Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

PPK jednak nie od stycznia 2019 roku

2018-04-26
Lepiej zrobić to porządnie, niż szybko – zwłaszcza, że Pracownicze Plany Kapitałowe mają też odbudować zaufanie do systemu emerytalnego nadszarpnięte przez OFE – powiedział w środę w siedzibie Pracodawców RP Paweł Borys. Projekt ustawy powinien trafić do Sejmu pod koniec czerwca, a to oznacza, że zmiany wejdą nie 1 stycznia 2019 r., lecz w połowie przyszłego roku.
Ubezpieczenia

Szef PIP: Nieliczne sklepy łamią zakaz handlu w niedziele

2018-07-15
Z raportu Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że tylko 7 proc. skontrolowanych sklepów nie zastosowało się do ograniczenia handlu w niedziele i według szefa PIP Odsetek łamiących zakaz pracy w handlu w niedzielę będzie spadał.

HR compliance – zło konieczne czy szansa?

2018-07-02
Zmiany są wszędzie – od postępu techno­logicznego po wymagania dotyczące zgodności HR z wymogami prawa. Organizacje, aby przetrwać, muszą się do tych zmian dostosować. Wytworzenie w organizacji kultury przestrzegania prawa oraz właściwie prowadzony HR compliance mogą przyspieszyć rozwój organizacji, zwiększyć jej konkurencyjność i rentowność.
HR

Zatrudnianie dzieci i młodzieży na szczególnych zasadach

2018-06-28
Wakacje to nie tylko okres wypoczynku. Młodzież coraz częściej wykorzystuje wolne od nauki na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Pracodawcy muszą pamiętać, że kodeks pracy otacza tę grupę szczególną ochroną i precyzyjnie określa zasady zatrudniania niepełnoletnich pracowników.
Kadry
Więcej

Praca w trakcie urlopu macierzyńskiego

2018-06-29
Przepisy prawa pracy nie wskazują wprost, iż w okresie urlopu macierzyńskiego pracownik może świadczyć pracę. Inaczej jest w przypadku urlopu rodzicielskiego oraz urlopu wychowawczego. Czy można więc pracować w trakcie urlopu macierzyńskiego?

Obowiązki pracodawcy w czasie upału

2018-06-08
Badania dowodzą, że najlepiej pracujemy, gdy temperatura wynosi 18-20°C. W szczególności zasada ta dotyczy czynności tak istotnej jak praca. Przepisy prawa nakładają na pracodawców określone obowiązki w związku z wysokimi temperaturami. Pracownicy mają zaś prawo do wykonywania pracy w warunkach bezpiecznych i higienicznych.

Po śmierci zleceniobiorcy jego spadkobierca dostanie zasiłek chorobowy

2018-05-30
Zdarza się, że po śmierci pracownika pozostają niewypłacone różne świadczenia, w tym także zasiłek chorobowy czy świadczenie rehabilitacyjne. Podobnie może się zdarzyć w przypadku świadczeń należnych zleceniobiorcy. Ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych wyjaśnia, co pracodawca czy zleceniodawca powinni zrobić z takimi świadczeniami.
Ubezpieczenia

Dla kogo zasiłek opiekuńczy?

2018-05-07
Zasiłek opiekuńczy przysługuje zarówno na dziecko zdrowe, o ile nie ukończyło 8 lat życia, jak i dziecko chore - do ukończenia przez nie 14. roku życia. Małgorzata Skibińska, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych wyjaśnia, kto i w jakiej sytuacji może z niego skorzystać.
Kadry
Więcej
Więcej