Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Ubezpieczenie zdrowotne

Mali przedsiębiorcy zapłacą niższy ZUS

26-06-2018
Od 2019 roku firmy o niskich przychodach nie będą już płacić każdego miesiąca ponad 1200 zł na ZUS. Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, która wprowadza tzw. mały ZUS, czyli składki uzależnione od osiąganych przychodów. Miesięcznie w kieszeni przedsiębiorcy może zostać nawet kilkaset złotych więcej niż obecnie.

Brak minimalnej pensji dla pomocnika rolnika niezgodny z konstytucją?

17-06-2018
Osoby, które pomagają rolnikom przy zbiorze warzyw czy owoców powinny być objęte gwarancją minimalnego wynagrodzenia - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich. Adam Bodnar wskazuje, że taka praca nie różni się od innych prac sezonowych np. w gastronomii czy hotelarstwie, a tam minimalne stawki są zagwarantowane.

Jak obliczyć składkę ZUS za niepełny miesiąc

14-06-2018
Są dwie sytuacje, w których można pomniejszyć najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne. Dotyczy to osób, które w trakcie miesiąca rozpoczynają bądź kończą wykonywanie działalności, oraz tych, które chorują i spełniają warunki do przyznania zasiłku.

Ulga na start - odpowiedzi na 6 najczęstszych pytań

16-05-2018
Nowi przedsiębiorcy i ci, którzy wracają do biznesu po długiej przerwie, przez pół roku nie muszą płacić składek na ubezpieczenie społeczne - to zmiana wprowadzona przez konstytucję biznesu.

SN: ZUS powinien przesyłać do państwa UE informację o odmowie podlegania ubezpieczeniom

10-05-2018
Gdy pracodawca otrzymuje decyzję negatywną z ZUS w sprawie ubezpieczenia pracowników, to powinien wystąpić z wnioskiem do organu ubezpieczeń państwa unijnego, gdzie wysyła pracowników do pracy - orzekł Sąd Najwyższy. - ZUS także musi poinformować państwo członkowskie o odmowie podlegania ubezpieczeniom - dodał.

Ulga na start nie zwolni ze wszystkich składek

24-04-2018
30 kwietnia 2018 roku wejdą w życie ustawy, które tworzą Konstytucję biznesu. Jedną ze zmian będzie ulga na start dla osób, które rozpoczynają prowadzenie działalności po raz pierwszy bądź po długiej przerwie. Ale uwaga! Zwolnienie obejmie tylko składki na ubezpieczenia społeczne.
1  2  3  4  5    7

Produkty polecane

Coaching inteligencji emocjonalnej

Inteligencja emocjonalna to zdolność rozpoznawania uczuć własnych oraz uczuć innych osób....
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Przeciwdziałanie niedopuszczalnym formom zatrudnienia

Publikacja w sposób całościowy i dogłębny omawia zagadnienie odpowiedzialności prawnej za...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Kodeks pracy. Komentarz

Komentarz przedstawia w sposób szczegółowy, a zarazem syntetyczny, wszystkie instytucje prawa pracy...
Cena: 259.00
Promocja: 233.10 zł