Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Ubezpieczenie wypadkowe

Dane GUS: Niezmiennie najwięcej wypadków przy pracy w branży przemysłowej

25-09-2017
Z danych GUS za pierwsze półrocze 2017 roku wynika, że 31% wypadków przy pracy miało miejsce w sektorze przemysłowym. W ciągu sześciu miesięcy zgłoszono 12135 zdarzeń, z czego 118 miało charakter ciężki, a 16 zakończyło się śmiercią pracowników. Lekkiego uszczerbku na zdrowiu doznało 12001 osób.

Więcej śmiertelnych wypadków przy pracy

05-09-2017
Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie 2017 roku nastąpił wzrost śmiertelnych wypadków przy pracy, względem do analogicznego okresu w 2016 roku. Ogółem liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy wyniosła 39093 osoby i była mniejsza o 0,4% w porównaniu do I półrocza 2016 r, kiedy to wypadkom przy pracy uległo 39 233 osób.

Na kim spoczywa odpowiedzialność za wypadek w pracy?

23-08-2017
Często odpowiedzialność obarcza kierowników, a nie pracodawcę - stwierdza adwokat Michał Buna z kancelarii Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni. Prawo do bezpiecznych warunków pracy ma każda osoba, która znajdzie zatrudnienie w firmie funkcjonującej na terytorium Polski – takie postanowienie wynika wprost z Konstytucji RP. Regulacje doprecyzowuje zapis zawarty w Kodeksie Pracy – wskazuje on podmioty odpowiedzialne za zapewnienie prawidłowych i bezpiecznych warunków pracy.

"Koszty zatrudnienia niższe o 40 proc. bez ryzyka" - czy na pewno?

08-08-2017
„Ograniczenie kosztów zatrudnienia o 40 procent bez ryzyka”, „Bierzemy na siebie wszystkie obowiązki pracodawcy” – to tylko niektóre z ogłoszeń firm outsourcingowych, jakie możemy znaleźć w internecie. Przedsiębiorcy planujący skorzystać z outsourcingu powinni zachować czujność i zwracać uwagę na skutki zawieranych umów, ostrzega "NSZZ Solidarność".

Pracodawca nie zawsze ponosi odpowiedzialność za wypadek przy pracy

07-08-2017
Zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy jest podstawowym obowiązkiem pracodawcy - stanowi tak art. 15 Kodeksu pracy. Jednak nie zawsze to pracodawca będzie ponosił odpowiedzialność za wypadek przy pracy pracownika. Ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Grzegorz Łyjak tłumaczy, w jakich sytuacjach odpowiedzialność nie będzie spoczywać na pracodawcy.

Związek zawodowy ZUS odpiera zarzuty o prowadzenie działalności gospodarczej

02-08-2017
Związek Zawodowy Pracowników ZUS nie prowadzi działalności gospodarczej ani ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej - zapewnił związek w oświadczeniu wydanym w odpowiedzi na wpisanie go przez Komisję Nadzoru Finansowego na tzw. listę ostrzeżeń publicznych.
1  2  3  4  5    21

Produkty polecane

MERITUM Bezpieczeństwo i higiena pracy

Nowości w wydaniu 2017: omówienie zmienionych regulacji Kodeksu pracy dotyczących obowiązkowych...
Cena: 259.00

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Stan prawny na 1 września 2017 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie z dniem: KODEKS PRACY: 1...
Cena: 69.00

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Stan prawny na 24 stycznia 2017 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie z dniem: KODEKS PRACY: 12...
Cena: 63.00
Promocja: 31.50 zł