu pracy