Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Wrocław: lekarze wypowiedzieli klauzulę opt-out, dyrektor szpitala wstrzymał im urlopy

Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego we Wrocławiu wstrzymał do odwołania urlopy wypoczynkowe oraz wyjazdy na konferencje lekarzom pracującym w tej placówce. To reakcja na to, że wszyscy lekarze z tego szpitala wypowiedzieli klauzulę opt-out.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego we Wrocławiu przy ulicy Kamieńskiego prof. Wojciech Witkiewicz w zarządzeniu datowanym na czwartek wstrzymał udzielanie urlopów wypoczynkowych, udział w konferencjach, zjazdach i szkolenia dla lekarzy i lekarzy rezydentów pracujących w tej placówce.

 

Prof. Witkiewicz wydał takie zarządzenie w związku z „mogącym nastąpić brakiem zapewnienia obsady lekarskiej na oddziałach szpitalnych”. W szpitalu wszyscy pracujący tam lekarze – a jest ich około 350 – wypowiedzieli klauzulę opt-out.

 

Organem założycielskim Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego jest Dolnośląski Urząd Marszałkowski. Rzecznik tego urzędu Michał Nowakowski powiedział w piątek, że w związku z zarządzeniem dyrektora szpitala o wstrzymaniu urlopów wicemarszałek województwa Jerzy Michalak zarządził kontrolę w placówce.

 

„Mamy tego świadomość, że dla dyrektora najważniejsze jest dobro pacjentów i że musi on zapewnić ciągłość pracy oddziałów szpitalnych. Kontrola ma wykazać, czy takie zarządzenie jest zgodne z prawem pracy” - powiedział Nowakowski.

 

Rzecznik dodał, że pomimo wypowiedzenia przez wszystkich lekarzy klauzuli opt-out, szpital pracuje płynnie. „Nie ma mowy o zawieszeniu działania oddziałów, mogą natomiast wystąpić przesunięcia w zabiegach planowych” - dodał Nowakowski.(PAP)

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

UWZGLĘDNIA ZMIANY WCHODZĄCE W ŻYCIE Z DNIEM: KODEKS PRACY: • 11 września 2015 r. – ustawa z 24...
Cena: 63.00

Urlopy pracownicze

Zbigniew Góral – profesor doktor habilitowany nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu...
Cena: 129.00

 

Czytaj kolejny
artykuł

Uniewinniony policjant będzie mógł powrócić do służby