Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Ubezpieczenia chorobowe

Jakim ubezpieczeniom podlegają zleceniobiorcy zatrudnieni w innnej firmie lub emeryci?

20-07-2017
Firmy, które zawierają umowy zlecenia z osobami, które są pracownikami innych podmiotów lub posiadają uprawnienia emerytalne, mogą mieć wątpliwości, jakie składki na ubezpieczenie społeczne muszą odprowadzać za te osoby. Wątpliwości rozjaśnia, Joanna Królikowska, ekspertka Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Stwierdzenie choroby zawodowej: poznaj prawa pracownika i obowiązki pracodawcy

05-07-2017
Stwierdzenie choroby zawodowej ma dalekosiężne konsekwencje zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy. Ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Maciej Ambroziewicz, przedstawia pełną listę praw pracownika oraz obowiązków pracodawcy, wynikających ze stwierdzenia choroby zawodowej u pracownika.

Mężczyźni myslą o pracy zamiast o zdrowiu

03-07-2017
Co roku 64 proc. Polaków zgłasza się na badania profilaktyczne. Większość stanowią jednak kobiety. Mężczyźni u lekarza pojawiają się rzadko, średnio 30 proc. z nich raz w roku lub rzadziej. Badania wykonują dopiero wtedy, gdy czują się źle. Strach przed badaniami profilaktycznymi głównie spowodowany jest obawą przed wykryciem poważnej choroby. Eksperci podkreślają, że nie tylko chodzi badania, lecz także często o zmianę stylu życia.

Zmiana formularza Zaświadczenie o stanie zdrowia

29-06-2017
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że zmianie uległ formularz Zaświadczenia o stanie zdrowia dla celów świadczeń z ubezpieczenia społecznego, wydawany przez lekarza prowadzącego leczenie.

ZUS ostrzega przed outsourcingiem

28-06-2017
Firmy zamierzające skorzystać z outsourcingu pracowniczego powinny zwrócić szczególną uwagę na skutki zawierania tego rodzaju umów, czytamy w komunikacie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Poznaj 3 rodzaje absencji chorobowej

27-06-2017
Nieobecności w pracy, usprawiedliwione czy nie, dezorganizują grafik i redukują rzeczywisty czas pracy. Ma to, rzecz jasna, negatywny wpływ na funkcjonowanie firmy. Poznaj 3 rodzaje absencji chorobowej oraz dowiedz się, jakie są metody minimalizowania ich ilości!
1  2  3  4  5    21

Produkty polecane

Ochrona roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Komentarz

W komentarzu w sposób przystępny, a jednocześnie kompleksowy, zaprezentowano skomplikowaną...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu pracowniczym

W książce poddano analizie zakaz dyskryminacji zarówno na etapie nawiązania stosunku pracy, jak i...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Kodeks pracy. Przepisy

Publikacja zawiera tekst ustawy – Kodeks pracy wraz z przepisami ją wprowadzającymi. Artykuły...
Cena: 13.90
Promocja: 12.51 zł