Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Unikalna w skali międzynarodowej metodyka interim management powstała w Polsce

Metodyka w formie podręcznika zawiera pełną instrukcję prowadzenia projektów czasowych wraz z potrzebnymi do tego celu narzędziami. Gotowe do użycia szablony oferty i umowy, arkusz analizy korzyści i kosztów stanowiący uproszczony model budżetu oraz plan działań i monitorowania efektów, a także protokół rezultatów i szablon raportu archiwizującego to tyleż proste, co kompletne instrumentarium gwarantujące sprawny przebieg projektów zarządzania czasowego.

Interim management jako metoda zarządzania jest z jednej strony ofertą dla firm poszukujących wysokich kompetencji w ograniczonym czasie, z drugiej zaś jest propozycją kontynuacji kariery dla dojrzałych doświadczonych managerów w elastycznej formule zatrudnienia projektowego. Z pewnością spotka się z zainteresowaniem osób, które chciałyby kontynuować karierę, ale panujące ciągle w Polsce stereotypy spychają je na boczny tor rynku pracy.

Rynek projektów interimowych w krajach Europy Zachodniej i USA rozwija się w coraz szybszym tempie: w Wlk. Brytanii wart jest w tej chwili 1,5 mld. funtów i rośnie 10% rocznie, rynek niemiecki wart jest 1,2 mld Euro, a eksperci zakładają jego potrojenie w ciągu najbliższych dziesięciu lat. W Dolinie Krzemowej w USA już 60% menedżerów pracuje projektowo.

W Polsce interim management zaczyna dopiero się rozwijać. Fakt, że to właśnie u nas powstała unikalna publikacja standaryzująca profesję interim managera z pewnością przyczyni się do szybkiego zmniejszenia dystansu dzielącego nasz rynek projektów interimowych od tych z Holandii czy Wlk. Brytanii.

Opracowanie metodyki możliwe było dzięki wsparciu funduszy unijnych w ramach projektu „Interim management – nowość w zarządzaniu wiekiem i firmą”. Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Interim Managers. 
Podręcznik jest jednym z tematów szeroko zakrojonej akcji upowszechniania interim managementu. W ramach tej kampanii organizowanych jest m.in. 6 konferencji na terenie całego kraju. Najbliższe odbędą się na początku marca w Gdańsku (03.03), Toruniu (04.03), Łodzi (06.03), Rzeszowie (17.03), Krakowie (18.03) i Białymstoku (20.03). Patronat honorowy nad konferencjami objął minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak Kamysz. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma książkowe wydanie publikacji „Metodyka interim management”.

Szczegóły na stronie: www.interim24.pl
 

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Umowa o pracę a umowa o zatrudnienie

Zamieszczone w książce opracowania dotyczą różnych aspektów problematyki związanej z podstawami...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przewiduje, że od 1 stycznia 2017 r.,...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 1. Prawo oświatowe i system oświaty - z serii MERITUM

  Procedury Publikacja zawiera zbiór ponad 50 procedur stosowanych w szkołach, przedszkolach,...
Cena: 199.00
Promocja: 179.10 zł

 

Czytaj kolejny
artykuł

Uprawnienia związane z rodzicielstwem - najważniejsze problemy. Śniadanie kadrowe