Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Ubezpieczenia chorobowe

SN: rolnik może brać umowy zlecenia i płacić składki do KRUS

21-03-2018
Sąd Najwyższy uchylił wyrok sądu II instancji z powodu błędnej interpretacji ustawy, której celem było unormowanie sytuacji rolników pracujących na umowach cywilno-prawnych. Otwarte pozostaje pytanie, czy do KRUS mogą należeć osoby, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą.

Nie ma ważnej umowy o pracę, gdy pracownik nie jest podporządkowany pracodawcy

15-03-2018
Sąd Apelacyjny w Rzeszowie wskazał, że jeśli z analizy czynności podejmowanych przez osobę zatrudnioną przez spółkę na podstawie umowy o pracy nie wynika by była ona podległa pracodawcy, to tak zawarta umowa nie wywoła skutku, jakim jest podleganie obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym.

3 nowe zaświadczenia, które ZUS wyda od ręki

08-03-2018
ZUS chce przyspieszać obługę interesantów i wprowadza nowe ułatwienie dla przedsiębiorców. Niektóre zaświadczenia pracownicy ZUS wydadzą im od ręki. Chodzi o potwierdzenie zgłoszenia do ubezpieczeń konkretnego pracownika, jak i liczby wszystkich zgłoszonych przez firmę oraz potwierdzenie statusu płatnika.

Chciała pomóc koleżance w ciąży. Sąd: chodziło o wyłudzenie ubezpieczenia

08-03-2018
Podpisanie umowy, wypłata wynagrodzenia, a nawet opłacenie składek ubezpieczeniowych do ZUS nie przesądza jeszcze o istnieniu stosunku pracy, jeżeli pracownik rzeczywiście nie świadczył pracy na rzecz pracodawcy - orzekł Sąd Apelacyjny w Lublinie.

Działalność nierejestrowa i ulga na start - Konstytucja Biznesu gotowa

06-03-2018
Już wkrótce osoby, które założą działalność gospodarczą, będą mogły skorzystać z 6-miesięcznego zwolnienia ze składek na ubezpieczenie społeczne, a najdrobniejsze biznesy w ogóle nie będą wymagały założenia działalności gospodarczej. Konstytucja Biznesu, która wprowadzi te ułatwienia, jest już gotowa.

Zadłużeni nie dostaną chorobowego

16-02-2018
Od stycznia, kiedy ZUS wprowadził indywidualne konta do opłacania składek, bieżące wpłaty są księgowane na najstarsze zaległości. Dla przedsiębiorców, którzy podlegają dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, może to oznaczać utratę prawa do zasiłku chorobowego, opiekuńczego lub macierzyńskiego. A długi w ZUS ma ponad 580 tys. osób!
1  2  3  4  5    26

Produkty polecane

Wdrożenie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Aspekty proceduralne

W publikacji zostały przedstawione najważniejsze zagadnienia dotyczące szeroko rozumianych aspektów...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Zatrudnianie pracowników tymczasowych. Komentarz

W książce w sposób kompleksowy i przystępny przedstawiono zasady zatrudniania pracowników...
Cena: 119.00
Promocja: 107.10 zł

Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego

Publikacja stanowi kompendium wiedzy z zakresu ubezpieczenia społecznego - z podziałem na...
Cena: 69.00
Promocja: 62.10 zł