Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Technologie w HR

5 błędów w urządzeniu Twojego open space

19-07-2017
Polskie firmy coraz częściej stawiają na otwarte przestrzenie. Często jednak zdarza się, że open space nie jest dopasowany do potrzeb pracowników. Komfort pracy w takich warunkach może spaść o blisko 30 proc., o 15 proc. obniża się efektywność pracowników. Co trzeci specjalista kończy zaś swoje projekty w domu ze względu na brak możliwości skoncentrowania się w miejscu pracy. Poznaj 5 najczęściej popełnianych błędów w procesie urządzania biura typu open space!

Nie chcesz wracać po urlopie? Zostań cyfrowym nomadą!

18-07-2017
Egzotyczne wakacje raz w roku przy intensywnej pracy w dużej korporacji to zdecydowanie za mało. Coraz częściej mamy do czynienia z wypaleniem zawodowym wynikającym m.in. z przepracowania i codziennej rutyny. Z tym zjawiskiem zaczynają walczyć pracodawcy, oferując dzień pracy zdalnej, albo roczny urlop, który pracownik może wykorzystać na długą podróż w dalekie rejony świata. A gdyby taka podróż nigdy się nie skończyła, a zarobki były lepsze niż stacjonarne? Pracę z nieskończonymi wakacjami łączą właśnie współcześni nomadzi, których do 2025 roku ma być już ponad miliard na całym świecie.

Pracownika zatrudni sztuczna inteligencja

05-07-2017
Na rynek pracy wchodzą młodzi, dla których tradycyjne CV jest przestarzałą formułą. W poszukiwaniu talentów rekruterzy sięgają więc po nowe technologie - informuje "Puls Biznesu".

Jak badać opinie pracowników i dlaczego warto?

05-07-2017
Narzekanie pracowników na pracę nie jest, jak chciałoby wielu pracodawców, jedynie przejawem złośliwości, na który nie warto zwracać uwagi. Negatywne przekonania pracowników wobec pracy mają poważne konsekwencje ekonomiczne. W 2016 roku Instytut Gallupa oszacował całkowite straty dla niemieckiej gospodarki, wynikające z braku zaangażowania w pracę, na astronomiczną kwotę od 140 do 190 miliardów euro, czytamy na stronie Rynekpracy.pl.

Współdzielone biura zmieniają rynek - w Polsce już 200 przestrzeni coworkingowych

19-06-2017
Biura coworkingowe umożliwiają freelancerom, start-upom i przedstawicielom wolnych zawodów pracę we wspólnej, wynajętej przestrzeni biurowej. Plusy takiego rozwiązania zaczynają dostrzegać też duże firmy i korporacje. Na całym świecie działa ok. 11 tys. biur coworkingowych, a pod koniec tego roku ich liczba ma wzrosnąć o kolejne 2,5 tys. Polski rynek dopiero raczkuje, ale również notuje dynamiczne wzrosty.

W 2020 r. 40 proc. osób będzie samozatrudnionych

16-06-2017
Cyfrowa rewolucja sprawia, że rozwija się nowy trend: otwarta gospodarka. W 2020 roku blisko 40 proc. pracowników będzie samozatrudnionych. Zmiany wymagają od organizacji przystosowania się i odmiennego sposobu zarządzania. Wyzwaniem będzie też zabezpieczenie środowiska cyfrowego.
1  2  3  4  5    9

Produkty polecane

Świadectwo pracy na nowych zasadach oraz inne zmiany w prawie pracy w 2017 r.

Od 1.01.2017 r. w sposób istotny zmieniły się zasady wydawania i wypełniania świadectwa pracy....
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Stan prawny na 24 stycznia 2017 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie z dniem: KODEKS PRACY: 12...
Cena: 63.00
Promocja: 31.50 zł

Dochodzenie roszczeń związanych z mobbingiem, dyskryminacją i molestowaniem

W książce w sposób kompleksowy przedstawiono problematykę dochodzenia roszczeń związanych z...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł