Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Czas pracy

Zakaz handlu w niedziele gotowy. Od marca pierwsze ograniczenia

11-01-2018
To już pewne: od 1 marca zakupy zrobimy tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele handel będzie mocno ograniczony, ale zakupy będzie można zrobić np. w internecie i w sklepach, w których za ladą staną właściciele. Całkowity zakaz handlu w niedziele zacznie obowiązywać w 2020 roku. Sejm poparł wczoraj senackie poprawki do ustawy ograniczającej handel w niedziele.

Projekt: ważne zmiany dla pracowników, którzy mają niepełnosprawne dzieci

10-01-2018
Elastyczne formy zatrudnienia dla rodziców niepełnosprawnych dzieci, dłuższy zasiłek opiekuńczy oraz zmiany dotyczące warsztatów terapii zajęciowej – tak rząd chce wspierać rodziny z osobami niepełnosprawnymi.

Czy pracownik chory 6 stycznia też dostanie dodatkowe wolne?

07-01-2018
Święto Trzech Króli (6 stycznia) wypadło w 2018 roku w sobotę. Pracodawca musi oddać za nie inny dzień wolny – tak stanowi kodeks pracy. Czy pracownik, który był w tym dniu na zwolnieniu lekarskim, również ma do niego prawo? A co, w sytuacji gdy ktoś rozchoruje się w ten dodatkowy dzień wolny wyznaczony za sobotę?

Rodzic niepełnosprawnego dziecka będzie mógł pracować zdalnie

04-01-2018
Elastyczne zatrudnienie ma być bardziej dostępne dla rodziców niepełnosprawnych dzieci. MRPiPS przygotowuje nowelizację Kodeksu pracy, która ułatwi im łączenie pracy z opieką nad dziećmi.

Już wkrótce dodatkowy dzień wolny od pracy

31-12-2017
Początek 2018 r. przynosi pracownikom jeden dodatkowy dzień wolny. Święto Trzech Króli (6 stycznia) wypada bowiem w sobotę. To oznacza, że pracodawca musi za ten dzień udzielić pracownikom wolnego w innym terminie.

O czym pracodawca musi pamiętać na przełomie roku?

29-12-2017
Na przełomie lat kalendarzowych pracodawców obciążają liczne obowiązki. Wynikają one z przepisów prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatkowych. Część z nich wiąże się z przeliczeniami w związku z nową kwotą minimalnego wynagrodzenia. Oto lista 10 spraw, których nie można zaniedbać w grudniu i styczniu!
1  2  3  4  5    150

Produkty polecane

Kodeks pracy. Komentarz

Kolejne, 7. wydanie cieszącego się największym uznaniem czytelników komentarza do kodeksu pracy...
Cena: 299.00

Meritum Ubezpieczenia Społeczne 2017 [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK PDF]

Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami...
Cena: 203.92
Promocja: 0.00 zł

Zarządzanie kompetencjami. Teoria i praktyka

W ostatnim czasie wzrasta zainteresowanie kompetencjami zarówno pracowników, jak i zespołów, ich...
Cena: 99.00