Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Wicepremier zapowiada odpowiedzi na wyzwania rynku pracy

Musimy wypracować odpowiedzi na nowe wyzwania w sferze pracy - powiedział w czasie konferencji w Łodzi wicepremier Jarosław Gowin. Jak podkreślił, "redukowanie ludzkiego wysiłku do wymiaru jedynie stricte ekonomicznego prowadzić musi na manowce".

Szef resortu nauki uczestniczył w poniedziałek na Politechnice Łódzkiej w konferencji naukowej "Praca - Przedsiębiorczość - Społeczna Gospodarka Rynkowa".

W swoim wystąpieniu Gowin zaznaczył, że po rewolucji po 1989 roku oraz "przebrzmiałych dogmatach" i ostatnich "dramatycznych wydarzeń w gospodarce globalnej" musimy wypracować odpowiedzi na nowe wyzwania w sferze pracy.

Wskazując na "niedomagania wolnego rynku" odrzucającego w jego opinii odniesienia moralne i etyczne, przedstawił kilka postulatów. To m.in.: przemyślenie na nowo, co oznacza społeczna gospodarka rynkowa; rola i miejsce kobiet na rynku pracy; ponadpartyjne i ponadresortowe działanie w strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju; podniesienie płac na wszelkich poziomach edukacji; zwiększenie efektywności pracy, m.in. poprzez zniesienie barier i postawienie na innowacyjność; dążenie do modelu gospodarczego poszerzającego klasę średnią; odbudowanie w podzielonym społeczeństwie kapitału wzajemnego zaufania, szacunku i współpracy.

- Mam wrażenie, że przez ostatnie 30 lat nasza gospodarka ani nie była specjalnie społeczna, bo w niewielkim stopniu realizowała postulat szczególnej troski o uboższą część społeczeństwa. Ani nie była to też gospodarka rynkowa. Przeciwnie – z roku na rok narastały bariery biurokratyczne, które utrudniały przedsiębiorcom rozwijanie ich firm, tworzenie nowych miejsc pracy, podnoszenie zarobków – ocenił Gowin.

  Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów Sprawdź 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Zatrudnianie w Polsce cudzoziemców spoza UE

Książka zawiera wzory dokumentów (np. wnioski, oświadczenia, zezwolenia) oraz rozporządzenia i...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przewiduje, że od 1 stycznia 2017 r.,...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

MERITUM HR

Meritum HR to profesjonalny i kompleksowy poradnik z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W...
Cena: 230.00
Promocja: 207.00 zł

Więcej na temat

Nie chcemy chodzić do pracy, ale chcemy pracować

16-04-2018
Mimo iż lubimy pracę w biurze, to nie chcemy chodzić do niej codziennie, a czas, który tracimy w korkach, chętnie przeznaczymy na chwile z rodziną, odpoczynek albo pasje czy sport. To nowe podejście do pracy, które charakteryzuje się tym, że dobra pensja wcale nie oznacza spędzania 10 godz. w szklanych biurowcach.

 

Czytaj kolejny
artykuł

Mały ZUS od stycznia 2019 roku