Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Dokumentacja płacowa

WSA: Wyższe koszty tylko za utwory, nie za czas poświęcony na ich przygotowanie

20-04-2018
Pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę, który wykonuje w jej ramach także utwory chronione prawem autorskim, może skorzystać z 50-proc. stawki kosztów uzyskania przychodów, jeżeli umowa rozróżnia wynagrodzenie za poszczególne czynności, a same prace oraz wypłacone honorarium jest w stanie udokumentować - wyjaśnił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.

Prowadzenie akt pracowniczych. Duże zmiany

14-02-2018
Ustawa, która skraca okres przechowywania dokumentacji pracowniczej, umożliwia jej elektronizację i wprowadza zasadę wypłaty wynagrodzenia na konto, została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2019 roku.

Zmiana czasu z letniego na zimowy wpływa na wynagrodzenie niektórych pracowników

26-10-2017
W najbliższy weekend w nocy z 28 na 29 października zmieni się czas z letniego na zimowy. Pracownicy na nocnej zmianie będą więc pracowali o godzinę dłużej, co stanowi pracę w godzinach nadliczbowych i wiąże się z wypłaceniem dodatkowego wynagrodzenia. Pracodawca może jednak uniknąć dodatkowych kosztów za wydłużoną pracę z powodu zmiany czasu pracy z letniego na zimowy – sprawdź, w jaki sposób.

Ponad 3,3 mln zł na m.in. staże dla studentów rzeszowskiej uczelni

19-09-2017
Ponad 3,3 mln zł przeznaczy WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa na płatne staże dla studentów oraz rozwój Akademickiego Biura Karier. Uczelnia na realizację trzech projektów otrzymała pieniądze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Jaką stawkę zastosować do kosztów dodatkowych?

14-09-2017
Spółka zakupiła urządzenie od kontrahenta z UE . Dodatkowo otrzymała fakturę za koszty przyjazdu specjalisty tj. przelot lotniczy, nocleg, gastronomia. Koszty z dodatkowej faktury powiększą wartość WNT.

Wnioski o 500 plus na nowy okres już od 1 sierpnia

21-07-2017
Korzystanie ze świadczenia wychowawczego w zbliżającym się okresie zasiłkowym wymaga złożenia nowego wniosku. Będzie to możliwe już od 1 sierpnia. Od tego dnia można ubiegać się także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres, informuje Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.
1  2  3  4  5    453

Produkty polecane

Zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy

Monografia to pierwsza na polskim rynku publikacja, która w sposób kompleksowy porusza zagadnienie...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Książka zawiera kompleksowe omówienie nadzwyczajnego sposobu ustania stosunku pracy - rozwiązania...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

MERITUM HR

Meritum HR to profesjonalny i kompleksowy poradnik z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W...
Cena: 230.00
Promocja: 207.00 zł