Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Zatrudnienie

Pracodawca, który zatrudnia pracownika, będzie mógł zawiesić działalność

09-03-2018
Do tej pory zawiesić działalność gospodarczą mógł jedynie przedsiębiorca, który nie zatrudnia pracowników. Prawo przedsiębiorców rozszerzy tę możliwość także na przedsiębiorcę, który ma pracowników, ale pod warunkiem, że w momencie zawieszenia działalności przebywają na urlopach związanych z rodzicielstwem.

Nowa umowa w rolnictwie bez gwarancji minimalnej pensji

06-03-2018
Już wkrótce rolnicy będą mogli zatrudniać pomocników do prac przy zbiorach na podstawie nowych umów. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi szacuje, że z tej formy zatrudnienia skorzysta ok. 0,5 mln osób rocznie, także tych zza wschodniej granicy.

BCC o nowym kodeksie pracy: brakuje zachęt do zawierania umów o pracę

02-03-2018
Business Centre Club komentuje planowane zmiany w kodeksie pracy i podkreśla, że bez regulacji zachęcających do rozwoju biznesu, miejsca pracy nie będą tworzone. Tymczasem, zdaniem pracodawców, szereg propozycji zmian biegnie dokładnie w odwrotnym kierunku.

Pracodawcy: nowy kodeks pracy to powrót do niechlubnych czasów PRL

27-02-2018
Za dwa tygodnie Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy przedstawi ostateczne propozycje nowych kodeksów pracy, które miały być odpowiedzią na potrzeby rynku pracy XXI wieku. Tymczasem w przepisach pojawiają się pojęcia znane z czasów PRL, oraz takie, które mogą naruszać Konstytucję.

Ostatni moment na przekazanie PIT-11 pracownikom

26-02-2018
Płatnicy składek muszą do 28 lutego przygotować zatrudnionym PIT-11, czyli informację o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy. Dla wielu podatników formularz ten stanowi podstawę dokonania rozliczenia rocznego.

27 zawodów, na które czeka praca w 2018 roku

23-02-2018
Problemy ze znalezieniem pracowników będą się nasilać. Na rynku będzie brakować zarówno specjalistów, jak i wykwalifikowanych robotników. W badaniu Barometr zawodów 2018 wskazano te zawody, w których deficyty pracowników są największe oraz 6 zawodów, którym najtrudniej będzie znaleźć zatrudnienie. Sprawdź, czy należysz do którejś z grup.
1  2  3  4  5    369

Produkty polecane

Tutoring jako spotkanie. Historie indywidualnych przypadków

Czym jest tutoring? Skąd bierze się rosnąca popularność tej formy edukacji spersonalizowanej?...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Zarządzanie kompetencjami. Teoria i praktyka

Jakie są różnice między kompetencjami a kwalifikacjami? Które kompetencje są kluczowe? Jak...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Obniżenie wieku emerytalnego

Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat ochrony przedemerytalnej, ze szczególnym...
Cena: 199.00
Promocja: 179.10 zł