Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Ubezpieczenie wypadkowe

Więcej śmiertelnych wypadków przy pracy

05-09-2017
Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie 2017 roku nastąpił wzrost śmiertelnych wypadków przy pracy, względem do analogicznego okresu w 2016 roku. Ogółem liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy wyniosła 39093 osoby i była mniejsza o 0,4% w porównaniu do I półrocza 2016 r, kiedy to wypadkom przy pracy uległo 39 233 osób.

Na kim spoczywa odpowiedzialność za wypadek w pracy?

23-08-2017
Często odpowiedzialność obarcza kierowników, a nie pracodawcę - stwierdza adwokat Michał Buna z kancelarii Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni. Prawo do bezpiecznych warunków pracy ma każda osoba, która znajdzie zatrudnienie w firmie funkcjonującej na terytorium Polski – takie postanowienie wynika wprost z Konstytucji RP. Regulacje doprecyzowuje zapis zawarty w Kodeksie Pracy – wskazuje on podmioty odpowiedzialne za zapewnienie prawidłowych i bezpiecznych warunków pracy.

"Koszty zatrudnienia niższe o 40 proc. bez ryzyka" - czy na pewno?

08-08-2017
„Ograniczenie kosztów zatrudnienia o 40 procent bez ryzyka”, „Bierzemy na siebie wszystkie obowiązki pracodawcy” – to tylko niektóre z ogłoszeń firm outsourcingowych, jakie możemy znaleźć w internecie. Przedsiębiorcy planujący skorzystać z outsourcingu powinni zachować czujność i zwracać uwagę na skutki zawieranych umów, ostrzega "NSZZ Solidarność".

Pracodawca nie zawsze ponosi odpowiedzialność za wypadek przy pracy

07-08-2017
Zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy jest podstawowym obowiązkiem pracodawcy - stanowi tak art. 15 Kodeksu pracy. Jednak nie zawsze to pracodawca będzie ponosił odpowiedzialność za wypadek przy pracy pracownika. Ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Grzegorz Łyjak tłumaczy, w jakich sytuacjach odpowiedzialność nie będzie spoczywać na pracodawcy.

Związek zawodowy ZUS odpiera zarzuty o prowadzenie działalności gospodarczej

02-08-2017
Związek Zawodowy Pracowników ZUS nie prowadzi działalności gospodarczej ani ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej - zapewnił związek w oświadczeniu wydanym w odpowiedzi na wpisanie go przez Komisję Nadzoru Finansowego na tzw. listę ostrzeżeń publicznych.

Związek Zawodowy Pracowników ZUS na liście ostrzeżeń KNF

01-08-2017
Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie - poinformowała KNF we wtorkowym komunikacie.
1  2  3  4  5    21

Produkty polecane

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Książka zawiera kompleksowe omówienie nadzwyczajnego sposobu ustania stosunku pracy – rozwiązania...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

System prawa pracy. TOM I. Część ogólna

Tom I Systemu Prawa Pracy w swych założeniach pomyślany został jako prezentacja ustawodawstwa pracy...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł

Kodeks pracy. Przepisy

Publikacja zawiera tekst ustawy - Kodeks pracy wraz z przepisami ją wprowadzającymi. Artykuły...
Cena: 15.90
Promocja: 14.31 zł