Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Kiedy wysokość wynagrodzenia członka zarządu w spółce z o.o. podlega ograniczeniom?

Co do zasady kwestia wynagrodzenia członka zarządu w spółce z o.o. jest wewnętrzną sprawą spółki i nie podlega ograniczeniu.

Czy kwota wynagrodzenia członka zarządu w spółce z o.o. podlega ograniczeniu?

 

Co do zasady kwestia wynagrodzenia członka zarządu w spółce z o.o. jest wewnętrzną sprawą spółki i nie podlega ograniczeniu. Jedynie w spółkach publicznych (z udziałem Skarbu Państwa lub samorządu) wynagrodzenia zarządu mogą być limitowane.

 

Zasada swobody umów oznacza, że członek zarządu może zarabiać dowolne kwoty. Zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 353[1] ustawy z 23.04.1964 r. Kodeks cywilny strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego. Co do zasady zatem wysokość wynagrodzenia członka zarządu może być określona dowolnie.

W przypadku niektórych spółek zastosowanie może jednak znaleźć ustawa z 9.06.2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami lub ustawa z 3.03.2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi. Przepisy te dotyczą spółek z dużym udziałem środków publicznych (Skarbu Państwa lub samorządu). Wynagrodzenia członków zarządu w takich spółkach są limitowane.

  Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów Sprawdź 

lista dokumentów

Produkty polecane

Wynagrodzenie za pracę i inne świadczenia płacowe ze stosunku pracy. Część 1

Przystępny przewodnik po zagadnieniach związanych z naliczaniem płac pomoże w rozwiązaniu...
Cena: 169.00
Promocja: 152.10 zł

Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 1. Prawo oświatowe i system oświaty - z serii MERITUM

  Procedury Publikacja zawiera zbiór ponad 50 procedur stosowanych w szkołach, przedszkolach,...
Cena: 199.00
Promocja: 179.10 zł

Zbiorowe prawo zatrudnienia

Publikacja zawiera opracowania, będące efektem konferencji naukowej, dotyczące praktycznych...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

 

Czytaj kolejny
artykuł

Czy w umowie z pracownikiem samorządowym należy zawrzeć klauzulę o dopuszczalnej liczbie godzin ponad określony wymiar czasu pracy?