Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Rozwój

Nadchodzi nowy program aktywizacji zawodowej młodych ludzi

29-08-2017
Chcemy przybliżyć młodym ludziom rynek pracy i pokazywać go jako miejsce, gdzie mogą się realizować - przekonują organizatorzy warsztatów wspierających aktywizację zawodową. Według badań ponad połowa młodych ludzi, którzy nie pracują ani się nie uczą, jest zadowolona ze swojej sytuacji.

Talent jest przereklamowany

17-08-2017
Większość firm definiuje programy rozwoju młodych kadr i pozyskiwania pracowników używając słowa „talent”. Słowo to jest jednym z najbardziej przereklamowanych, ale też zdewaluowanych rzeczowników w obszarze HR. Znaczenie słowa „talent” przez wiele grup zawodowych jest rozumiane inaczej. Jego wydźwięk zmienia się co kilka lat i nadal często „brak talentu” jest świetnym wytłumaczeniem braku determinacji – przekonuje Konrad Dębkowski z firmy Cztery P.
3

Technik programista potrzebny od zaraz

11-08-2017
W Polsce w ciągu najbliższych 7 lat pracodawcy poszukiwać będą ok. 150 000 programistów, a w Europie do 2020 r. brakować może nawet milion specjalistów IT. W związku z tym Konfederacja Lewiatan z Pracodawcami Pomorza złożyła wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o dopisanie do Klasyfikacji Zawodów i Specjalności zawodu technik programista, i wprowadzenie nauki tego zawodu do techników.

Kompetencje cyfrowe Polaków mocno odbiegają od unijnej średniej

11-08-2017
Z danych Komisji Europejskiej wynika, że 27 proc. Polaków nigdy nie korzystało z internetu, a 40 proc. ma zaledwie podstawowe umiejętności cyfrowe. Polska jest pod tym względem w europejskim ogonie.

Coaching kariery w rękach współczesnego HR-owca

11-08-2017
Życie zawodowe zajmuje ponad 70 proc. naszego dorosłego życia. Dlatego tak ważne jest, aby praca była źródłem satysfakcji, sensu i realizowała nasze potrzeby. Tak kluczowa decyzja jak wybór ścieżki zawodowej nie powinna być nigdy pozostawiona przypadkowi. Ryzyko zmarnowania swojego potencjału i zaangażowania się w pracę, która nie daje nic więcej poza bezpieczeństwem finansowym, jest niewybaczalnym marnotrawstwem. Stąd rola coachingu kariery - czytamy w lipcowym wydaniu "Personelu Plus".

Potrzeba ciągłego rozwoju - wywiad z TOP HR Managerem

04-08-2017
Idealny HR-owiec powinien być dociekliwy i umieć pytać „Dlaczego?”, po to by dotrzeć do prawdziwych potrzeb swoich klientów, a w ten sposób także do lepszych rozwiązań. Jego ważnymi cechami są elastyczność i umiejętność dostosowywania się do różnych sytuacji. Czasem bowiem potrzebne jest z naszej strony wsparcie i wzmocnienie, czasem doradzenie, kiedy indziej zaś – zmotywowanie do działania i celowe podnoszenie poprzeczki lub odgrywanie roli adwokata diabła. Idealny HR-owiec nie powinien też stracić z oczu ludzi, łącząc perspektywę firmy z perspektywą pracowników. To rady Top HR Managera 2017 Agnieszki Idczak-Stysiak, menedżera HR w firmie Pearson IOKI Sp. z o.o. i zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu.
1  2  3  4  5    101

Produkty polecane

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00

MERITUM Ubezpieczenia społeczne 2017

Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami...
Cena: 228.00
Promocja: 114.00 zł

Obniżenie wieku emerytalnego

Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat ochrony przedemerytalnej, ze szczególnym...
Cena: 199.00