Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Urlopy i zwolnienia od pracy

Powrót z urlopu bez stresu!

30-08-2017
Kilka pierwszych dni po powrocie dobrze jest przeznaczyć na stopniowe wdrożenie się w obowiązki. Praca w powolnym trybie, przez 2–3 dni pozwoli zachować wakacyjną energię na dłużej. Coraz więcej firm podejmuje działania, które mają zminimalizować stres u pracowników i pomóc im zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Szwajcaria: będzie referendum o urlopie ojcowskim

11-08-2017
W Szwajcarii odbędzie się referendum w sprawie przyznania ojcom nowo narodzonych dzieci co najmniej 20 dni płatnego urlopu. Obecnie szwajcarscy ojcowie mogą z reguły liczyć tylko na jeden - dwa dni. Decydują o tym ich pracodawcy.

Czy plan urlopów to to samo co urlop wykonany?

02-08-2017
Jak wskazuje sama nazwa plan urlopów służy zaplanowaniu wypoczynku poszczególnych pracowników, którzy z odpowiednim wyprzedzeniem (przeważnie do końca grudnia) przedstawiają pracodawcy terminy wykorzystania urlopu w następnym roku. W jaki sposób ewidencjonować wykorzystane dni urlopu? Na pytanie odpowiada Katarzyna Pietruszyńska, ekspertka Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Inspekcja kontroluje urlopy w Biedronce

27-07-2017
Państwowa Inspekcja Pracy sprawdza zarzuty o nieprawidłowości w udzielaniu urlopów i przesuwaniu wypoczynku pracowników na jesień, informuje "Rzeczpospolita".

Ciąża w czasie urlopu rodzicielskiego - jakie ma konsekwencje?

26-07-2017
Dowiedz się, jakie konsekwencje dla pracownika i pracodawcy ma zajście przez pracownicę w ciążę podczas urlopu rodzicielskiego. Zagadnienie wyjaśnia Katarzyna Pietruszyńska, ekspertka Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Wniosek o urlop bywa wiążący

13-07-2017
Wyrazem podporządkowania etatowca pracodawcy jest m.in. brak możliwości rozpoczęcia wypoczynku bez zgody przełożonego. Przepisy przewidują jednak kilka przypadków, gdy odmowa udzielenia urlopu byłaby ewidentnym złamaniem prawa, informuje "Rzeczpospolita".
1  2  3  4  5    230

Produkty polecane

MERITUM Ubezpieczenia społeczne 2017

Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami...
Cena: 228.00
Promocja: 114.00 zł

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Stan prawny na 24 stycznia 2017 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie z dniem: KODEKS PRACY: 12...
Cena: 63.00
Promocja: 31.50 zł

Kodeks pracy. Przepisy

Publikacja zawiera tekst ustawy – Kodeks pracy wraz z przepisami ją wprowadzającymi. Artykuły...
Cena: 13.90
Promocja: 12.51 zł