Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Rynek pracy

Wyszukaj
Analizy i opinie Aktualności Zmiany w prawie

GUS podał, ile wyniosło przeciętne wynagrodzenie w kwietniu

18-05-2018
Przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu 2018 roku wyniosło 4840,44 zł. Po raz pierwszy w 2018 roku jest niższe niż miesiąc wcześniej. Ekonomista banku Pekao Piotr Piękoś zwraca jednak uwagę, że w ujęciu rocznym płace rosły najszybciej od ponad 9 lat, nie licząc jednorazowego wyskoku w styczniu 2012 r.

Rząd przeznaczy 3 mld zł na aktywizację zawodową niepełnosprawnych

09-05-2018
Minister Elżbieta Rafalska przedstawiła w środę członkom Komitetu Społecznego Rady Ministrów projekt Krajowego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na rok 2018. Głównym celem planu jest zwiększenie zatrudnienia osób młodych i tych w wieku przedemerytalnym, kobiet oraz osób z niepełnosprawnościami, przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa zatrudnienia.

MRPiPS: bezrobocie w kwietniu rekordowo niskie

09-05-2018
Stopa bezrobocia w kwietniu br. spadła o 0,3 pkt. proc. – do 6,3 proc. - wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny. Spadek odnotowano we wszystkich województwach.

197 zawodów z łatwiejszym dostępem do polskiego rynku pracy

08-05-2018
Przedstawiciele 20 grup profesji (obejmujących aż 197 zawodów) z zagranicy szybciej dostaną zezwolenie na pracę w Polsce. Zmiana obejmie m.in. programistów aplikacji, administratorów baz danych, murarzy, elektryków, kierowców samochodów ciężarowych i pielęgniarki.

Firmy chcą zatrudniać więźniów

04-05-2018
Praca dla więźniów jest narzędziem resocjalizacyjnym, daje nie tylko konkretne umiejętności zawodowe, ale i społeczne. Na brak chętnych nie narzekamy, obecnie pracuje 36 tys. osadzonych - mówi LEX.pl dyrektor Biura Penitencjarnego CZSW płk Andrzej Leńczuk. Dodaje, że kolejnych 8 tys. skazanych mogłoby podjąć pracę w przywięziennych halach produkcyjnych.

Kiedy zaczyna się zamożność - czyli, co to znaczy dobrze zarabiać?

03-05-2018
Od 10 do 19 tys. zł netto – tyle zdaniem Polaków powinna zarabiać osoba, którą można już uznać za zamożną. W porównaniu z innymi europejskimi krajami, w Polsce takich osób wciąż jest stosunkowo niewiele. Biorąc jednak pod uwagę, że nasze społeczeństwo stopniowo się bogaci, można liczyć, że z każdym rokiem grono to będzie rosło.
1  2  3  4  5    592

Produkty polecane

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Książka zawiera kompleksowe omówienie nadzwyczajnego sposobu ustania stosunku pracy - rozwiązania...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

Wynagrodzenie za pracę i inne świadczenia płacowe ze stosunku pracy. Część 1

Przystępny przewodnik po zagadnieniach związanych z naliczaniem płac pomoże w rozwiązaniu...
Cena: 169.00
Promocja: 152.10 zł

Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przewiduje, że od 1 stycznia 2017 r.,...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł