Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Zarządzanie

Czy wciąż warto organizować wyjazdy integracyjne?

20-07-2017
Plaże słonecznej Hiszpanii oraz Paryż. Te miejsca Grupa Kapitałowa Specjał z branży FMCG uznała jako najlepsze dla zorganizowania wyjazdu integracyjnego dla swoich pracowników. Choć na zagraniczne wyprawy pozwolić mogą sobie tylko najbogatsi, to idea wspólnej zabawy i szkoleń cały czas jest na topie. Polskie firmy chętnie organizują wyjazdy poza miasta, gdzie jest zieleń, cisza i spokój, informuje "Puls HR".

Zarządzaj personelem w oparciu o dowody!

07-07-2017
Oparta na wcześniejszych osiągnięciach w obszarze medycyny, perspektywa zarządzania opartego na dowodach (lub zarządzania opartego na faktach - EBMgt, ang. evidence-based management) to służący lepszemu podejmowaniu decyzji system praktyk zarządczych czerpiących w wymiarze praktycznym i koncepcyjnym z wiedzy naukowej. EBMgt to praktyka i filozofia zarządzania wynikająca z rozpoznania, że metoda naukowa oferuje wyjątkowe w porównaniu z innymi perspektywami poznawczymi narzędzia zrozumienia i przewidywania rzeczywistości, również organizacyjnej.

Jak badać opinie pracowników i dlaczego warto?

05-07-2017
Narzekanie pracowników na pracę nie jest, jak chciałoby wielu pracodawców, jedynie przejawem złośliwości, na który nie warto zwracać uwagi. Negatywne przekonania pracowników wobec pracy mają poważne konsekwencje ekonomiczne. W 2016 roku Instytut Gallupa oszacował całkowite straty dla niemieckiej gospodarki, wynikające z braku zaangażowania w pracę, na astronomiczną kwotę od 140 do 190 miliardów euro, czytamy na stronie Rynekpracy.pl.

Każdy wiek ma swoje kryzysy - 3 etapy rozwoju pracownika

30-06-2017
Jak rozwija się człowiek dorosły? Na jakich etapach rozwoju pracownika pojawiają się kryzysy? Jak dział HR może wesprzeć pracowników w tych kluczowych dla nich, jak i dla firmy momentach? Przeczytaj fragment artykułu z lipcowego "Personelu Plus".

Czego o zarządzaniu zespołem może nauczyć nas Andrzej Blikle

19-06-2017
W firmie zarządzanej w modelu turkusowym nie ma kierowników ani dyrektorów, sztywnej hierarchii ani rozmów oceniających. Pracownicy sami wyznaczają sobie zadania i cele, a potem rozliczają się z nich między sobą. Dzięki temu mają poczucie współodpowiedzialności, a firma osiąga znakomite wyniki. Turkusowe zarządzanie cieszy się na świecie rosnącą popularnością, ale polskie przedsiębiorstwa jeszcze nie są na to gotowe – potrzebne jest większe zaufanie społeczne i zmiana pokoleniowa na rynku pracy.

Łódź: 26 tys. zł na start własnej firmy dla absolwentów szkół zawodowych

16-06-2017
230 absolwentów łódzkich szkół zawodowych może otrzymać bezzwrotną dotację w wysokości 26 tys. zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – poinformował w piątek wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. Na program wsparcia przeznaczono ponad 5 mln zł.
1  2  3  4  5    73

Produkty polecane

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Książka zawiera kompleksowe omówienie nadzwyczajnego sposobu ustania stosunku pracy – rozwiązania...
Cena: 152.90
Promocja: 0.00 zł

Zagadnienia prawne i ekonomiczne dotyczące umów ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenia na życie w ostatnich latach podlegały dynamicznemu rozwojowi. Przede wszystkim...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Dochodzenie roszczeń związanych z mobbingiem, dyskryminacją i molestowaniem

W książce w sposób kompleksowy przedstawiono problematykę dochodzenia roszczeń związanych z...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł