Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Stosunek pracy

Do 31 maja czas na I ratę odpisu na ZFŚS

14-05-2018
Równowartość dokonanych odpisów i zwiększeń na 2018 r. pracodawca przekazuje na rachunek bankowy ZFŚS w terminie do dnia 30 września. Do 31 maja ma jednak obowiązek przekazać kwotę stanowiącą co najmniej 75 proc. równowartości odpisu ustalonego na 2018 r.

Monika Gładoch o najpilniejszych zmianach w Kodeksie pracy

07-05-2018
Polski Kodeks pracy, pomimo wielu modyfikacji, pozostaje aktem sprzed kilku dekad, z innej epoki. Jego język jest przestarzały, a regulacje nie pozwalają firmom nowocześniej funkcjonować - uważa Prof. UKSW dr hab. Monika Gładoch i wskazuje obszary, które trzeba zmienić, aby dostosować przepisy do aktualnych potrzeb pracodawców i pracowników.

Borelioza może być uznana za chorobę zawodową

26-04-2018
Występowanie warunków szkodliwych dla zdrowia zarówno w środowisku pracy, jak i poza środowiskiem zawodowym nie wyklucza ustalenia, że rozpoznana choroba zawodowa była spowodowana jednak warunkami pracy narażającymi pracownika na jej powstanie - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie.

Pracodawca odpowiada za śmierć pracownika, bo źle dobrał ogrzewanie

11-04-2018
Pracodawca odpowiada za śmierć pracownika wskutek zaczadzenia, bo zamontował ogrzewanie gazowe w kontenerze socjalnym, który nie był do tego przystosowany. Od odpowiedzialności nie uwalnia go przeszkolenie pracownika w zakresie użytkowania promiennika – stwierdził Sąd Apelacyjny w Lublinie.

Powstaje obywatelski projekt ustawy o ochronie sygnalistów

06-04-2018
W Polsce sygnalista wciąż kojarzy się z donosicielem. Niesłusznie - przekonują eksperci i podkreślają, że firmy, które wprowadzają mechanizmy zgłaszania nieprawidłowości, osiągają wymierne korzyści. Osoby, które reagują na nieprawidłowości w miejscu pracy, nie mają w Polsce właściwej ochrony prawnej. Organizacje społeczne chcą to zmienić.

Nowy kodeks pozwoli zwolnić kobietę w ciąży. Kosiniak-Kamysz: to naganne

30-03-2018
W kodeksie pracy może dojść do rewolucyjnych zmian. Planowana jest praktycznie całkowita likwidacja zatrudnienia cywilnoprawnego, czyli obecnych zleceń, zmiany w rozwiązywaniu umów i urlopach oraz czasie wolnym w godzinach pracy. Ochronę mogą również stracić kobiety w ciąży.
1  2  3  4  5    92

Produkty polecane

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Książka zawiera kompleksowe omówienie nadzwyczajnego sposobu ustania stosunku pracy - rozwiązania...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

Zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy

Monografia to pierwsza na polskim rynku publikacja, która w sposób kompleksowy porusza zagadnienie...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Umowa o pracę a umowa o zatrudnienie

Zamieszczone w książce opracowania dotyczą różnych aspektów problematyki związanej z podstawami...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł