Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Wynagrodzenia

Koniec wypłat pensji w kasie firmy

11-01-2018
10 stycznia Sejm przyjął ustawę, która wprowadza 3 ważne zmiany: zasadę bezgotówkowej formy wypłaty wynagrodzenia, krótszy okres przechowywania dokumentacji pracowniczej oraz możliwość prowadzenia jej w formie elektronicznej.

Darmowa aplikacja do mierzenia nierówności płac już dostępna

09-01-2018
MRPiPS przygotowało dla pracodawców proste narzędzie do badania różnic w wynagrodzeniach pracowników. Statystycznie bowiem kobieta, wykonując taką samą lub porównywalną pracę co mężczyzna, zarabia od niego mniej, a im wyższe stanowisko, tym różnica jest większa. Aplikacja pomoże pracodawcom sprawdzić, czy za taką samą pracę wynagradzają w równy sposób.

Pracodawcy i związkowcy chwalą prezydenckie weto ws. limitu składek ZUS

08-01-2018
Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie będzie ważnym testem, jak Trybunał podchodzi do kwestii dialogu społecznego w procesie legislacyjnym - mówi Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Zniesienie limitu składek ZUS sprawdzi Trybunał Konstytucyjny

05-01-2018
Prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw - to nowelizacja znosząca tzw. limit trzydziestokrotności.

Niskie płace w budownictwie. Co trzeci pracownik z minimalnym wynagrodzeniem

05-01-2018
Prawie 1,5 mln polskich pracowników dostawało w 2016 roku minimalne wynagrodzenie – to 13 proc. wszystkich zatrudnionych. Zdecydowanie gorzej wyglądają płace w budownictwie, tu aż 31 proc. zatrudnionych otrzymywało najniższą pensję.

Jak zarabiali Polacy w 2017 roku?

02-01-2018
W warmińsko-mazurskim prawie połowa pracowników zarabiała w minionym roku 2000-3000 zł, ale jest w Polsce miejsce, w którym blisko co dziesiąty zatrudniony ma pensję ponad 10.000 zł. Sytuacja ekonomiczna w Polsce sprzyja podwyżkom, wiele jednak zależy od regionu.
1  2  3  4  5    507

Produkty polecane

Obniżenie wieku emerytalnego

Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat ochrony przedemerytalnej, ze szczególnym...
Cena: 199.00

Kodeks pracy. Przepisy

Publikacja zawiera tekst ustawy – Kodeks pracy wraz z przepisami ją wprowadzającymi. Artykuły...
Cena: 13.90
Promocja: 12.51 zł

MERITUM Bezpieczeństwo i higiena pracy

Nowości w wydaniu 2017: omówienie zmienionych regulacji Kodeksu pracy dotyczących obowiązkowych...
Cena: 259.00