Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Ubezpieczenie wypadkowe

Uwaga! Lato to czas wypadków w pracy

21-07-2017
Słońce i ładna pogoda powodują, że zamiast myśleć o pracy, często skupiamy się na wypoczynku. Bywamy rozkojarzeni i tracimy czujność, a to może skończyć się tragicznie. Latem rośnie zagrożenie wypadkiem przy pracy, informuje NSZZ Solidarność.

Jakim ubezpieczeniom podlegają zleceniobiorcy zatrudnieni w innnej firmie lub emeryci?

20-07-2017
Firmy, które zawierają umowy zlecenia z osobami, które są pracownikami innych podmiotów lub posiadają uprawnienia emerytalne, mogą mieć wątpliwości, jakie składki na ubezpieczenie społeczne muszą odprowadzać za te osoby. Wątpliwości rozjaśnia, Joanna Królikowska, ekspertka Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Stres może być przyczyną wypadku przy pracy

13-07-2017
Nawet jeśli stres jest wpisany w charakter zawodu pracownika, może zostać uznany za powód wypadku przy pracy w sytuacji szczególnej, rażąco odbiegającej od codzienności w firmie - informuje "Rzeczpospolita".

Stwierdzenie choroby zawodowej: poznaj prawa pracownika i obowiązki pracodawcy

05-07-2017
Stwierdzenie choroby zawodowej ma dalekosiężne konsekwencje zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy. Ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Maciej Ambroziewicz, przedstawia pełną listę praw pracownika oraz obowiązków pracodawcy, wynikających ze stwierdzenia choroby zawodowej u pracownika.

Czy stłuczenie łokcia i kolana to już uraz?

30-06-2017
Wypadek przy pracy to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą. Jakie zdarzenia można zakwalifikować jako uraz? Czy urazem będzie stłuczenie? Na pytania odpowiada Maciej Ambroziewicz, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS ostrzega przed outsourcingiem

28-06-2017
Firmy zamierzające skorzystać z outsourcingu pracowniczego powinny zwrócić szczególną uwagę na skutki zawierania tego rodzaju umów, czytamy w komunikacie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
1  2  3  4  5    19

Produkty polecane

Psychologia dla trenerów

Ostatnimi czasy zawód trenera zdobył sobie ogromną popularność i jednocześnie uznanie społeczne....
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

Kodeks pracy. Przepisy

Publikacja zawiera tekst ustawy – Kodeks pracy wraz z przepisami ją wprowadzającymi. Artykuły...
Cena: 13.90
Promocja: 12.51 zł

Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przewiduje, że od 1 stycznia 2017 r.,...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł