Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Wynagrodzenia

Zmiana czasu z letniego na zimowy wpływa na wynagrodzenie niektórych pracowników

26-10-2017
W najbliższy weekend w nocy z 28 na 29 października zmieni się czas z letniego na zimowy. Pracownicy na nocnej zmianie będą więc pracowali o godzinę dłużej, co stanowi pracę w godzinach nadliczbowych i wiąże się z wypłaceniem dodatkowego wynagrodzenia. Pracodawca może jednak uniknąć dodatkowych kosztów za wydłużoną pracę z powodu zmiany czasu pracy z letniego na zimowy – sprawdź, w jaki sposób.

Solidarność: upadłość Praktikera otwiera drogę do wypłaty części zaległych wynagrodzeń z FGŚP

29-09-2017
Ogłoszona 18 września upadłość spółki Praktiker Polska otwiera drogę do wypłaty pracownikom tej firmy części zaległych wynagrodzeń przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych – podali związkowcy z Solidarności, którzy od wielu miesięcy interweniowali ws. poszkodowanej załogi Praktikera.

Roboty podwyższą ci pensję

27-09-2017
Już 60 proc. dużych i średnich firm ma problemy ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, ale nie zamierzają podnosić wynagrodzeń. Wciąż jeszcze nie mogą pogodzić się z faktem, ze muszą walczyć o fachowców, bo jest ich na rynku pracy za mało - pisze w środę "Gazeta Polska Codziennie".

Bez wyższych płac utykamy w roli kraju peryferyjnego, montowni i call center

25-09-2017
Wzrost płac jest gospodarce potrzebny. Bez wyższych płac utykamy w obecnej roli: kraju peryferyjnego zglobalizowanej gospodarki, montowni i call center Europy Zachodniej - przekonuje Łukasz Komuda, ekspert Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i redaktor portalu Rynekpracy.org.

Rosja: strajk głodowy górników zwolnionych z kopalni złota

19-09-2017
Około 20 górników w rosyjskim Kraju Zabajkalskim rozpoczęło strajk głodowy po zwolnieniach w kopalni złota - poinformowały w poniedziałek media. Górnicy protestują, ponieważ po zwolnieniach, które objęły około 500 osób, nie wypłacono im obiecanych pensji.

Sprawdź, czy wymaganie konta bankowego do wpłaty pensji jest zgodne z prawem

13-09-2017
Pracodawca nie może wymagać od zatrudnionego, aby ten założył konto bankowe, na które będzie wpływało wynagrodzenie. Nalegając na to, łamie prawo. Wówczas poszkodowany może zgłosić sprawę Państwowej Inspekcji Pracy i ubiegać się o odszkodowanie. W wyjątkowych sytuacjach za uporczywość grozi szefowi nawet sprawa karna.
1  2  3  4  5    506

Produkty polecane

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Prezentowany podręcznik w założeniu stanowi kompleksowy obraz dwóch dyscyplin prawa związanych z...
Cena: 79.00

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Stan prawny na 24 stycznia 2017 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie z dniem: KODEKS PRACY: 12...
Cena: 63.00
Promocja: 31.50 zł

Kodeks pracy. Przepisy

Publikacja zawiera tekst ustawy – Kodeks pracy wraz z przepisami ją wprowadzającymi. Artykuły...
Cena: 13.90
Promocja: 12.51 zł