Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Prezydent nagrodził 22 firmy tytułem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

22 firmy nagrodzi we wtorek prezydent Andrzej Duda tytułem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". To wyróżnienia przyznawane w konkursie NSZZ "Solidarność", który jest organizowany pod patronatem Prezydenta RP.
W ramach topiku:
Ocena pracownicza
Warto wiedzieć: Elementami oceny były stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.
HR

Komisja Certyfikacyjna IX edycji konkursu wybrała tych pracodawców, którzy wyróżniają się stosowaniem dobrych praktyk przy przestrzeganiu prawa pracy. Elementami oceny były stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

Wyróżnione firmy przodują pod względem zawierania układów zbiorowych pracy, zatrudniania pracowników na czas nieokreślony, funkcjonowania rad pracowników, szanują prawa pracowników i prowadzą dialog społeczny wewnątrz zakładu.

Wśród laureatów, oprócz dużych firm motoryzacyjnych działających w Polsce - tyskiego General Motors i zakładów Volkswagena w Polkowicach, wyróżniono Zakłady Chemiczne "Police" z Grupy Azoty i spółkę LOTOS Biopaliwa z Czechowicach-Dziedzicach. Tytułem nagrodzono m.in. Powszechną Spółdzielnię Spożywców "Społem" w Katowicach, Poznańską Spółdzielnię Mieszkaniową "Winogrady", Kopalnię Wapienia "Morawica" i Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów z Mysłowic.

Kilka wyróżnień otrzymają od prezydenta firmy komunalne z Wybrzeża: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Gdyni, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja z Koszalina, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "EMPEC" z Ustki. W tej grupie znalazły się też słupska ciepłownia ENGIE EC, przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Bytomia oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z Sosnowca.

  Łamanie zasad współżycia społecznego - jak może to robić pracodawca, a jak pracownik? Łamanie zasad współżycia społecznego - jak może to robić pracodawca, a jak pracownik? 09-02-2017 Szkolenie

"Pracodawcami Przyjaznymi Pracownikom" zostały też przedszkola, szkoły i gimnazja. Oprócz łódzkiej Szkoły Podstawowej nr 30 im. rtm. Witolda Pileckiego większość wyróżnionych jest z Białegostoku. Wyróżnienie od prezydenta otrzymają dwa przedszkola samorządowe - nr 22 i Integracyjne im. Jana Wilkowskiego nr 58, dwie szkoły podstawowe - nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego i nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz białostockie Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Seweryna Nowakowskiego.

Tytułem będą mogły posługiwać się też dwa Samodzielne Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku i SPZOZ z Łukowa.

Kandydatów do nagrody zgłaszały komisje zakładowe Solidarności. Certyfikaty ważne są przez trzy lata. (PAP)

  Dowiedz się więcej z książki 89,10
Stosunki pracy u małych pracodawców
Goździewicz Grzegorz Darmowa dostawa od 50zł Darmowa dostawa już od 50 zł Sprawdź 

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Vademecum pracodawcy - 2013

Vademecum Pracodawcy to kompendium wiedzy z zakresu HRM i prawa pracy dla specjalistów HR,...
Cena: 49.90
Promocja: 0.00 zł

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Silver

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Silver daje Ci dostęp do profesjonalnej bazy...
Cena: 146.37
Promocja: 60.28 zł

Ryzyko pracodawcy

"Ryzyko pracodawcy" to książka prezentująca specyficzną cechę stosunku pracy za jaką niewątpliwie...
Cena: 73.00
Promocja: 65.70 zł

Więcej na temat

6 pytań o LinkedIn, na które musisz sobie odpowiedzieć jako pracodawca

17-03-2017
W dzisiejszych czasach przebudowy zawodowego paradygmatu działania i myślenia dobrze zaplanowana obecność wirtualna jest kluczowa. To element zarówno employer brandingu, jak i personal brandingu. Dowiedz się, jaki będzie idealny profil na LinkedIn. Mocny profil szefa HR na portalu LinkedIn to emanacja pozycji w organizacji i branży, czytamy w marcowym "Personelu Plus".

 

Czytaj kolejny
artykuł

Wspieranie ginących zawodów - duże zainteresowanie kursem na baców i juhasów