Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Wynagrodzenia

Wnioski o 500 plus na nowy okres już od 1 sierpnia

21-07-2017
Korzystanie ze świadczenia wychowawczego w zbliżającym się okresie zasiłkowym wymaga złożenia nowego wniosku. Będzie to możliwe już od 1 sierpnia. Od tego dnia można ubiegać się także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres, informuje Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

Doprecyzowano przepisy o ochronie roszczeń pracowniczych

21-07-2017
Sejm przyjął poprawkę Senatu do ustawy, która ma poprawić ochronę roszczeń pracowniczych. Nowelizacja ustawy zakłada przyspieszenie pomocy finansowej dla pracowników, którzy stracili pracę w wyniku niewypłacalności pracodawcy.

6 milionów Polaków pracuje w sektorze przedsiębiorstw

20-07-2017
– Nominalnie płace rosną wyraźnie powyżej oczekiwań, w najszybszym tempie od 65 miesięcy. Uwzględniając jednak efekt wzrostu cen, który istotnie przyspieszył kilka miesięcy temu, realna dynamika przeciętnego wynagrodzenia nie prezentuje się równie korzystnie, jak rok temu. Liczba zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw przekroczyła zaś 6 mln, co jest rekordowym wynikiem – komentuje Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

Mediana wynagrodzeń - prawdziwy wskaźnik sytuacji na rynku

20-07-2017
GUS podał, że przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lutym br. wzrosło o 6 proc. rok do roku i 2,7 proc. w skali miesiąca, a zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 4,3 proc. w porównaniu sprzed rokiem i 0,2 proc w skali miesiąca. Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce według GUS wynosi 4508,08 zł. Dużo bardziej wiarygodna dla przeciętnego wynagrodzenia jest jednak mediana, która jest mniej wrażliwa na wartości skrajne. BCC proponuje, aby GUS podawał dane sygnalne oparte dodatkowo na medianie oraz uwzględniał dane z mikroprzedsiębiorstw.

Dodatkowe 100 mln zł na podwyżki dla pracowników ZUS?

20-07-2017
Dodatkowe 100 mln zł uzyska ZUS na podwyżki dla pracowników – dowiedziała się nieoficjalnie PAP w dwóch źródłach związanych z rządem. O środki zabiegała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w związku z trwającym w zakładzie sporem zbiorowym.

W Sosnowcu dzięki funduszom unijnym można tanio zatrudnić nianię

20-07-2017
Rekrutacja do programu "Mogę wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi" rozpoczęła się właśnie w Sosnowcu (Śląskie). Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej rodzice mogą po niższych kosztach zatrudnić nianię.
1  2  3  4  5    499

Produkty polecane

Meritum Ubezpieczenia Społeczne 2017 [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK PDF]

Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami...
Cena: 203.92
Promocja: 0.00 zł

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00

Terminowe umowy o pracę

Monografia stanowi piewsze na rynku wydawniczym kompleksowe omówienie ostatnich nowelizacji...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł