Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Grupy pracowników

Po zniesieniu limitu składek ZUS specjaliści uciekną z Polski?

20-03-2018
Zniesienie limitu podstawy składek ZUS to w pewnym sensie kolejny podatek nakładany na najlepiej zarabiających podatników. Zmiana może mieć dodatkowy skutek w postaci odpływu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z polskiego rynku pracy - obawia się tego co trzecia firma.

Zakaz handlu: pomoc rodziny tylko okazjonalnie - czyli jak często?

19-03-2018
Właściciel sklepu musi sam stanąć za ladą, jeśli chce handlować w niedziele objęte zakazem. Okazjonalnie i nieodpłatnie może mu pomóc rodzina. Zapytaliśmy Państwową Inspekcję Pracy, jak to rozumieć - czy każda niedziela objęta zakazem to wciąż tylko okazjonalna pomoc?

Zakaz handlu dotyczy też pracowników na zleceniach

16-03-2018
W niedzielę 18 marca po raz kolejny zamknięta będzie większość sklepów. Pierwsze kontrole Państwowej Inspekcji Pracy pokazały, że nie wszyscy właściciele sklepów pamiętali, iż zakaz pracy dotyczy nie tylko zatrudnionych na umowy o pracę, ale także umów zlecenia. Jeśli przedsiębiorcy chcą otworzyć sklepy, muszą sami stanąć za ladą.

Inspektorzy pracy nie chcą pracować w niedziele

14-03-2018
Ustawa ograniczająca handel w niedziele przyznała prawo do wolnych niedziel tysiącom pracowników związanych z handlem. Jest jednak grupa, która właśnie w niedziele ruszyła do pracy. To kontrolerzy Państwowej Inspekcji Pracy. Związkowcy z PIP buntują się i apelują o zmiany w planowaniu kontroli.

Inspektor pracy ujawni, czym zajmuje się jego rodzina

13-03-2018
Sejmowa Komisja do Spraw Petycji proponuje, aby dodać do ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy zapisy, które pomogą tak wyznaczać kontrolerów, aby inspektor pracy nie mógł kontrolować firmy, w której ktoś z jego rodziny np. szkolił pracowników z BHP lub prowadził inne działania pokrywające się z zakresem prowadzonej przez niego kontroli.

Zakaz handlu - czy pracownicy na pewno zyskają?

09-03-2018
Pracodawcy i analitycy ostrzegają: zamknięcie sklepów w niedziele spowoduje zwolnienia. Resort pracy zapewnia, że ustawa nie będzie miała negatywnego wpływu na zatrudnienie. Czas pokaże, kto ma rację. Warto jednak już teraz przyglądnąć się szacunkom.
1  2  3  4  5    554

Produkty polecane

Obniżenie wieku emerytalnego

Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat ochrony przedemerytalnej, ze szczególnym...
Cena: 199.00
Promocja: 179.10 zł

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Książka zawiera kompleksowe omówienie nadzwyczajnego sposobu ustania stosunku pracy - rozwiązania...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

Konkursy na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki w świetle nowych regulacji prawnych

W publikacji Konkursy na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki w świetle nowych regulacji...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł