Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Trendy HR

90 dni na onboarding - 10 rad z Microsoftu!

21-07-2017
Microsoft nie pozostawia nowo zatrudnionych samym sobie. Firma przygotowała dla nich 90-dniowy program wdrażania. Podejmuje w związku z tym różne działania, zarówno na szczeblu globalnym, jak i lokalnym, których celem jest zapalenie pracownika do efektywnej pracy i zaangażowania. Wyniki badań pokazują, że starania przynoszą oczekiwane rezultaty - dowiedz się, jakie 10 zasad dotyczących wdrożenia nowych pracowników sprawdziło się w Microsofcie!

Czy wciąż warto organizować wyjazdy integracyjne?

20-07-2017
Plaże słonecznej Hiszpanii oraz Paryż. Te miejsca Grupa Kapitałowa Specjał z branży FMCG uznała jako najlepsze dla zorganizowania wyjazdu integracyjnego dla swoich pracowników. Choć na zagraniczne wyprawy pozwolić mogą sobie tylko najbogatsi, to idea wspólnej zabawy i szkoleń cały czas jest na topie. Polskie firmy chętnie organizują wyjazdy poza miasta, gdzie jest zieleń, cisza i spokój, informuje "Puls HR".

Boom na magazynierów i kierowców!

20-07-2017
Rozwijający się rynek usług przyspiesza wzrost branży logistycznej. Oznacza to, że coraz większe będzie też zapotrzebowanie na kadrę, przede wszystkim pracowników operacyjnych – kierowców i magazynierów. W III kwartale tego roku wzrost zatrudnienia przewiduje co siódmy przedsiębiorca z sektora transport/logistyka. Pracodawcy kuszą pracowników stabilnym zatrudnieniem, wsparciem w podnoszeniu kwalifikacji i pakietami socjalnymi.

5 błędów w urządzeniu Twojego open space

19-07-2017
Polskie firmy coraz częściej stawiają na otwarte przestrzenie. Często jednak zdarza się, że open space nie jest dopasowany do potrzeb pracowników. Komfort pracy w takich warunkach może spaść o blisko 30 proc., o 15 proc. obniża się efektywność pracowników. Co trzeci specjalista kończy zaś swoje projekty w domu ze względu na brak możliwości skoncentrowania się w miejscu pracy. Poznaj 5 najczęściej popełnianych błędów w procesie urządzania biura typu open space!

Rynek nowego pracownika - przewodnik dla małych i średnich firm

19-07-2017
Największe wyzwania w pracy specjalistów kadrowo-płacowych to rekrutacja odpowiednio wykwalifikowanych kadr. Tak uważa połowa respondentów badania przeprowadzonego przez Sage w Polsce oraz 88% HR-owców w USA i Wielkiej Brytanii . Czy pozyskanie pracownika na polskim rynku będzie coraz trudniejsze?

Nie chcesz wracać po urlopie? Zostań cyfrowym nomadą!

18-07-2017
Egzotyczne wakacje raz w roku przy intensywnej pracy w dużej korporacji to zdecydowanie za mało. Coraz częściej mamy do czynienia z wypaleniem zawodowym wynikającym m.in. z przepracowania i codziennej rutyny. Z tym zjawiskiem zaczynają walczyć pracodawcy, oferując dzień pracy zdalnej, albo roczny urlop, który pracownik może wykorzystać na długą podróż w dalekie rejony świata. A gdyby taka podróż nigdy się nie skończyła, a zarobki były lepsze niż stacjonarne? Pracę z nieskończonymi wakacjami łączą właśnie współcześni nomadzi, których do 2025 roku ma być już ponad miliard na całym świecie.
1  2  3  4  5    33

Produkty polecane

System prawa pracy. TOM IV. Indywidualne prawo pracy. Pozaumowne stosunki pracy

W tomie IV Systemu prawa pracy przedstawione zostały zagadnienia dotyczące pozaumownych stosunków...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł

Psychologia dla trenerów

Ostatnimi czasy zawód trenera zdobył sobie ogromną popularność i jednocześnie uznanie społeczne....
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

Świadectwo pracy na nowych zasadach oraz inne zmiany w prawie pracy w 2017 r.

Od 1.01.2017 r. w sposób istotny zmieniły się zasady wydawania i wypełniania świadectwa pracy....
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł